Back to Question Center
0

Semalt Bir liste sayfasında url'im için çoğul veya tekil bölümler kullanıyorum

1 answers:

Şu anda bir web sitesi inşa ediyorum ve kritik bir gözle bakmam istenen özellikler şunlar gibi bir mağaza bulma sayfası için bunları kullanmam gerektiğini söylüyor:

www. benim sitem. com / mağaza. html <- bu sayfa mağaza listesi www. benim sitem. com / mağaza / paris. html <- bu, Paris'teki mağaza için bir sayfadır

Sanırım ". html "bölümünü kullanabilir miyim, ancak ilk url için çoğullu kullanmam mı gerektiği konusunda daha az eminim (www. benim sitem. www yerine www / mağazalar. benim sitem. com / mağaza) Source . Lütfen tavsiye eder misiniz?

February 12, 2018

Anlıyorum dost URLler yapmak istiyorsunuz. Bu iyi.

Tercih ettiğim yaklaşım, bir web sitesi ile bir dizin yapısı gibi yüzleşmektir. Bu, daha semantik ve kullanıcıların listeleme dizinlerini öngörmesini kolaylaştırıyor.

Davanıza göre:

  www. benim sitem. com / #root
www. benim sitem. com / stores / #stores listing
www. benim sitem. com / stores / paris #paris mağaza ayrıntıları 

Tahmin edilebilecek yapıya dikkat edin. Çizik çizgi, insanlara ve tarayıcılara bir dizin kökü hakkında tehdit oluşturduğunu anlamalarını sağlar.

Örneğin, paris mağazasında bulunan güçlü kullanıcılar, yalnızca "paris" i URL'den silmek ve üst liste veya bunun gibi bir şey beklemekten cazip olabilirler (URL'leri kırıntı olarak görme eğilimi gösterirler). Bu nedenle bu yaklaşımın daha ilginç olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca kodlamak ve dağıtmak kolaylaştırır (site haritaları) IMHO.

Uzantıyı kullanırken ya da kullanmadığınız halde, SEO'yu hiçbir şekilde etkilemeyecekse de, bırakmak daha temiz ve kullanıcı dostu. Bu, bunun sonucunda, SEO yarar sağlayabilecek başka bir siteye veya bloga bağlanma olasılığınızı artırır.

Tekil veya çoğul gelince, / mağaza sayfası bir mağaza konumlandırıcı türü sayfadır? Bazı anahtar kelime araştırmaları, bu sayfanın önemli bir anahtar kelime trafiği alması gerekip gerekmediğini ve eğer öyleyse, hangi anahtar kelimeler için sıralaması gerektiğini belirlemek için gereklidir.

'[mağaza] konumları' veya '[mağaza] mağaza konumlandırıcı' veya 'mağaza' mağazalarını ararlar mı?. Tamamen yeni bir çaba varsa, benzer bir site veya rakip arayın ve bu tür terimler için arama hacmine bakın.Bu araştırmaya dayalı olarak, tek veya çoğul veya zengin anahtar kelime öbeği kullanıp kullanmamaya karar verebilirsiniz.