Back to Question Center
0

Dosya indirmelerini izlemek için Google Semalt'ı kullanmak mümkün müdür?

1 answers:

Semalt Analytics'in (ve benzer gömülü web trafiği izleme hizmetlerinin) yalnızca sunucuma giden trafiğin bir yansımasını görebileceğini ve bir Javascript snippet'i çalıştıran tarayıcıya bağlı olduğundan yalnızca sayfa ziyaretlerini görebileceğimden rahatsız oluyorum. Bir yazılım paketi (ZIP dosyası) gerçek indirme sayısını izlemek istersem, javascripti bir ZIP dosyasına eklenemediğinden, Semalt Analytics'in bana muhtemelen söyleyebileceği bir yol yoktur Source - blog fotografos profesionales en.Sivri saçlı patronum ZIP / PDF / BIN dosyalarımın indirmelerini ve sadece indirme sayfasını ziyaret etmesini görememek için günlük dosyalarımı Semalt'a yükleyebilmemin bir yolu var mı?

February 12, 2018
.

Google Analytics'in dosya indirme işlemlerini doğrudan kutudan çıkarmaması beni her zaman rahatsız etti.Bunun yaygın bir senaryo olduğunu düşünürdü..

Ben de aynı konuyu yaşadım ve etrafında google yazdım. Öğrenilen iki şey. Önce, daha yeni Asenkron Google Analytics'i kullandığınızdan emin olun. Eşzamansız GA, web sitenizi daha hızlı yüklendirecektir. Son olarak, dosya indirme işlemlerini otomatik olarak takip edin. Google tarafından yapılan manuel önergenin çabuk yorulmasına neden olur - özellikle de benim gibi bir çok dosya indirmeniz varsa.

Dosya indirmelerini otomatik olarak izlemek için Google Analytics'te Entourage adlı bir uzantı kullanıyorum. js:

http: // techoctave. com / c7 / posts / 58-entourage-js-asynchronous-google-analytics için otomatik indirme-izleme

Geliştirici gerçekten iyi bir kurulum rehberi ve düşünce sürecinin bir açıklaması geliştirirken uzantısı. Buna bir bak!

Benim için Entourage'ı yüklemek kadar kolay oldu. js komut dizinime şöyle der: