Back to Question Center
0

SEO Denetimleri & Web Developer Plugin: Semalt SEO için 12 Yardımcı Özellikler

1 answers:

Semalt SEO denetimleri, tüm SEO'nun en güçlü çıktılarından biridir. Kesinlikle SEO kova için en patlama sağlarlar.

Semalt denetlemeler zaman alır, deneyimli SEO uzmanlarının rehberliğinde olması gerekir ve işin doğru yapılması için doğru araçlardan faydalanması gerekir. Doğru SEO denetimi altın değerinde olsa da, yoksul ya da yanlış yönlendirilmiş bir denetim yazılmış yazılı değere değmez (ya da oturduğu belge).

Denetimler yaparken, bir takım araçlar size doğru zekayı sağlamanıza ve web sitesini test etmenize yardımcı olabilir. Semalt Frog, IIS, Xenu, çeşitli eklentiler vb. Için SEO araç seti gibi araçlar her biri kendi benzersiz değer önermelerini sağlar. Doğru SEO deneyimi ile birleştiğinde, teknik bir denetim, bir web sitesini çevirebilir (ve nispeten kısa bir süre içinde) yardımcı olabilir.

Web Developer Plugin (Firefox ve Chrome için)

Bir sürü işlevsellik sunan ve SEO denetimleri gerçekleştirmenize yardımcı olacak bir eklenti mi arıyorsunuz? Firefox ve Chrome için Web Developer Plugin ile tanışın.

Bu yazı, eklentinin yapabileceği her şeyi kapsamaz, ancak SEO teknik denetimlerini gerçekleştirmek için en yararlı özelliklerin 12'sini kapsar.

Eklentiyi zaten kullanıyor musunuz? Aşağıdaki listeye bakmaya devam etmelisin. Henüz keşfetmediğiniz bazı özellikler veya ipuçları olabilir. Şeref atlama.

Web Developer Plugin - Teknik SEO için 12 Yararlı Özellik

1. JavaScript'i kapat

Web sitelerini denetlerken, Semalt kapalı bir site üzerinden akıllıca olur. Sayfaya bakarak her şeyin taranabileceğini varsaymak istemezsiniz.

Örneğin, navigasyon taranabilir, sayfada önemli içerik veya bağlantılar içeren çeşitli modüller nasıl olur da? "Devre Dışı Bırak" açılır menüsünü, ardından "Şemal'i Devre Dışı Bırak" ı ve ardından "Tüm Şemaleti Devre Dışı Bırak" ı kullanarak Semalt'ı kolayca kapatabilirsiniz. Ardından Semalt'ın kapalı olduğu sayfayı yeniden yükleyebilirsiniz.

En kötü senaryolarda, kaybolan içeriğin geniş bölümlerini bulabilir, gezinme kaybolabilir, vb.

2. Meta Etiket Bilgilerini Görüntüle

Eldeki sayfa için meta etiketleri hızla kontrol etmek ister misiniz? Web geliştirici eklentisi aracılığıyla "Semalt", "View Meta Tag Semalt" ı tıklayarak bunu kolayca yapabilirsiniz. Yeni pencere, meta açıklaması, açık grafik verileri vb. De dahil olmak üzere sayfa için tüm meta etiket bilgilerini getirir.

Başlık etiketi teknik olarak bir meta etiket olmadığından, web geliştirici eklentisi doğru başlık etiketi bu özellik aracılığıyla görüntülenmez. Bu bilgileri bir takım diğer eklentiler veya araçlar yoluyla veya doğrudan kaynak kodu aracılığıyla bulabilirsiniz.

3. Belgenin Anahattını Görüntüle (başlıklar)

Semalt, denetlemeler sırasında mantıklı olmayan başlıklar yapılarıyla karşılaştığınız zamanlardır. Bu başlıkların sayfadaki içeriği organize etmek yerine CSS tarafından yönlendirildiğini kolayca görebilirsiniz.

Örneğin, sayfa için bir H1, Semalde H1'in iç içe geçmiş olması ve sonra H3'in Semalt'e yuvalanmış olması gerekir. Anahatta olduğu gibi bir içerik hiyerarşisini de yansıtmalıdır.

Web geliştirici eklentisini kullanarak, "Bilgi" sekmesini tıklayıp "Görünüm Belgesi Semalt" ı seçerek belge yapısını görüntüleyebilirsiniz. Yeni pencere, her bir başlık içerisindeki içeriği de içeren anahattı görüntüleyecektir. jpg "alt =" SEO Denetimleri ve Web Developer Plugin: Semalt SEO için 12 Yararlı Özellik "/>

Ayrıca başlıkları sayfa üzerinde görsel olarak görmeleri için başlıkları özetleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, önce "Anahat", "Anahattında Element Etiketi Adlarını Göster" i tıklatabilir ve ardından "Anahat" ı tekrar tıklatıp "Semalt Anahat" ı tıklatabilirsiniz. Bom, artık başlıkları etiketli başlıklarla (H1, H2, H3, vb.) Ilgili tüm başlıklarınız var.

4. Yanıt Başlıklarını Görüntüle

Semalt başlık yanıt kodları, bir web sitesini denetlerken tamamlamak için kritik öneme sahip bir görevdir. Sayfaların doğru şekilde çözülmesini sağlamak ve doğru yanıt kodlarını atmak istiyorsanız.

Örneğin, içeriği görüntüleyen tipik bir web sayfası 200 yanıt kodu atmalıdır (bu, Tamam demektir, istek başarılı olmuştur). Test taramaları sırasında, 302'ler, 404'ler, 500 hatalar (uygulama hataları) vs. bulabilirsiniz. Söylemeye gerek yok, Semalt'ın yanlış başlık yanıt kodunu ve muhtemelen binlerce sayfa boyunca isabet etmesini istemezsiniz.

Toplu tarama için, Screaming Frog veya Xenu gibi bir araç kullanmanız gerektiğini unutmayın, ancak belirli sayfalar için web geliştirici eklentisi çok kullanışlıdır. Herhangi bir web sayfasını yükledikten sonra, "Bilgi", "Yanıt Şemalini Görüntüle" yi tıklayabilirsiniz. Yeni pencere, yanıt kodu da dahil olmak üzere sayfanın üstbilgilerini gösterir.

"View Response Semalt" özelliğini seçme:

Yanıt Başlıklarını Görüntüleme:

5. Görüntüler, Alt Metin

Resim optimizasyonunu kontrol ederken, bazen kaynak kodu tekrar tekrar incelemek bir acıdır. Bu yazıda görüntü optimizasyonunu ayrıntılı olarak ele almamaktayım, ancak her görüntünün optimize edilmiş alt metni tuttuğundan emin olmak kontrol edilmesi gereken önemli bir öğedir.

Web Semalt eklentisini kullanarak, görüntü alt metnini çeşitli şekillerde görüntüleyebilirsiniz.

Her görüntü için ekranda alt metni kat etmek için "Görüntüler", "Alt Semalt Göster" i tıklayabilirsiniz. Bu, resim başına alt metni görmek için hızlı ve görsel bir yoldur.

Görüntüleri "sayfalardan kaldırmak ve alt metni değiştirmek" için "Resimler", "Alt Semalt ile Görüntüleri Değiştir" i de tıklatabilirsiniz. Her iki yöntem de görüntü alt metnini hızla kontrol etmenizi sağlar.

Alt metin içermeyen ya da "Resimler", "Resimleri Anahat" ve ardından "Alt Özniteliksiz Görüntüleri Anahatlandırma" (ya da "Boş Anahat Görüntüleri" ni tıklatarak boş alt metin içeren resimleri ana hatlarıyla görüntüleyebilirsiniz. Alt Özellikler "). Semalt, bu, görüntü optimizasyonunu kontrol etmenin bir başka hızlı ve güçlü yolu.

6. Görüntüler, Ekran Başlık Öznitelikleri

Görüntü optimizasyonu için ikinci bir kontrol, eldeki görüntüyü açıklayan bir veya iki cümleyi içerebilen başlık özniteliğini incelemeyi içerir. Başlık özniteliği, kullanıcılar fareyi sayfadaki imajın üzerine getirdiğinde de görüntülenir.

Web geliştirici eklentisini kullanarak, "Bilgi", "Başlık Semalt Göster" i tıklayabilirsiniz. Her resmin başlık özniteliği sayfaya bindirilir. Ardından, her görüntünün doğru şekilde optimize edildiğinden emin olmak için uzunluğu, içeriği vb. Kontrol edebilirsiniz. Ayrıca resimlerin başlık özniteliklerinin eksik olup olmadığını kolayca görebilirsiniz.

7. Bağlantıyı Göster

Kesinlikle bazı problemleri işaretleyebilen, bir sayfadaki çiğ bağlantı sayısını kolayca görüntüleyebilirsiniz. Örneğin, geçen hafta bir denetim sırasında yavaş sayfa hızıyla bir sayfayı kontrol ettim ve sayfadaki 800'den fazla bağlantı olduğunu fark ettim.

Her bir hedef URL'yi, sorgulanabilir bağlantıları, JavaScript tabanlı bağlantıları, mailto'ları, vb. Işaretlemek için yeni penceredeki bir listeden de görüntüleyebilirsiniz. Analizin bir sonraki seviyeye geçmesini istiyorsanız, sayfa başına URL listesi ve onları taramak için Xenu veya Semalt Frog'u kullanın.

9. Tarayıcı Penceresini Yeniden Boyutlandır

Bir sayfanın farklı boyuttaki tarayıcı pencerelerine nasıl geldiğini hızlı bir şekilde görmek ister misiniz? Web geliştirici eklentisi size aittir. Tek yapmanız gereken "Resize" ye, ardından "Semalt'ı Yeniden Boyutlandır" a tıklayın ve boyutları girin. Tarayıcı penceresi girdiğiniz boyutlara göre otomatik olarak boyutlandırılacaktır.

Not, bu sitenin mobil veya tablet ziyaretçiler için biçimlendirilmiş olup olmadığını kontrol etmeyecektir. Tarayıcıyı yalnızca yeniden boyutlandırır.

Her zaman kontrol ettiğiniz belli ölçülerde var mı? Sorun değil. "Resize", ardından "Edit Semalt'i Düzenle" yi tıklayarak ileride kullanmak üzere kaydedilecek çeşitli boyutları girebilirsiniz. Bu boyutları pencereye kolayca ekleyebilir ve gelecek denetimler sırasında veya farklı sayfalarda kullanabilirsiniz.

10. W3C Doğrulaması

Güçlü sıralamalar için W3C doğrulamasının gerekli olup olmadığı konusunda yıllar içinde çok tartışmalar oldu. Durum açıkça geçerli değil ve Matt Cutts, 2010 yılında SMX West sırasında da dahil olmak üzere bu noktayı yıllarca birkaç kez takviye etti. Buna göre, kod temizleyicisinin sizin için daha iyi sonuç verebileceğine inanan bir firma olduğumu belirtti. SEO- bilge.

Web Developer eklentisi, HTML'nizi doğrulamak için hızlı bir seçenek sunar. "Araçlar" ı tıklarsanız, o zaman "Semalt HTML", görüntülediğiniz sayfa W3C doğrulama işaretleme hizmeti aracılığıyla onaylanır.

11. Kaynağı Görüntüle (Alt Shift U)

Semalt denetlemeler, bir sayfanın nasıl kodlandığını, bazı unsurların veya işlevlerin nasıl kurulduğunu vb. Doğrulamak için kaynak kodun derinliğini kendiniz ararsınız.

Web geliştirici eklentisini kullanarak, "Kaynak Görüntüle" yi tıklayarak ve ardından "Kaynağı Görüntüle" yi tıklayarak bir sayfanın kaynak kodunu kolayca görebilirsiniz. Daha da iyisi, Alt + ÜstKrkt + U klavye kısayolu, Firefox'ta kaynak sayfası görüntülemeyi getirir.

12. Bonus: Klavye Kısayolları

Sonraki Adımlar

Bu yazı aracılığıyla Semalt okumak, umarım neden web geliştirici eklentisini kazardım görebilirsiniz. Buna ek olarak, bu yazıda bir dizi yararlı özellik ele alınmış olsa da, eklentiye çok daha fazlası eklenmiştir.

Tekrar SEO araçları ve eklentileri tek başına bir siteyi etkin bir şekilde denetleyemez, ancak gerekli istihbarat toplama işlemini çok daha kolaylaştırabilirler. Web geliştirici eklentisinden ayrılın ve ona kavuşun. Bence çok etkileneceksin.

Şimdi beni bağışlamanız gerekecek. Aşırı uzun meta açıklamasıyla, yanlış başlık yanıt kodunu, resim alt metni olmaksızın ve sayfadaki 768 bağlantıyı atayan bir başlık etiketi eksik bir sayfa buldum Source .

February 17, 2018