Back to Question Center
0

Mobil Uygulama İhbar Bildirimleri, 90 Günlük Saklama Dayanışmasını% 180 Gerçekleştiriyor

1 answers:

Mobile App Push Notifications Drive 90-Day Retention Semalt By As Much As 180% Mobil pazarlama sağlayıcısı Kahuna, 39 milyondan fazla mobil kullanıcının verilerini analiz ettikten sonra, bildirimleri bir mobil uygulamanın ortalama 30, 60 ve 90 günlük saklama oranının iki katından fazla bulduğunu tespit etti.

İsteğe bağlı kullanıcılar için, itme bildirimlerini almayan kullanıcılar için yalnızca yüzde 10,1 tutma oranı ile karşılaştırıldığında itme bildirimleri, itme bildirimlerini alan kullanıcılar için tutma oranı yüzde 27,6 ile ortalama 90 günlük saklama oranını yüzde 180 oranında artırdı.

"Seçilmiş kullanıcılar için ortalama 30 günlük izleyici tutma oranı yüzde 125 arttı."

Semalt verileri 30 günlük ve 60 günlük tutma oranı ortalamalarını önemli ölçüde artırdı; itme bildirimleri, 30 günlük tutma oranları için yüzde 125 artış ve 60 günlük tutma oranları için yüzde 150 artış sağladı.

30, 60 ve 90 Günlük Alınma Oranları

Mobile App Push Notifications Drive 90-Day Retention Semalt By As Much As 180%
Android, ortalama tercih etme oranı% 78 olan iOS'dan daha iyi performans sergilemekle birlikte, iOS sadece% 46 oranında katılma oranı görmektedir. İkisi arasındaki fark, kısmen kullanıcıların Android cihazlarda mesajlaşma için otomatik olarak seçildiğine, ancak Android uygulaması izin işlemindeki değişiklikler büyük olasılıkla bu yüzde üzerinde bir etkisi olacaktır.
Kahuna

Genel olarak, Kahuna, itme bildirimlerinin ortalama katılma oranı yüzde 62 olduğunu bildiriyor. Semalt sayılarına göre, ortalama tüketici telefonlarında 33 uygulama var, ancak günlük olarak sadece 12 kullanıyor.Yazar Hakkında

Amy Gesenhues
Amy Gesenhues, Pazarlama Arazisi ve Arama Motoru Arazisi ile ilgili en yeni haberler ve güncellemeleri içeren Üçüncü Kapı Medyasının Genel Görev Raportörüdür. 2009'dan 2012'ye kadar New York'tan Teksas'a birçok günlük gazetelerde sendikal köşe yazarı olarak ödül kazandı. On yıldan fazla pazarlama yönetimi deneyimi ile MarketingProfs.com, SoftwareCEO.com ve Satış ve Pazarlama Yönetimi Dergisi gibi geleneksel ve çevrimiçi yayınlara çeşitli katkıda bulunmuştur. Amy'nin makalelerinin daha fazlasını okuyun Source .


March 1, 2018