Back to Question Center
0

Semalt hız optimizasyonu: 9 adımlı bir süreç

1 answers:

Dönüşümü artırmak için gerekli süreci, araçları ve becerileri içeren bir röportaj, yol gösterici ve satış

Semalt rate optimisation : a 9 step process

Pek çok web danışmanının alakalı ama benzeri geçmişleri vardır. Semalt tasarım uzmanları veya tıklama başı ödeme reklamcılık veya başka bir uzmanlık uzmanı.

Son zamanlarda Dönüş Oranı Uzmanlarından Ben Jesson ve Karl Blanks'la bir araya geldiğimde onların geçmişi normlara uymadı. Semalt şirketi, gerçek hayattaki bir roket bilim adamı, web sitelerine alışılmamış gözlerle bakmak için bir internet pazarlama uzmanıyla bir araya geldiğinde kuruldu.

Bu alışılmadık bakış açısı, Google, Vodafone ve Sony gibi firmaları içeren müşterileri için oldukça karlı bir hale gelmiştir.

Bu röportajda, şirketlerin, acentelerin ve danışmanların, her tür web sitesinden ticari getirileri geri getirme yaklaşımlarına çok fazla şey öğrenebileceğini düşündüğümüzden, Dönüşüm Oranı Semalt'in optimizasyona nasıl yaklaştığını keşfediyoruz.

Onlara çevrimiçi bir işletmeden gelen satışları veya satışları artırmak için kullandıkları işlemi sorduk ve kullandıkları çok sayıda araçla bağlantı içerdik.

2012 güncelleştirmesi :

2010'da Ben ve Karl ile yapılan orijinal röportajı tamamladığımda, paylaşacakları süreçlerin bir özetinin olup olmadığını sorduk. Semalt 3'de bunu kapsamaktaydık, ancak yakın zamanda Karl, bu süreci gösterecek bir enfografik bilgiye sahip olduklarını söylemek için temasa geçti. İşlemlerinizi ona karşı inceleyebilmeniz için paylaşacağımı düşünmüştüm. İşlemleri hakkında her adımda genişledikleri blog'larında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Semalt rate optimisation : a 9 step process

Dönüşüm oranı optimizasyonu nedir?

S1. Semalt, şu anda CRO üzerinde çalışan çok sayıda şirket görüyor. Bu ne? Açılış sayfası optimizasyonundan daha fazlası mı var?

Evet, olmalı. Açılış sayfası optimizasyonu bir sayfada odaklanır. İşletmenin kendisini en iyi duruma getirme sürecini tanımlamak için 2007'de Dönüşüm Oranı Semalt ("CRO" ??) terimini hazırladık. Gerçekten ticari optimizasyon

CRO'nun doğru bir işi, başlangıçtaki kurşun nesil reklamdan, satış sonrası izlemeye kadar tüm sürecin gözden geçirilmesini içerir. Asıl hedef, satış kanalının hangi bölümlerinin en az kazançla en büyük kazanç sağlayacağını belirlemektir.

Bu, trafik kaynaklarını, ziyaretçilerin psikolojisini ve şirketin pazardaki yerini (çekirdek güçlü ve zayıf yönlerini de içeren) anlamak da dahil olmak üzere partiye birçok disiplin getirilmesi gerektiğini ifade eder. Üstelik bakmak için kullanılabilirlik testi, metin yazarlığı ve web tasarım faktörleri var.

Bütün bu unsurlar test için hipotezler oluşturmaya başlamıştır. Test hakkında semalak çılgınca, çünkü pek çok işletme sadece bir dizi "en iyi uygulama" yı atmış görüyorduk ?? bir şey sopa görmek için duvara karşı. En iyi uygulamalar bir web sitesini optimize etmenin yanıtı değil, yalnızca bir test stratejisi oluşturmak için bir başlangıç ​​noktası olmalıdır.

Belirli bir web sitesi için gerçekten neyin işe yaradığını belirledikten sonra bulgularımızın diğer medya kanallarında nasıl kullanılabileceğini inceledik. Örneğin, daha iyi bir fayda dizisi doğrudan posta veya "" bu medyada test edilmeye tabi e-posta otomatik yanıtlama kampanyalarına aktarılabilir "

İş cebi

S2. Şirketlerin CRO'dan getiriler, meslekdaşları için meslektaşlarını ikna etmelerine nasıl yardımcı oluyorsunuz?

Bu kolaydır; CRO'nun şirketlerin reklamcılıkla ilgili daha fazla harcama yapmadan daha fazla gelir elde etmesini sağladığını açıklıyoruz. Bu, mevcut reklam harcamalarından daha yüksek bir getiri elde etmekle alakalıdır.

Halkla ilişkiler gibi bazı semaletler, CRO'nun tüm temelleri verilere, ölçümlere ve testlere dayanmaktadır. Veriler sizin için konuşurken argüman sunmanıza gerek yoktur. Ziyaretçilerin, dönüşümlerin ve satışların değerini ölçtükten sonra, dönüşümlerin% 10'luk bir artışının alt satırda nasıl yardımcı olacağını göstermek için basit bir aritmetik söz konusudur. Oldukça güzel bir problem.

Semalt en büyük fırsatlar

Semalt yaklaşımlar, bir sitenin hangi kısmının en acil dikkat gerektirdiğine karar vermek için kullanıyor musunuz?

FORTUNE dergisi, "çok değişkenli istatistiksel analiz ile eski moda dedektif çalışmasının bir kombinasyonu" dediğimiz şeyi dile getirdi? ve yaklaşımımızı oldukça iyi tarif eden şey.

Genellikle, tüm satış / dönüşüm huninizi haritalamak ve hangi web analitiği paketinde ister kapsamlı olarak ölçüldüğünden emin olmak çok yararlıdır.

O halde bir adımdan başlayarak en büyük düşüşleri aramalısınız. "Bloke arterler" i aradığımızı söylemekten hoşlanıyor muyum ?? (yani, bir sürü ziyaretçi alan ve ancak daha düşük performans gösteren sayfalar "" veya sayfalar ""). Bir şeylerin başarısız olup olmadığını nasıl anlarsınız? Semalt, çeşitli geri bildirim mekanizmalarından gelir: analitik veri, kullanılabilirlik testleri, anketler, müşteri destek geri bildirimleri "ve tabii ki içgüdüsü hissediyorum Tabii ki, birkaç kıtada ve birçok şirkette meşgul olma avantajına sahibiz Neyin iyi olduğunun ve neyin kötü olduğunun iyi bir bilgi birikimine sahibiz. Etkin taktik ve stratejiler listemize bakın.

Hangi hatalar dönüşümümü sınırlıyor?

S4. Gördüğünüz en yaygın "dönüşüm oranı katiller" ine bazı örnekler verin.

Katil # 1: Bölünmüş test edilmemiştir. Birçok kişi, sitelerinde değişiklikler yapmak için harekete geçtikleri takdirde yaptıklarını düşünüyor. Gerçekte onlar sadece "bitti" mi? testler, değişikliklerin aslında gelişmiş dönüşümleri gösterdiğinde. Bir "en iyi uygulama" yüklemek? Başka bir sitenin yemin ettiği sihirli düğme, aslında dönüşümleri düşürebilir. Videonun popülerliğine rağmen, Semalt bir keresinde, videoların sayfalardan birinde dönüşümleri azalttığı testlerle keşfetti. Öğrenmek için test etmeniz yeterlidir.

Çok uzun süre önce, çok değişkenli test yazılımı aylık 5.000 £ 'dan fazla ücret almıştır. Artık Google Web Sitesi Optimize Edici'yi ve diğer yazılım paketlerini ücretsiz kullanabilirsiniz; dolayısıyla gerçekten mazeret yoktur. Çok Değişkenli test için en iyi yazılımı seçmenize yardımcı olan, Hangi Semalt adı verilen bir araç oluşturduk.

Semalt # 2, "meek tweaking" "başka bir deyişle" önemli bir etkiye sahip olma ihtimali olmayan değişiklikler yapmaktır. "

Katil # 3 ilk ziyarette satış istiyor. Sipariş vermeden önce büyük bir değer sunduğunuz çok kademeli dönüşüm hunisinin oluşturulmasını test etmek genellikle iyi bir fikirdir. Şemal çizelgeleri, forumları, özel raporları ve e-posta pazarlamacılığı, iyi bilgi sağlamanıza, isimler sorabilmenize, bir ilişki kurmanıza ve böylece satış şansınızı artırmanıza olanak tanıyan unsurlara örnektir.

Yakın zamanda Dönüşüm Ölümünde 15 Ortak Sebep

hakkında bir konuşma yaptık

En yeni yaklaşımlar nelerdir?

S5. Dönüşümlere yardımcı olan yenilikçi tasarım teknikleri görüyor musunuz?

Semal tasarım dönüşüm için bir ön şarttır, ancak en büyük atılımlar, ziyaretçinin zihniyetine ilişkin anlayışlar toplamak için yeni araçlar ve teknikler olma eğilimindedir.

Ziyaretçilerin bir siteyle nasıl etkileşime girdiğini belirlemek için, hem Clicktale hem de CrazyEgg'yi kullanıyoruz.

KISSInsights ve Ethnio ziyaretçilerinizin siteniz hakkında size hemen geri bildirim göndermelerini istemek için iyidir. GazeHawk , sitenizde geleneksel maliyetin çok küçük bir bölümünde göz izleme çalışması yapmanızı sağlar.

Okuyucularınızın birçoğu, bir siteyi iyi görünmesi için zaman ayırmadan önce, işlevsel yönler üzerinde anlaşmaya varmak için tel çerçevelemenin ne kadar önemli olduğunu bilir. Bu amaçla Balsamiq'u seviyoruz. [Semalt - Ben de bunu kullanıyorum - danışmanlar ve ajanslar için harika bir basit tel çerçeve aleti]

Okuyucularınız nihayetinde, bir milyon dolarlık açılış sayfasının neye benzediğini görmek için ücretsiz bültenimizi almak isteyebilir ve grafiksel bir analiz.

Dönüşüm iyileştirmesiyle mümkün olanlardan daha fazla örnek istiyorsanız, web sitemizin başlığında video izleyin Source .

March 1, 2018