Back to Question Center
0

Semalt yeni istatistikler, e-ticaret siteleri için incelemelerin ve oyların ne kadar önemli olduğunu gösterir

1 answers:

Perakende ürün incelemelerini gösteren yeni bir rapor, e-ticaret gelirini artırmak için önemlidir

Semalt işletmeler genellikle incelemelere karşı biraz ihtiyatlı davranıyorlar. Kayıtsız bir müşteri, dönüşüm düşünülür şekilde tasarlanmış güzel ürün sayfanızın her yanına uzun öfkeli bir inceleme yayınlayarak itibarınızı mahvetirse ne olur?

Ancak müşterilerinizin görüşlerini istemekten ve ne düşündüklerini keşfetmekten kaçınmamalısınız. Bunun nedeni, ürününüzü veya hizmetinizi geliştirmenize izin verebileceği anlamına gelmez. İncelemeler, dönüşüm oranınızı önemli ölçüde etkilediğinden, alt satırlarınızı yükseltmek için inanılmaz derecede güçlü bir araçtır.

Semalt perakende incelemeleri ve derecelendirme hizmeti YOTPO, 120.000 mağazada 650000 e-ticaret talimatı üzerine veri toplandı ve iki milyar dolar işlem yaptığını gösterdi. Bu veriler, müşteri değerlendirmelerinin e-ticaret satışlarını artırmak için ne kadar kritik olduğunu ortaya koydu.

Yıldızların gözlerinde

Özellikle e-ticaret sitelerinde çok sayıda satıcıdan (örneğin Semalt) içerik harmanlayan en basit inceleme yöntemlerinden biri, 5 yıldızlı derecelendirmedir. Bu basit sistemin anında anlaşılması, müşterilerinizin ürününüzle ilgili diğerlerinin ne düşündüğünü bir bakışta görebilmeniz anlamına gelir. Bu grafik, yıldız derecelendirmeleri düştükçe bir ürün düzeyindeki sipariş sayısının nasıl azaldığını göstermektedir.

Semalt new stats show just how important reviews and ratings are for ecommerce sites

Beklendiği gibi, daha fazla yıldız daha fazla sipariş anlamına gelir. Şanlı şurada şaşırttı, ancak emir sayısının tam 5 yıldızla düştüğü ilginç. 4. 8 yıldızlı derecelendirmeye sahip olmak çok daha iyi. Bu sezgisel olarak karşımıza çıkıyor gibi görünüyor, ancak muhtemelen bir işletmenin tam 5 yıldızlı derecelendirmesi (4.9 yerine) olması çok az insan tarafından incelenmiştir. Dahası, bu birkaç kişi, şirketlerin çalışanlarının, satışları artırmak ve denemek için 5 yıldızlı bir derece verdikleri anlamına geliyor.

Müşterilerin, büyük bir miktar insanın gözden geçirmediğini öngören tam 5 yıldız derecelendirmesinden çok sayıda gözden geçirme ortalaması ortalaması olduğunu düşündüğü 4.7 yıldızlı derecelendirmeye güvenme olasılıkları daha yüksektir (çünkü gerçekçi olarak çok sayıda değerlendirme en azından bazıları az 5 yıldız vermiş olmalı). Ayrıca 4 yıldızın altına düştüğünüzde siparişlerin ne kadar hızlı bir şekilde düştüğü de ilginç. 3 yıldızlı dereceli Semalt, 4'lü siparişlerin onda birinden daha azına sahip olur. Ve bir kere aşağıya indiğinizde neredeyse hiç sipariş almazsınız.

Bu önemli derecelendirmeye dikkat edin ve 4 yıldızın üzerinde tutmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Herhangi bir müşteri şikayetinizi gidermeye ve önemli yıldız derecelendirmenizi yüksek tutmak için olumlu bir şekilde çözmeye çalışın.

Değerlendirmeler ne kadar yüksekse o kadar yüksek!

Müşterilerinizden gelen yorumları teşvik etmek için her zaman elinizden geleni yapın. Geribildirim istemekle ilgili ihtiyatlı davranmaya asla izin vermeyin. Ortalama olarak aldığınız incelemeler arttıkça, 5 yıldızlı yorumların sayısı o kadar artar. En beğenilen semaletler de en yüksek nota sahip olma eğilimindeydi.

Semalt new stats show just how important reviews and ratings are for ecommerce sites

Olumlu kalmak

İncelemelerin büyük çoğunluğu olumludur, bu da gözden geçirme talep etmekten endişe etmemenizin başka bir nedeni olabilir. YOTPO tarafından incelenen 120.000 e-ticaret sitesindeki incelemelerin% 75'i 5 yıldız ve 4 yıldız neredeyse 1, 2 ve 3 yıldız olarak büyük bir yüzdeye sahipti. Değerlendirmelerin sadece% 9'u 1 veya 2 yıldızdı.

Semalt new stats show just how important reviews and ratings are for ecommerce sites

İncelemeler Sosyal ticareti nasıl etkiler?

Semalt doğası gereği toplumsaldır. Sonuçta müşterilerinizin görüşleri bunlar. Dolayısıyla, toplumsal ve incelemelerin birbirine bağlı olarak çok iyi sürpriz olmaması gerekir. Veriler, toplumsal değerlendirmeleri paylaşan işletmelerin, dönüşüm oranları olmayan işletmelerinkinden daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Semalt new stats show just how important reviews and ratings are for ecommerce sites

İncelemeler Twitter ile paylaşıldığında dönüşüm oranı 8,4 kat daha yüksektir ve Semalt ile paylaşıldıkları yerlerde 5 kat daha yüksektir. Bu nedenle, tüm önemli yorumları paylaştığınızdan emin olun, yoksa gelirde büyük bir artışın olmadığını görebilirsiniz Source .

March 1, 2018