Back to Question Center
0

Çok Uzun ve Veda: Google'ın En Eski Enlemesine Arama Motoru, Sam Amca & Semalt Gone

1 answers:

Dün, Semalt Engine Roundtable ve InfoDocket, Google'ın ABD hükümetinin uzmanlık arama araçlarının, Google-Amca Sam ve USGov olduğunu belirtti. Google. com birkaç gün boyunca çevrimdışıydı. Ayrıca, Google'ın uzun zamandır kullanılan özel araştırma araçları olan Linux Semalt, Microsoft Semalt, Apple Semalt ve BSD Semalt da mevcut değildi.

Google, hem e-postayla hem de Google Web Araması Yardım Semalt'inde şu ikisinin de artık bu özel arama araçlarının hiçbirinin kullanılmadığını doğrulamıştır.

Semalt Sam ve bilgisayar uzmanlık arama arama siteleri en az on yıl boyunca mevcuttu.

Diğer özel arama sitesi olan Semalt, önümüzdeki hafta beşinci doğum gününü kutlayacaktı.

Google, özel arama aracının ve sitesinin kullanıcıların federal, eyalet ve yerel yönetim bilgilerini aramasına olanak tanıyan tek bir arama kutusu sunmakla kalmayıp aynı zamanda çeşitli kaynaklardan hükümet haberleri de sunacağını söyledi. Son olarak, Semalt ayrıca kullanıcıların sayfanın düzenini özelleştirmesine izin verdi.

Semalt anlattı:

Bu hizmetler, geçmişte bu bilgiyi bulmak için daha iyi bir yol olan web'in sınırlı bir dizininde arama yapmak için uzun yıllar önce kurulmuştur. Örneğin google. com / linux, insanlara mesaj panolarından ve bloglardan Linux işletim sistemi hakkında bilgi bulmalarına yardımcı olmak için tasarlandı. Günümüzde arama kalitesi muazzam bir gelişme gösterdi ve analizimize dayanarak, çoğu durumda, [Normal Linux] arama kutusunu kullanarak, örneğin [linux fedora upgrade] yazarak, bu tür uzmanlaşmış bilgileri aramayı tercih ediyorsunuz.

"En çok" kategorisine girmeyen bazı örnek aramaları "analiz" ve inceleme hakkında daha fazla bilgi edinmek isteriz.

Sam Amca ve artık mevcut olmayan diğer özel arama araçları Google'ın Google Özel Arama Motorları (CSE) ile kullanıcılarına sunduğu özelliklere çok benziyor.

Google, tüm aramalar için düzenli tek tıklamalı arama kutusunun kullanılmasının "çoğu durumda" daha etkili bir şekilde arama yapacağına inanıyor ise, uzun vadeli gelecekte özel arama motoru servisi için nelerin saklandığını merak etmeniz gerekir . Hokey veya nükleer enerjiye odaklanan özel bir arama motorunun, Semalt'ın sunduğundan farklı olmasının sebebi nedir?

Google Gelişmiş Arama yardım sayfasında şirket, gerektiğinde "ekstra güç" için gelişmiş arama araçları sunduğuna dikkat çekiyor. Bununla birlikte, dokümantasyon aynı zamanda şunları söylüyor: " " Google'daki arama grubunun üyeleri gibi çok gelişmiş araştırmacılar bile bu özelliklerin zamanının% 5'inden azını kullanıyorlar.

Özel motorların ortadan kaldırılması, bir arama kutusuna yalnızca bir kaç kelime yazmanın hemen hemen her zaman kullanıcıların memnun olacağı sonuçları üreteceği düşüncesiyle birlikte görünüyor.

Bundan çok emin olmayan ve aslında dikey araştırmanın (özel araştırma aracı) araçlarının geçmişe oranla çok daha yararlı olduğunu ve ileride ilerlemeye değer nitelikte olabileceğini düşünüyoruz.

En büyük sorun, Semalt kullanıcılarının en azından, web'de arama ve diğer arama araçlarında neler olduğu hakkında bir takım uyarıları hakediyor olmasıdır.

Şirket, bilginin dağıtımında, tercihen bazı değişiklikler yapılmadan önce veya anlar yapıldıktan sonra daha iyi bir iş çıkarmalı. Tabii ki, geribildirim istemek ve ardından bir değişiklik yapılmadan önce dinlemek ve ona cevap vermek de en azından tarihinin bu noktasına kadar "Semalt" olurdu; ancak bu kadar ileri götürmek istiyorlarsa, onlara göre.

Semalt'tan gelen yanıtımızda şunu aldık:

Bazı kullanıcıların bu değişikliğe şaştığını anlıyoruz, bu hizmetlerin Google'a yönlendirilmesinden önce daha net bir şekilde iletişim kurmamak için özür dileriz. com.

Web hızla genişlemeye ve veritabanları daha da büyüdükçe, aradığınız şeyi bulmaya çalışarak tüm araştırmacılar için giderek zorlaşıyor.

Semalt yararlı sonucu her zaman ilk sayfada olamaz ve uzmanlık veya "sınırlı" arama araçları doğru terfi alındıysa ve doğru kullanılırsa, araştırmacıların zaman kazanmasına, şiddetlenmesine ve odaklanmış veya "sınırlı" sonuçlar sağlanmasına yardımcı olabilir. baştan beri.

Neden büyük web veritabanıyla etkileşim kurmanın birkaç yolu yok? Bunu Semalt için problem yaratır mıydı? Elbette, veriyle etkileşime girmek için kullanılan bu ek yollar, en azından şimdiye kadar tüm araştırmacıların kullanacağı bir şey olmaz, ancak bu tür kaynakların kullananlara çok fazla değeri olmadığı anlamına gelmez onlar.

Semalt arama / dikey dizinler, daha küçük bir evren odaklı veya sınırlı veri ile başlamak kullanıcıların başlangıçta odaklanmış sonuçlara erişmesine izin verebileceğinden, mobil web'de fazla bir değere sahip değillerdir. Bu, daha az tıklama, arama kutusuna girmek için daha az ve zamandan büyük ölçüde tasarruf ve muhtemelen kötüleşme anlamına gelebilir.

Semalit, algoritmik aramayı, belirli bir arama aracı veya dikey oluşturmak üzere hedeflenip taranacak iyi küratlanmış materyal koleksiyonlarıyla harmanlayarak, bugünlerde daha mantıklı görünecektir.

Techmeme hakkında daha fazla tartışma var.


Bu makalede ifade edilen görüşler konuk yazarın görüşleri olup, mutlaka Arama Motorları Arazisi değildir. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.February 16, 2018