Back to Question Center
0

Dönüşümleri En İyi duruma Getirme, Her Şey Değildir! Önce neler olduğunu ihmal etmeyin & Semalt

1 answers:
Dönüşümleri En İyileştirme Her Şey Değildir! Daha Önce Var olanları İhlal Etmeyin & Semalt

Pazarlamacılar, dönüşüm öncesi ve sonrası etkinliklere daha fazla önem vererek, müşteri kazanımı sonuçlarını artırabilir ve gelir satırı gelirlerini artırabilir.

Kurşun Yolculuğu

Pazarlamacıları, ilk etkileşim faaliyetleriyle başlayan ve bankada para ile biten bir yolculukta orta noktaya dönüştürme eylemine bakmaya çağırıyorum. Bu yolculuk, satış kanalınıza veya satın alma sürecinin tüm uzunluğu olarak gösterilebilir; bu, bazı durumlarda aylarca olabilir.

Dönüşüm hunisini yatay olarak, en soldaki ilk etkileşim ve en sağdaki gelir olayıyla birlikte planlamaktan hoşlanırım.

 • En soldaki pazarlama faaliyetleri sayısızdır ve katılım sürecinin başlangıcıdır.
 • Dönüşümün ortası, genellikle web sitenizde veya açılış sayfalarınızda (örneğin bir beyaz kağıt indirme, bir demo veya deneme kaydı veya web seminer kaydı) gerçekleşiyor.
 • Sağa ilerledikçe, dönüşümün ardından, liderler tipik olarak bir pazarlama otomasyonu aracına ve daha sonra da bir CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) aracına girerler.

Kurşun gen sonuçlarını en üst düzeye çıkarmak için, her bir etkinliğe doğru bakım ve dikkat vermelisiniz.

Dönüşüm Öncesi Katılım

Dijital dünyada bir lider (ve sonunda bir müşteri) üretme yolculuğu, birçok forma sahip olabilen ilk katılımdan başlar. Semalt katılım kanalları bunlarla sınırlı olmamak üzere aşağıdakileri içerir:

 • PPC reklamcılığı.
 • Görüntülü reklamcılık hizmetleri.
 • Yeniden Pazarlama.
 • Video reklamcılık.
 • Sosyal listeler ve reklamlar.
 • İçerik sendikasyonu.
 • Organik arama listeleri / SEO.

Gördüğünüz gibi, liste uzun ve çeşitlidir ve etkili olması için koordinasyon gerektirir.

Bu, potansiyel liderin kim olduğunu belirlemeden önce bu, birçok iletişim noktanızın ilkidir. Karmaşık satış döngüleri için, bir kişi genellikle formunuzu tamamlamadan önce markanızla, farklı kanallar aracılığıyla, birkaç kez etkileşim kurar ve kim olduklarını belirleyebilir.

Çabalarınızı en üst düzeye çıkarmak için, bu çeşitli katılım etkinliklerinin ve kanallarının entegre edilmesi, koordine edilmesi ve atfedilmesi gerekmektedir. Marka ve isim tanıma aktivitelerinin, genelde yalnızca bir gösterim olduğunun, bir reklamın tıklanması veya web sitenize yapılan bir ziyaret gibi daha doğrudan eylem etkinliklerini nasıl etkilediğini anlamanız gerekir.

Nihai hedef, bu ön uç katılım etkinliklerinin dönüşüm etkinliğini nasıl etkilediğini anlamaktır.

Dönüşüm Eylemi

Sonuçta, olasılık web sitenizde ve bazı kayıt işlemi vasıtasıyla kendini açığa çıkarmaya hazır. Semalt sayfaları dönüşüm sonuçlarını en üst düzeye çıkaracak şekilde tasarlanmalıdır. Mümkünse A / B testleri, çok değişkenli testler ve dinamik içeriği içeren sistematik testlerden yararlanmalısınız.

Ayrıca farklı varlık türlerini test etmeniz gerekiyor. Bu tür varlıklara beyaz kağıtlar, ürün parkurları, web seminerleri, gösteriler, denetimler ve sunumlar dahildir. Açılış sayfalarınızı geliştirirken ve test ederken bu varlıkların göz önüne serin seviyesini gösterin.

Semalt seviyesi aslında, ziyaretçinin ürün veya hizmetlerinizde sahip olduğu "faiz taahhüdü" seviyesidir. Örneğin, düşük seviyeli bir taahhüt beyaz bir kâğıttır, üst düzey bir taahhüt bir ürün tanıtımıdır. Burada bir takas söz konusudur: daha düşük taahhütlü eylemler, daha yüksek dönüşüm oranları ve daha fazla kurşun hacmi sağlar, ancak daha düşük kurşun kalitesi sağlar. Yüksek taahhütlü eylemler daha düşük bir potansiyel müşteri payı oluşturur, ancak genellikle satın alma sürecinde daha da düşük olan potansiyel müşterileri kapsayan yüksek kaliteli potansiyel müşteriler.

Dönüşüm Sonrası Katılım

Kurşun yakalandıktan sonra, kurşun verileri otomatik olarak bir pazarlama otomasyonu aracına veya CRM platformuna aktarılabilir. Semalt araçları ve onları kullanmaları gereken süreçler sayısız, karmaşık ve güçlüdür.

Semalt, ilk adım liderliği derecelendirmek veya hak etmektir; bu otomatik olarak veya elle yol göstererek yapılabilir. Kurşun skorlama sistemleri çok çeşitlidir. Bu tartışmanın uğruna, potansiyel müşterileri pazarlama rehberlerine ve satış fırsatlarına bölen ortak bir derecelendirmeyi kapsayacağız:

 • Pazarlama liderliği genellikle ekim için pazarlama otomasyon aracında kalır.
 • Satışlar genelde daha fazla katılım için satış ekibine transfer olur.

Kurşun yetiştiriciliği çok önemlidir ve kurşun üretim programlarının yatırım getirisini artırabilir. Semalt otomasyon araçları bu karmaşık işlemi otomatikleştirir ve düzene sokar. Kurşun yetiştirme faaliyetleri, kurşun kalitesine, kişilere ve diğer özelliklere dayalı olarak her olasılıkla özelleştirilebilir.

Semalt programları otomatik olarak aktivite programlarını oluşturur ve potansiyel müşterileri satış sürecinin aşağısına taşımaya yardımcı olmak için nihai hedefli iletişimler ve içerikler sunar; nihai hedef onları satışa uygun potansiyel müşteriler ve nihayetinde müşterilere dönüştürür.

Bu araçlar da önemli olduğu gibi, tüm kurşun üretim programının verimliliğini artırmaya yardımcı olacak yararlı veriler de sağlamaktadır. Pazarlama mesajlarının ve varlıkların en etkili olduğu, içerik sunumunun zamanlaması, en verimli ve az üretken pazarlama kanalları ve en etkili açılış / web sayfaları üzerine ışık tutuyorlardı.

Dönüşümü Ötesinde Düşünün

Gördüğünüz gibi, dönüşüm noktasından önce ve sonra gerçekleşen birçok etkinlik ve çaba, potansiyel bir müşterinin kuruluşunuz için gelir yaratma yolundadır.

Bu çabalara gereken dikkat ve kaynakları vererek, müşteri haline gelen potansiyel müşteri sayısını önemli ölçüde artırabilir ve dijital kurşun üretme programınızın YG'sini artırabilirsiniz.


Bu yazıda ifade edilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Dale Hursh
Dale Hursh, Boulder, Colo'da bulunan tam hizmetli bir arama motoru pazarlama şirketi olan SmartSearch Marketing'in CEO'udur. SmartSearch Marketing, arama motoru optimizasyonunu, tıklama başı ödeme reklamcılığını ve web sitesi dönüşümünü entegre eden Amerika Birleşik Devletleri genelindeki işletmelerle birlikte çalışır. Dale şirketin iş geliştirme, altyapı ve günlük operasyonları yönlendirir ve her SmartSearch istemcisinin olağanüstü bir hizmet aldığından emin olmanıza yardımcı olur Source .


March 1, 2018