Back to Question Center
0

2017'de En Sıcak SEO Trendleri: Semalt'tan Insight

1 answers:

2017'de yeni arama motoru optimizasyonu eğilimleri ortaya çıktı. Bu değişiklik takip edilirGoogle tarafından geliştirilen yeni algoritma ölçütlerinin duyurulması. İlke, içerik kalitesi ve içerik kalitesi gibi SEO yönlerine daha fazla ağırlık veriyor.alaka düzeyi ve mobil dostu girişimler. Aynı zamanda, anahtar kelime doldurma gibi eski taktikler, siyah şapka olarak kabul edildi - lampade tiffany moderne.Cezalara neden olan araçlar.

Nik Chaykovskiy, uzman Semalt Dijital Hizmetler, bu sene web sitenizin hızla yükselmesini sağlayabilen bazı SEO fikirleri verir.

1. Mobil Üzerine Devam Eden Bir Vurguyu Bekleyin

Google'da mobil uyumlu siteler yer alıyor. Son yirmi yılda,Cep telefonları yavaş yavaş internet tarama masaüstleri yerini alıyor. Google, 2015 yılından bu yana, mobil cihazlara uygun web sitelerininGoogle'ın web sitelerini derecelendirmesi için kriterler olacaktır. Ayrıca, taşınabilir bir arayüze sahip olmayan web siteleri,Düşük seviyelere çıkma cezası. Google, mobil ve masaüstü web sitelerinin endekslemesini yakında ikiye böleceğini de açıkça belirtti. İçinbu nedenle, kişi oluşturma web siteleri onları mobil cihazlara uygun hale getirmeli, mobil aramaları optimize etmeli ve yanıt verme oranını artırmalıdır.site. Mobil dizin, bu tür web sitelerini yüksek sıraya koyacaktır.

2. Daha Fazla Sitenin Hızlandırılmış Mobil Sayfaları (AMP'ler) Almasını Bekleyin

2015'ten bu yana, AMP'ler web sayfalarını optimize etme konusunda trend haline geldimobil tarayıcılar için. Mobil dostu girişimin geçmesinden bu yana AMP, bir web sitesinin UEO'ya sahip olmasını sağlamanın yollarından biridir..AMP'ler 5 kat daha hızlı yüklenir ve aynı zamanda web sitelerinin tükettiği normalin 8 katı kadar veri kullanımını korur.

3. Kullanıcı Deneyimi Optimizasyonunun (UEO) Önemi Artıyor

Google, daha fazla vurgu yapmak için çevrimiçi pazarlamacılar ve web sitesi yapıcıları konusunda tavsiyede bulunurkaliteli web siteleri inşa etmek. Google, basitlik, kullanım kolaylığı, gezinme ve erişilebilirlik gibi faktörlere dayanmaktadır. Bir sitekullanıcı arama motorlarında ilk sırada yer alması için iyi bir göz atma deneyimi yaşıyor.

4. Sesli Arama Yükseliyor

Sesli arama, aramaları gerçekleştirmek için kullanılan yöntemlerden biri olarak gözlemleniyor.Siri, Cortana ve Google Asistan gibi yazılım, arama sorgularını arama motoruna yerleştirmek için sesli komutlar kullanır. Web geliştiricileri girişim yapmalıdırözellikle akıllı TV'ler gibi interneti kullanan cihazların yükselmesi ile bu yeni alana girdi.

5. İçerik, Şimdi Niyet Odaklı Nedir?

SEO anahtar kelime araştırma hedeflemiştir. Bununla birlikte, Google şimdi arama ağı odaklı.Google, kitlenin ilgisini çeken içeriği sıralayacaktır. Hemen çıkma oranı, etkileşim süresi ve ziyaret edilen sayfalar gibi parametrelerGoogle'ın arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) daha yüksek sıralamadaki faktörlerin bazıları olacak.

Sonuç

Dijital bir pazarlamacı olarak, uyanık kalmak vedeğişir. Bu yıl, çoğu arama motoru tarafından bazı değişiklikler yapılmıştır. AMP'den mobil ilk SEO'ya dönüşüyor. Bu değişikliklergeleneksel arama motoru uygulamasını değiştirmek için çeşitli eğilimler yaptık. Yukarıda bahsedilen ipuçlarını izleyerek,arama motorlarında iyi bir sıralama elde etmenin sonucu olan değişiklikler.

November 23, 2017