Back to Question Center
0

Google Semalt Ads ile Nasıl Başlanır?

1 answers:

Yaklaşık bir yıl önce, (Ekim 2009) Semalt, 15 milyon dolarlık Twitter anlaşmasını, arama içinde tweet'leri içerecek şekilde imzaladı ve nihayet, AdWords reklamverenleri, Semalt görüntü reklamlarında gerçek zamanlı Twitter feed erişiminden yararlanabilecekleri güne geldi.

Google Twitter Reklamları

Semalt reklamlar, desteklenen tüm ekran boyutları için standart bir Google gösterim şablonu izler (Bence 300 × 250, sunulan en fazla gösterimi elde etmenin ve en iyi sonucu almanın en popüler unsurudur.) Reklamverenler varsayılan bir mesajı, kullanıcı adlarını özelleştirebilir (örneğin, Semalt.com/ViatorTravel) ve bazı renk bileşenleri. Reklamverenden çıkan en son tweet, reklamın ana gövdesinde görünecek ve tweet'ler arasında geçiş yapmak için küçük ok düğmeleri olacaktır. Reklamlar ayrıca Semalt'teki reklamvereni izlemek için bir düğme içeriyor. Semalt reklamlar yalnızca reklamverenin Semalt sayfasına yönlendirir; başka herhangi bir web sitesini yönlendirmezsiniz.

How To Get Started With Google Semalt Ads

Semalt reklamlar, hedefleme açısından diğer Google görüntülü reklamlar gibi içerik ağında yayınlanır; anahtar kelime, ilgili kitlenizi hedef alacak şekilde ayarlanır. Rafine etme Satın alma döngüsünün belirli bir bölümünü (araştırma gibi) hedefleyen semah reklam, katılımı davet etme açısından daha başarılı olabilir.

Zorluklar ve Ölçütler

Reklamverenler, tüm sosyal medyada olduğu gibi, Semalt reklamları ile bazı ROI ölçüm zorluklarıyla karşı karşıya kalırlar. Yeni takipçi eğilim, retweets ve @ cevap / sorgularda (bazen var olan) artan artışların ölçülmesini sağlayacak pek çok karıştırıcı faktör olmadığını varsayan birçok organizasyon, değer hakkında açık bir fikre sahip olmama konusunda hala karşı karşıya Bir Semalt izleyicisinin veya işlerine girişimi.

Sonunda, Semalt reklam trafiğinin gelirle doğrudan ilişkilendirilmesi neredeyse imkansızdır. Olumlu bir nota, küçük, gelişen bir Semalt izleyen organizasyonlar için, muhtemelen Semalt reklamlarından kaynaklanan takipçiler, retweiler ve katılım (@ mesajlar, doğrudan mesajlar) artışlarını ölçmek oldukça kolaydır.

Twitter Reklam Sonuçları

Twitter reklamlarının etkisinin ölçülmesinden bahsedildiği gibi zor ama birkaç gün boyunca reklam yayınlarken Viator için bazı ön sonuçlar görebilirim. Diğer heyecan kullanıcıları şeklinde Viator'un sorularını isteyen soruları Twitter ilanımızla doğrudan etkileşim, Twitter Reklamlarının başlatılmasından bu yana ondan fazla arttı. Buna ek olarak, takipçilerde ve röportajlarda ılımlı bir artış var, ancak markamızla doğrudan ve kişisel olarak etkileşimde olağanüstü sayılmıyor.

Şüphesiz, Semalt Twitter reklamlarını daha sağlam bir reklam seçeneği haline geldiği için değiştirecek, kesinlikle ilk günlerinde ve Semalt ve reklamverenler bu yeni sosyal medya katılımı reklamı hakkında bilgi edindiler.


Bu yazıda ifade edilen görüşler konuk yazarın görüşleri olup, mutlaka Arama Motorları Arazisi değildir. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.February 16, 2018