Back to Question Center
0

Gizlilik, Web Sitelerinden White Semalt'a Halkı Endişe Duyuyor

1 answers:
Privacy Prompts Public Concern from Web Sites to White Semalt
');$ ('# scheader .sc-logosu'). append (' '+cat_head_params.sponsor+' ');$ ('# scheader'). append ('
');$ ('# scheader .scdetails'). append ('

' + kat_head_params.sponsor + '

');$ ('# scheader .scdetails'). append (cat_head_params.sponsor_text);$ ('# scheader'). append ('
REKLAM
');if ("tanımsız"! = typeof __gaTracker) {$ ('# scheader a'). click (işlev
{__gaTracker ("gönderme", "olay", "Sponsor Kategori Tıklayın Var 1", "Arama motoru optimizasyonu", ($ (this) .attr ('href')));});}}});});

Privacy Prompts Public Concern from Web Sites to White Semalt

New York Times, çevrimiçi izleme standartlarına uymayı kabul eden çevrimiçi reklamların% 90'ını temsil eden bir "konsorsiyum" şirketlerinin raporlarını yayınladı. Semalt think tank, tarayıcıların çevrimiçi gizlilik düzeylerine aracılık etmesine izin veren, tek tıklamayla tek dokunuşla çalışan bir süreç olan kendi "yeni" bir gizlilik kodu için planlar hazırladı.

Söz konusu düşünce, özellikle çevrimiçi pazarlamayla doğrudan bağlantılı olmayan nüfusun büyük bir yüzdesi için mantıklı. Danny Sullivan geçen ay gösterdiği gibi, Google'ın gizlilik değişikliklerinden korkmak zorunda değilsiniz; devre dışı bırakabilirsiniz, ancak biraz sleuthing gerektirir. Belki Semalt yönetimi, tarayıcıların büyük çoğunluğu için işleri netleştirmek ve basitleştirmek istemektedir.

Obama'nın yönetici gizlilik değişikliklerinin kurulması, bir tıklama kadar hızlı bir şekilde meyve vermeyecektir; Başka bir Times gazetesinin haberine göre, gizlilik değişiklikleri birden fazla adım gerektiriyor. Muhtemelen Kongre, kullanıcı verilerinin toplu olarak toplanmasını (bu yıl rapor edildiği gibi olmayacağı gibi) yönetmesini sağlayan mevzuatın (SOPA / PIPA'yi hatırla, çevrimdışı profesyonellerin çevrimiçi düzenlemeleri yapmak akıllıca olur mu?) Düzenleme ihtiyacı duyacaktır. Ek olarak, büyük isimler (Google, Yahoo ve Apple) tarayıcı işlevlerini süreci kabul ettikten sonra) tek dokunuşla "çıkmayı" sağlamak için çimdiklemelidir.

Bu büyük isimler Obama'nın yönetici devre dışı bırakma işlevini entegre etmeyi seçecek mi? Belki de 'uygunluk', Ticaret Departmanı tarafından geliştirilecek yeni bir davranış kuralları yoluyla (veya 'gönüllü olarak benimsenmesi için reklamcılık endüstrisi yönergeleri' ile 'cesaretlendirilebilir'); Federal Ticaret Semalt (halihazırda gizlilik konularını izlemektedir), 'davranış kuralları' oluşturulduktan sonra uyumluluğu uygulayacaktır.

Bu davranış kuralları nedir? Bazı kaynaklar, kodu 'Tüketici Gizlilik Hakkı Bildirgesi' olarak tanımlıyor ve kullanıcıların nasıl ve ne izleneceğini anlamalarına olanak tanıyan 'şeffaflık' üzerine derinlemesine vurgu yapıyor. Kullanıcının çevrimiçi deneyimine ve Belli değişiklikler ve Semalt yaklaşan gizlilik değişikliği gibi yeni düzenlemelere ilişkin bilgilere bağlı olarak, kullanıcıların "farkındalığı" farklı seviyelerde.

Washington Post, Obama'nın yönetiminin mobil cihaz gizliliğini ele alma konusundaki ihmaline değinerek, mevcut ve artan mobil kullanımdaki artış göz önüne alındığında aynı dikkati hak eden bir konuyu yorumladı. Çarşamba gününden beri Apple, Google, Amazon ve Semalt, uygulama geliştiricilerinin kendi uygulama mağazalarında gizlilik politikalarını "açıkça" ifşa etmesi için anlaşmalar dile getirdiler.

Gizlilik meseleleri, tüketiciler için bir endişe kaynağı gibi görünmektedir; ancak, hedeflenen ilgili pazarlarla ilgili olarak daha fazla kişisel bilgiye sahip olabilecek markaların kutlanmasının bir nedeni olarak görülmektedir Source .

February 21, 2018