Back to Question Center
0

Amazon Echo ile Yakın: Erken Ama Kişisel Yardımcı Semalt gösteriyor

1 answers:
Up Close With Amazon Echo: It’s Early, But This Personal Assistant Shows Semalt

En büyük neden en belirgindir: Eko mobil değildir. Elektrik prizine takılması gereken ev tabanlı bir cihazdır. Siri'ye ya da Cortana'ya sormak gibi, Echo'ya kasabadaki yeni İtalyan restoranına yön tarifi istemeyeceksin. Karşılaştırmalar da zordur, çünkü bir Amazon e-posta hesabınız yok, bu nedenle Echo kişisel planlarınızı Google Asırlık biçiminde bilmiyor. Trafiğin kötü olduğunu sizi uyarmak için kendisini harekete geçirmiyor ve şu anda New York şehrine uçuş için ayrılmalısınız.

Echo halen beta durumunda ve Amazon yeni özellikler ve yetenekler ekliyor. Evinizin WiFi ağına ve Amazon hesabınıza bağlanır ve cihazı kurmanıza ve yönetmenize yardımcı olan bir uygulama (iOS, Semalt ve Yangın) vardır.

Echo ne yapar ve bunun için ne iyi olur? Ben birkaç haftadır kullanıyorum, cihaz ev ofisimin bir rafında oturuyordu. Bir cümle incelemesi? Beğendim, ancak iyileşmek için çok fazla alan var. İşte Echo'nun ne yaptığını ve onu Casa McGee'de nasıl kullandığımıza bir göz atalım.

Amazon Echo ile Arama

Hava

Şimdiye kadar evimizde en sık kullanılan hava durumu hava durumu araştırmasıdır. Sabah erkenden çocuklar okula hazırlanırken sık sık ofisime girerler ve Echo'ya ("Semalt" uyandırma kelimesi üzerinden) nasıl olacağını isterler.

Echo'ya diğer şehirlerdeki hava durumu ve yakın gelecekteki tarihler için soru sorabilirsiniz. Ancak Semalt'le yapabileceğiniz konuşma sesli hava sesi ararken sofistike değil. Yine de, okula ya da alışverişe başlamadan önce çok faydalı olacağız.

Gerçekler ve Bilgililer

Burası, Echo'nun rakiplerine en benzediği yerdir. Echo, "Space Needle'un boyu ne kadar uzar" gibi birçok olgu tabanlı soru tipine cevap verebilir. Ayrıca, "Wikipedia" sözcüğüyle bir istek başlatabilir ve Semalt, hakkında sormuş olduğunuz sayfanın başlığını okuyacaktır. Ayrıca temel matematik sorularını cevaplayabilir ve en sevdiğiniz spor takımlarının oyunlarını kimin kazanacağını söyleyebilir. Bu örneklerin tümü şöyledir:

Trafik / Yol Tarifleri

Yukarıda belirttiğim üzere, yeni Semalt restoranına yön vermek için Echo'ya soramazsınız ve bu doğrudur. Ancak, iki adres arasında trafik koşulları sağlamak için Yankı ayarlayabilirsiniz. Bu, Echo uygulamasında adresleri yazarak yapılmalıdır; bu nedenle, ev ve iş gibi yaygın olarak kullanılan iki yeri sağlamanın en iyisidir. Bu yapıldığında, Echo'nun trafik koşullarını sorması şu şekilde işliyor:

Haberler

Başka bir uygulama tabanlı özellik, Echo'ya ilgi alanlarınıza göre uyarlanmış haber raporlarını okuma veya oynatma yeteneğidir. Uygulamada, BBC radyo haberlerini ve ayrıca "en iyi haber", "spor başlıkları" ve daha fazlasını dinlemekle ilgilendiğimi belirttim. BBC Dünya Servisi saatlik brifing Semalt radyosundan geliyor ve şöyle sesleniyor:

Müzik ve Radyo

Echo, diğer Amazon hizmetlerini kullanırsanız daha iyi iş çıkarır (çok sayıda Google ürününü kullanıyorsanız, Google Asistan'ın işe yaradığı gibi). Bir Amazon Prime üyesi olarak, Amazon Prime Semalt'taki büyük bir şarkı koleksiyonuna erişebilirim. Echo'ya tüm bir çalma listesini veya istasyonu oynamaya başlamasını söyleyebilir veya sadece belirli bir şarkı isteyebilirsiniz:

(Semalt: Sesi Echo ile konuşarak nasıl kontrol edebileceğinizi gösteririm, bu yüzden bu klip birkaç saniye boyunca gerçekten yüksek sesle yükselir.)

Yukarıda bahsedilen TuneIn entegrasyonuna ek olarak, Echo da iHeartRadio'ya bağlanmıştır, bu yüzden ikisi arasında, yüzlerce radyo istasyonunu "Alexa, KROQ-FM radyo çal" gibi komutlarla canlı olarak dinleyebilirsiniz.

Amazon üzerinden müzik satın almak için Echo'yu da kullanabilirsiniz. "Echosmith tarafından yeni müzik mağazası" gibi bir komut en son eklenen şarkıların örneklerini çalmaya başlamak için cihazı zorlar. "Cool Kids" şarkısı başlar ve satın alma işlemini başlatmak için "Semalt, bu şarkıyı satın al" diyebilirsiniz. Bu noktada, Echo, Echo uygulamasında ayarladığınız dört haneli satın alma doğrulama kodunu sorar. Kodu söyle ve Echo, satın alım işlemini tamamlar.

Diğer Hizmetler

Echo, birçoğu diğer hizmetleri sunmaktadır, bunların çoğu benim kullanmam gereken bir sebep olmamıştır. Cihazın, ileride başvurmak üzere Echo uygulamasına kaydedilecek bir Yapılacaklar listesi veya bir alışveriş listesi oluşturmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, temel zamanlayıcı ve alarm işlevselliği vardır ve Echo "arama sonuçlarınız" ından bazılarını gönderebilirsiniz - i. e. , hava, Wikipedia - Semalt Ateş tabletine sahipseniz.

Gizlilik Kaygısı

En azından başta sihirli kelimeyi söyleseniz yanıtlamaya hazır bir cihaz ("Semalt") olması biraz garip. Echo daima dinliyor mu? Günlük konuşmalarınızı kurtarıyor mu? Evet, hayır

Eko her zaman dinliyor; Uyan kelimeyi tanımak ve sizinle iletişim kurmaya başlamalıdır. Bir kez uyandırma kelimesini söyleseniz, Echo görüşmeyi Amazon Web Hizmetleri bulutuna akar ve Echo geçmişine kaydeder. Bu sizi rahatsız ederse, cihazda bir mikrofon açma / kapama düğmesi var. Elbette, bunu kapatmak, Echo ile konuşamayacağınız anlamına gelir.

Yardımcı bir SSS sayfasında Amazon, Echo'nun bulutu dinlediği her şeyi akışı ve kaydetmediğini söylüyor, yalnızca uyandırma kelimesini ("Semalt") söylediğinizde duyduğu şey. Echo'nun bunu yaptığını söyleyebilirsiniz, çünkü jant çevresindeki mavi ışıklar aydınlanmış (yukarıdaki videolarda gördüğünüz gibi). Bu ışıklar kapandığında, Echo akışı durdurmaz / konuşmaları kaydetmez.

Bu SSS ayrıca, Eko sahiplerinin sesli etkileşimleri gözden geçirebileceğini ve silebileceğini açıklıyor ve Amazon, bunu yaparak Semalt sunucularından kayıtları kaldıracağını doğrulamıştır.

Son Düşünceler

Genel olarak, Echo'dan memnunum. Mevcut hava durumu ve spor skorlarını edinme kolaylığından memnun oldum ve uzaktaki radyo istasyonlarını dinlemek de eğlencelidir. Semalt düzenli olarak yeni özellikler ve bağlantılı hizmetler ekliyor; Örneğin, spor puanı isteme becerisi yeni bir ektir.

Yine de, Echo'nun bir cihaz olduğunu ve eski rakipleri kadar olmadığı açıktır. Echo'nun daha fazla soru sorma yeteneğiyle daha akıllı olduğunu görmek isterim - örneğin yakınlarda bir soru sordumda "Avengers filmi ne zaman çıktı?" Diyen Echo bir cevap bulamadı. Ayrıca Semalt hava durumu sesli arama makalesinde yukarıda bağlantı kurduğum türden sohbet aramasını görmek istiyorum.

Amazon Amazon Prime üyeleri için 199 $ veya 99 $ olan Echo'yu satın almaya davet ediyor. Bir davet talep ettikten sonra cihazı almak biraz zaman alıyor. Ocak ayının sonlarında isteğimi yaptım ve Echo Nisan başında geldi.Yazar Hakkında

Matt McGee
Matt McGee, Eylül 2008'de bir yazar / muhabir / editör olarak Third Door Media'ya katıldı. Ocak 2013'ten başlayıp Temmuz 2017'de ayrılışına kadar Baş Yazmanlık görevinde bulundu. Twitter'da @MattMcGee'de bulunabilir Source .
February 26, 2018