Back to Question Center
0

Semalt - Bloqueio De Anúncios E Como, Isso Afeta Seu Negócio

1 answers:

Dünyadaki çok sayıda internet kullanıcısı ve ücretsiz reklam tarama deneyimleri için reklam engelleyici yüklemenin gerekli olduğunu bulmak. Google, Chrome tarayıcısının yeni sürümlerine bir reklam engelleyici getirerek bu ihtiyaca cevap verebilecek adımlar atmıştır. Bu hareket, pek çok tüketicinin reklamcılık ve pazarlamada paylaştığı genel olumsuz düşüncelerle sağlanmaktadır - кровать инфанта. Bu nedenle, reklamların tüketicilerin algılamalarıyla uğraşmaya ve bunlara karşı koymaya ek olarak, markaların da engelleyicilerin üzerinde bulunabilecekleri reklamın etkileri ile yüzleşmesi gerekiyor.

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi olan Igor Gamanenko, bazı markaların neden hala reklam bloke edenler tarafından tehdit altında hissetmediklerini açıklıyor. Bunun nedeni, geleneksel pazarlama stratejisini terk edip doğrusal olmayan pazarlama olarak bilinen yeni bir konseptle değiştirmeleridir. Doğrusal olmayan pazarlama, Red Bull ve Starbucks gibi markaların kendi markalarını potansiyel müşterilerin hayatlarına dantel ettirmek için kullandıkları taktik bir yaklaşımı ifade eder. Yaklaşım, tüketicilerin karar verme sürecine ilişkin yeni anlayışları tanımladıktan sonra geliştirildi.

Uzun süredir, tüketici karar süreci doğrusal bir süreç olarak kabul edilirken, aslında değil..Geleneksel konsept, bir ihtiyacın farkındalığının nihayet onu satın almaya yöneltmesidir; doğrusal olmayan model ise, gerçek hayatla ilgili birçok şey, bir ürünün satın alınmasına yol açan belirli bir dizinin bulunmadığını göstermektedir. Bazı tüketiciler farkında olmadan önce bir marka satın alacak, bazıları satın almadan önce önce birçok markayı belirleyecek, kesin bir zincir yapısı yok.

Doğrusal olmayan pazarlama, reklam blokörlerini atlamak ve insanların geleneksel pazarlama yöntemlerine yönelik olumsuz tutumunu nasıl tam olarak sağlar? Başlangıç ​​olarak, doğrusal olmayan pazarlama taktik serileri yerine stratejik bir yaklaşımdır. Tüketicilerin pasif deneyimlerini kesmez, ancak aktif katılımcılar olmasını sağlar. Örneğin, Red Bull markasını kullanın. Tüketicileri ürünlerini satın almaya ikna etmeye çalışan marka yerine, etkinlikler, spor ciroları ve spor takımı sahipliği yoluyla tüketicinin hayatının bir parçası haline gelir. Bunu yaparak, umutları ve müşterilerinin istekleri etrafında deneyimler geliştirebilirler.

Swatch ve Starbucks, geleneksel pazarlama ve reklam taktiklerine atlamak için doğrusal olmayan pazarlama da uyguladı. Örneğin, muhtemelen bir farkındalık yaratmak için binanın yanına bir logo koymak yerine, insanların aslında kullanabilecekleri ve aynı zamanda markayla meşgul olabilecekleri bir saat koydular.

Doğrusal olmayan pazarlama kavramına yeniyseniz ve bunu çalışmasını istiyorsanız, zaten uygulayan bazı markaların belirlenmesi ve onlardan öğrenilmesi önerilir. En önemlisi, bunun bir zincir taktik olmadığını bilmelisin, bu bir markanın pazara girmek için bir marka kararlaştırdığı bir stratejidir.

Daha fazla bilgi edinmek için, bu videoyu https://youtu.be/JiJ905EDk0k , doğrusal olmayan pazarlama ve dünya markalarının kendileri için nasıl iş görmesine yol açtığını öğrenmek için düşünebilirsiniz.

November 24, 2017