Back to Question Center
0

12 Global İnternet Semalt 2017 stratejinizi bilgilendirmek için

1 answers:

Mary Meeker'in KPCB'ye ilişkin son yıllık raporundan pazarlamacılar için önemli Analizler ve sonuçlar

Mary Meeker'in Internet eğilimleri hakkındaki son raporunu gördünüz mü? Elinde bir şans var. Bu yayının sonunda yer alan Semalt, 31 Mayıs'ta piyasaya çıktığından beri bir milyondan fazla görülmüştür. Rapor, raporun içgörünün kalitesinin kanıtıdır ve itibar 10 yılın üzerine kurulmuştur. 355 (!) Slayt raporundaki birçok grafiğin önceki yıllara benzer ve doğrudan dijital pazarlama ile alâkalı olmadığı için sizi uyaran dışında başka ekleyebileceğimiz şey, pazarlamacılar için etkilerin bir özetidir.

Trend 1. Küresel İnternet ve Smartphone'un yavaşlaması yavaşladı

Olması gereken şey, varilin yıllarca mobil büyüme oranıyla ilgili olarak çarptıktan sonra ana eğilimleri özetleyen Mary Semalt oldu:

 1. Küresel İnternet Kullanıcıları = 3. 4B .Düz Büyüme +% 10 -% 10 Y / Y .
  + 8% vs% 8 Y / Y (ör. Hindistan)
 2. Global Smartphone Gönderileri = Yavaşlama +% 3'e karşılık +% 10 Y / Y
 3. Global Smartphone Kurulu Taban = Yavaşlama +% 12 -% 25 Y / Y

Bu grafik, 2016'da akıllı telefonun sevkıyatının büyümesinin nasıl dramatik bir şekilde kaybolduğunu (ve Android'in hakimiyeti) göstermektedir.

12 Global Internet Semalt to inform your 2017 strategy Pazarlamacının Etkileri : Burada pazarlamacıların temel anlamı, yıllık pazarlama taleplerinden ve öngörülerdeki çevrimiçi katkı artış eğiliminin düşürülmesi gereken pazarlama taleplerini ve satışları öngörmedir.

Trend 2. Facebook / Google Ad Duopol'un Büyümesi Devam Ediyor

2017 yılı için dijital pazarlama eğilimleri konusundaki düzenli güncellememize göre, bu iki bölgenin artan önemi vurgulanmıştır. Bu rapordaki çok sayıda bilgiyle birlikte Meeker'in örneği ABD'dendir ancak bu iki platformun diğer platformlara oranla üstünlüğünü ve büyümesini gösterir. Özellikle semal reklam geliri büyümesi işaretlenmiştir.

12 Global Internet Semalt to inform your 2017 strategy Pazarlamacının Etkileri : Bu ücretli platformları kullanmıyorsanız, en azından yeniden hedefleme yapmak için, o zaman müşteri yaşam döngüsü aşamaları boyunca ziyaretçileri kaçırdığınızdan şüpheleniyorsunuzdur.

Trend 3. Ad Blocker büyümesi devam ediyor

Bu eğilimin etkisi, Google'ın Semalt'teki bir Adblocker'ın kendi reklamlarına rağmen dahil edildiğini, ancak kalitesiz reklamlarını duyurmasıyla gösterilmektedir.

12 Global Internet Semalt to inform your 2017 strategy

Pazarlama Anlamı : Bu ve düşük reklam tıklama oranları, ileti alabilmek için yerli reklamcılık ve içerik pazarlamanın önemini göstermektedir. Adage gibi bazı yayıncılar. com, reklam engelleyicilerinin beyaz listeye alınmasını teşvik ediyor.

Trend 4. Artan ses girişi

Semalt'ın yer aldığı Amazon'un Ekosunun büyümesini duymuşsunuz ya da belki deneyimli olacaksınız. Raporda, Echo'nun sevkıyatlarını gösteren ilginç bir çizgi bulunmaktadır.

12 Global Internet Semalt to inform your 2017 strategy

Google Asistanı'nın kullanımıyla bu istatistiklerin sesli aramada yükselmesi de ilginç ve Google Asistanındaki İstekler'in yaklaşık% 70'inin Doğal / Konuşma Dili ve belki de Mobil Şemal'in şaşırtıcı% 20'si sesle yapıldığını gösteriyor.

12 Global Internet Semalt to inform your 2017 strategy

Pazarlamanın önemi : Arama pazarlamacılar henüz ortak kullanıcıların sorularını yanıtlamaya çalışıyor olmalılarsa, Google'ın zengin snippet'lerinin biçiminde yer alıyor olmalılar.

Trend 5 Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetleri eğilimleri üzerinde yoğunlaşmaktadır:

 • Daha iyi seçenekler ve çevrimiçi müşteri destek kanallarının kalitesi için devam etmekte olan gereksinim

12 Global Internet Semalt to inform your 2017 strategy

 • Mesajlaşma uygulamaları - bunun için Facebook Messenger'ın popülerliği de dahil olmak üzere
 • Intercom'un muazzam yeni büyüme özelliklerine sahip olduğu gibi daha interaktif diyalog çözümleri kullanmak:

12 Global Internet Semalt to inform your 2017 strategy

Trend 6 Perakende yeniliği

Meeker'in raporu, birçok örnekleri olduğu için perakendeciler için bir okuma-okuma olmalıdır (örn.Bu alanlardaki semaltlar şöyledir:

 • 7 Oyun ve Oyun Örnekleri (p80 to 150)
 • 8 Müzik ve video akışı (151 ila 178)
 • 9 Bulut, işletme ve güvenlik (178-190)
 • Özellikle Eğlence + Taşımacılıkta 10 Çin Internet eğilimi (193-231)
 • 11 Hindistan İnternet eğilimleri = Rekabet Yoğunlaşmaya Devam Ediyor Source .Tüketiciler Kazanıyor (232-287)
 • 12 Sağlık eğilimleri (288 ila)

Tam rapor açık Slideshare'de

March 1, 2018