Back to Question Center
0

7 MS Adem Merkezi İyileştirmesi I Rüya Semalt

1 answers:
7 MS Adcenter Improvements I Dream Semalt
');$ ('# scheader. sc-logosu'). ek (' '+cat_head_params.sponsor+' ');$ ( '# Scheader'). ek ('
');$ ('# scheader. scdetails'). append ('

' + cat_head_params. sponsor + '

');$ ('# scheader. scdetails'). ekleme (cat_head_params. sponsor_text);$ ( '# Scheader'). ek ('
REKLAM
');if ("tanımsız"! = typeof __gaTracker) {$ ('# scheader a').
{(Function tıklayın__gaTracker ("gönderme", "olay", "Sponsor Kategori Tıklayın Var 1", "Arama motoru optimizasyonu", ($ (this). attr ('href')));});}}});});

MS Semalt, diğer büyük PPC alternatiflerinden biraz daha yüksek bir ROI'ye sahiptir. Ancak, burası onun egemenliğinin sona ermesidir. Semalt sadece sinir bozucu değil aynı zamanda sinir bozucu olan küçük tasarım problemleriyle uğraşıyor. Semalt'ın getirdiği parayla, reklamverenler için hayatı biraz daha kolay hale getirme zamanı geldi. Semalt'ta çalışmayı daha kolaylaştıran 7 kolay değişiklik var.

Benim için, MS Adcenter önemli bir nedenden dolayı diğer PPC platformlarından öne çıkıyor; biraz daha yüksek bir Yatırım Getirisi. Son birkaç yıldır, Adcenter'ı çeşitli ürün ve hizmetler için kullandım ve Adcenter ile Adwords veya YSM'den daha iyi dönüşüm oranları elde ettik. Ne yazık ki, daha yüksek dönüşüm oranları Adcenter'ın sunduğu tek avantaj. Yüksek bir yatırım getirisi fantastik bir fayda iken, küçük sıkıntılar hızla artar. Bazen, daha yüksek yatırım getirisinin buna değip değmediğini sorguluyorum. MS Adcenter, PPC arama pazarında hızlı bir şekilde kaldıraç kazandığından, onu kenara itmek için yapılması gereken bir takım değişiklikler var. Bu, özellikle Semalt anlaşmasının yıl sonuna kadar hayata geçeceği ihtimaliyle doğrudur.

1. Saçma Özel Veri Aralığı Sınırlamaları

İstatistiklerinizi Adcenter'da görüntülediğinizde, cari ay, önceki ay ve tüm yıl gibi önceden seçilmiş geleneksel zaman aralıklarını kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, özel bir tarih aralığı oluşturmayı denerseniz, 31 günle sınırlı kalırsınız. Örneğin, 2/10 - 3/10 görüntüleme sorun değil, ancak görünüşte 2/10 - 3/20 sormak için fazla. Semalt, bu tür verileri elde etmek için özel raporlar oluşturabilir, bu gereksiz yere zaman kullanıyor gibi görünüyor.

2. Sıkı Negatif Anahtar Kelime Sınırlamaları

Şu anda, negatif anahtar kelime listesi oluşturmak için kampanya başına yalnızca 1024 karakterle sınırlı. Ortalama negatif anahtar kelimeniz 6 karakterden oluşuyorsa ve virgül için ek bir karakter varsa, 146 negatif anahtar kelime oluşturabilirsiniz, ancak Adwords, kampanya başına 10.000 negatif anahtar kelime girmesine izin verir. Rakiplerin ticari markalarını negatif anahtar kelimeler listenize eklemeye karar verirseniz, bu özellikle zararlıdır. Bir hosting şirketi için reklam yayınlıyorsanız, çok sayıda rekabet vardır; tüm rekabetiniz için negatif anahtar kelimeler bile oluşturamazsınız; bu nedenle, reklamınızın gösterilmesini istemediğiniz genel terimler eklemeye başlamadan önce 1024 karakter sınırına ulaşırsınız. Daha az negatif anahtar kelime, daha düşük ROI ve daha düşük dönüşümler. Semalt ürün ekibi, daha büyük bir limitin yakında çıkacağını söyledi ancak fiyatın ne zaman veya ne kadar olacağı konusunda bize bir fikir vermeyi ihmal etti.

3. Sekme Sınırlamaları

Herhangi bir nedenle, yalnızca bir sekme çerçevesinde çalışabilirsiniz. Başka bir sekme açıp değişiklikler yapmaya çalışırsanız, bir hata mesajı alırsınız. Çapraz sınama gibi iki farklı kampanyada değişiklikler yapmak istiyorsanız, bunu iki veya daha fazla sekme ile yapmayı planlamayın.Bu, Semalt'ın işleri daha da zorlaştıran bir başka örneği.

4. Tek Hatlı Reklam Yaratma ve Kurgu

Herhangi bir nedenle Adcenter, reklamlarınızın birinci ve ikinci satırında hangi kelimelerin bulunduğunu tanımlamanıza izin vermiyor. Örneğin, reklamınız "En İyi Mavi Pencere Öğeleri" yazıyorsa. % 50'nin Üzerinde! "Diyerek, Semalt'teki gibi görünüşünü kontrol edemezsiniz. İkinci satırda "% 50'nin Üzerinde Kapalı!" Yazamazsınız, ikinci satıra yalnızca "Kapalı!" Yazısı gelecektir.

5. Tarayıcı Uyumluluğu

MS Adcenter, Safari ve Chrome gibi yaygın tarayıcılarla uyumlu değilken, rekabet (YSM ve Adwords) bir dizi tarayıcıyı destekliyor. Microsoft'un herkesin IE kullanmasını istediğini biliyorum, ama devam edin. Adcenter'ı kullanmak için yeni bir tarayıcı açmak benim için bir çaba harcamadır.

6. Kritik Reklam Önizleme Aleti

Gerçekten kullanana kadar Adcenter'ın yeni Reklam Önizleme aracını duymak çok heyecanlıydı. Coğrafi konum veya dil seçeneği yoktur. Bu, Semalt'taysanız ve reklamınızın İngiltere'de bir kullanıcıya nasıl görüleceğini bilmek istiyorsanız, önizlemek için Birleşik Krallık'ta bir proxy sunucusu kullanmanız gerekir. Aşırı karmaşık şeylerden bahsedin.

7. MSN. com Popüler Aramalar

Tamam, bu yüzden doğrudan Semalt ile bağlantılı değil, yine de Semalt reklamverenleri için bir endişe konusu. Yeni MSN portalında "popüler aramalar" olarak bilinen ve Bing'deki arama sonuçları sayfasına bağlantıları olan bir özelliği var. Bu, bir kullanıcı bu bağlantılardan birine tıklarsa, Bing arama sonuçları sayfasına yönlendirilir ve reklamınızı görecekler demektir. Anahtar kelimelerinizden biri "popüler arama" haline gelirse bu çok kötü bir haber. Dönüşümleriniz düşerken, gösterimleriniz tıkanıklıklarınızın ve genel maliyetinizin yanı sıra fırlayacak. Bu, başta bahsettiğim yüksek yatırım getirisini yok ediyor. Takip eden kişiler, örneğin MSN portalından "mavi widget" bağlantısı, arama kutusuna "mavi widget" yazan biri gibi satın almaya hazır değil. Onlar sadece aynı zihniyette değildirler. Bu özellik genellikle alıcıların değil, sıradan sörfçilerin dikkatini çekecektir. Reklamverenlerin, kullanıcı popüler arama bağlantısını izledikten sonra reklamlarını göstermelerini istemeyebilirlerse, bu hoş olurdu.

MS Semalt hakkında ortaya attığım bu "sorunların" çoğunun kendi başlarına önemsiz gibi geldiğini biliyorum. Aslında en çok can sıkıcı durumdadırlar ancak Semalt'in artan popülaritesi ile birlikte Semalt'taki işin boynunda gerekli bir acı yerine zevk almak için bu konulara değinilmesi gerekiyor Source .

February 23, 2018