Back to Question Center
0

"İnternet Dolandırıcılığı" nedir? Ve - Semalt Cevap Verir

1 answers:

İnternet, kullanıcılarının çoğuna sayısız fayda sağlayan geniş bir ekonomik kaynaktır. Birçok kişi internetin sahip olduğu pazar potansiyelinden yararlanabilir. E-ticaret web sitelerine sahip işletmeler, müşterileri dünyadan temin edebilir. Çoğu durumda, insanlar, son kullanıcıları göz önünde bulundurarak web siteleri oluştururlar. Sitenizde siber güvenliği artırmayı düşünmek için çok az bir şansınız var. Bununla birlikte, internet dolandırıcılığının anlaşılması, e-ticaret web sitenizi çok sayıdaki saldırı kanıtlamaya yönelik yöntemlerin bir kombinasyonu ile güvenli hale getirebilir - where can i buy a fashion turban.

İnternet dolandırıcılığı bilgisi, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) gibi genel pazarlama tekniklerinde siteye yararlı olabilir ve web sitesi güvenlik özelliklerinin etkinliğine bağlıdır. Google, bir siteyi güvensiz olarak işaretleyebilir; bu da bazı alıcıların sitede işlem yapmaktan korkmasına neden olabilir. İnternet dolandırıcılığı vakalarını derhal bildirmek de önemlidir. Müşterilerinizin güvenliğini ve e-ticaret işinizin güvenliğini koruyabilirsiniz.

Ross Barber, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, aşağıdaki İnternet dolandırıcılığı türlerini incelemeyi önermektedir:

  • Hacking Bilgisayar korsanları, sistemleri yönlendirebilen ve çoğu sisteme yetkisiz giriş yapabilen bilgisayar uzmanlarıdır..Bilgisayar korsanlarından uzak durmak önemlidir. Bilgisayar korsanları, DoS saldırıları nedeniyle işlerini kaybedebilirler. Diğer durumlarda, kredi kartı hırsızlığı gibi İnternet dolandırıcılığı hackerların yardımıyla olur. SQL Enjeksiyon ve Cross Site Scripting (XSS) gibi saldırı tekniklerine dikkat etmek önemlidir. Müşterilerinize kendilerini güvende hissetmeleri için önemli ipuçlarını bildiren bir bilinçlendirme kampanyası da oluşturabilirsiniz.
  • Spam. Spam mesajları, varlıklarının arkasında belli belirsiz bir nedene eğilimli e-postalardır. Spam gönderenler, konularında zararlı veya kötü niyetli olma eğiliminde olan bağlantıları tıkamak için her türlü tekniği kullanmaktadır. Örneğin, kurbanının bilgisayarını kesip değerli bilgileri ellerinden alabilecek Truva atları içerebilirler. Bu virüsler ayrıca, dosya sisteminin tamamını bozabilir ve kurbanın bilgisayarında hizmet kaybına neden olabilir.
  • Kimlik avı. Kimlik avı, dolandırıcıların çoğu kişiyi giriş kimlik bilgileri vermesine kandırmak için kullandığı bir tekniktir. Ayrıca, diğer ilgili bilgileri de taklit edebilir, bunun yanı sıra çok sayıda kesmek de yapabilirsiniz. Kimlik avı, yinelenen web sayfalarının oluşturulmasını içerir. Bilgisayar korsanı, sahte web sitesini meşru olarak kullanması için kurbanı kandırmanın bir yolunu aramalıdır. Kullanıcılar, daha sonra, izin almadan müşteri verilerine kesintisiz erişebilirler.

Sonuç

Siber güvenlik çoğu e-ticaret web sitesi için bir zorunluluktur. Bilgisayar korsanları tarafından güvenilen bir sitenin yanı sıra müşterilerin çok fazla uğraş almadan satın alma yapmalarına izin veren bir sitenin oluşturulması önemlidir. Sonuç olarak internet dolandırıcılığı ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmak önemlidir. Birçok spam ve hack saldırısı, kurbanların saldırıya maruz kaldıkları bilinç yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Sonuç olarak, siber güvenlik durumu çok tehlikeli bir durumda kalır. Bu rehber, internet dolandırıcılığının önemli ipuçlarına sahiptir. Kimlik hırsızlığının yanı sıra kredi kartı hırsızlığı gibi sorunlar bu önlemleri uyguladığınızda size karşı karşıya kalamaz.

November 23, 2017