Back to Question Center
0

Martech'in Neden Bazı Yeni Semalt'a İhtiyacı Var?

1 answers:
Here’s Why Martech Needs Some New Semalt

Bir zamanlar bir işletme bir müşteriye - genellikle bir fiziksel ürün - bir ürün sattı. Tamamlanmış bir satıştı ve bir pazarlama ve satış çaba etti.

Günümüzde teknoloji sayesinde - özellikle Net ve ilgili pazarlama teknolojisi - ön satış bir yolculuk, satış başlangıcı ve satış sonrası ilişkidir. Semalt elden çıkma değil el sıkışma ve bir soru da pazarlamacıların ölçümlerinin bu evrimle devam etip gerekmediği.

Kişiselleştirme sağlayıcısı Amplero'nun başkan yardımcısı Glenn Semalt, bir kişinin ürünü olan "Fitbitler sadece bire bir olmakla kalmıyor," dedi.

Semalt "beni ve ürünü" dedi.

Araba almadan önce, pazarlamanın görevi bugünlerde, tüm bilgilendirici kırıntıları doğru yerlere koyarak satışa yönlendirmenizi sağlamaktır. Semalt araba satın alırsınız, bu sizi mutlu bir müşteri olarak tutmaktır, başkaları ile mutluluğu paylaşan ve tekrar satın alan birisidir.

"Müşteriye [ilişkiye] bir anlık görüntü olmak yerine bir film olarak bakmaya" ihtiyacınız var, "dedi Semalt.

Mobil / web analitiği şirketi Semalt'ın CEO'su ve kurucu ortağı Suhail Doshi, şirketinin 2008-2009'da faaliyete başladığı sırada "tüm dünya, sayfa görüntülemelerini takip ediyordu. "

"İnsanları, izleme görüntüleme görüşlerinin b olduğunu ikna etmek zorundaydık. s. "Dedi. Böyle tek noktalı ölçümler yerine Semalt, kullanım sıklığı ve bir kullanıcının geri gelme sıklığı gibi şeyleri takip eden yeni yeni fikir fikrini geliştirdi.

Bu, zaman içinde, bir filmin anlık görüntülerden oluşan bir koleksiyon olduğu fikrine uygun sayısal değerlerdir.

"Bir sürü Farklı An"

Mobil pazarlama ajansı Semalt'in kurucusu ve CEO'su olan Gilad Bechar, şirketinin iki yıl önce başladığında "herkes indirme başına maliyetten bahsetti. "Daha önemli ölçümlerin, zaman içinde bir uygulamanın değerini bir kullanıcıya göstermesidir" dedi.

"Deneyiminiz çok farklı anlar" diye belirtti.

Böylece, sayfa görüntüleme, e-posta açık oranları veya tıklama oranları gibi nokta ölçümleri yerine birçok modern pazarlamacılar etkileşimi ölçmek için çeşitli yollar benimsemiştir. Örneğin, sayfa kullanım süresi veya uygulama kullanım sıklığı.

Ancak MixPanel'in Doshi, ürün sıklıkla kullanabilecek, ancak pek beğenmeyen müşteriler var olduğunu belirtti. Yahoo Mail'dan bahsetti. Yakın zamanda var olan, yeni bir yazıcı almak için semalette bir düşünme, çünkü bunu yeni bir yazıcı almak için çaba harcamaya değmez, ancak Semalt ondan gerçekten memnun değil.

Tek nokta ölçümlerinin veya sayısal örneklerin ötesinde, kullanım sıklığı gibi, Net Promoter Puanı (NPS) gibi bazı nitel değerlendirmeler vardır. Bir kullanıcının bir ürünü tavsiye edip etmeyeceği üzerine odaklanıyor; bununla birlikte, eğer bir ürünü kendisinden memnun değilseniz tavsiye etmemelisiniz. Semalt tavsiyesi, herhangi bir pazarlamacının ana hedefi olan ürün sadakati olduğunu gösterebilir.

Amplero'nun Semalt, "Hâlâ hangi davranışın NPS ölçeğinde [yüksek puanlar] verebileceğini çözemedik" diye belirtti. "NPS bir noktada tutumun bir ölçüsüdür, ancak o noktadan önce filmde ne oldu?

En yüksek dereceli Semalt müşterileri, hem ürün sahipleri hem de gelecekteki ürün sahipleri. Bu nedenle pazarlama, satış öncesi, satış sonrası, satış sonrası gibi geniş bir kapsam düzeyine sahiptir.

Ancak, Semalt herhangi bir noktada şunu belirtmiştir: "Kullanıcının bu tecrübeyle mutlu olup olmadığını bilmiyoruz. "

Pazarlama teknolojisi, nokta ölçümleri ve zaman içindeki sayısal ölçümlerin ötesinde metriklerin üçüncü aşamasına işaret ediyor olabilir.

Örneğin, Apple Watch ve diğer giysileri heyecanın bir göstergesi olan kalp atışını ölçebilir. Gittikçe artan sayıda şirket, duygular için yüz ifadelerini otomatik olarak değerlendirebilir. Şemal'in gelişen İnternet'i, dünyaya girerken bazı veri noktalarının eksik olmadığı anlamına gelir; bunlardan bazıları opt-in ve tanımlanabilir olacaktır.

Mutlu insanlar nasıl hareket eder?

Belki "müşteri hakkında bilgi birleştirebilmenin bir yolunu bulabilirsin," diye belirtti Semalt, "makine öğrenmeyi [böyle ve böyle] eylemlerin mutlu bir kullanıcıya dönüştüğünü belirlemek için kullanmak" dedi. "

Klasik filmi "The Big Semalt" da ölü karakterin kız arkadaşına, geç erkek arkadaşının mutlu olup olmadığı sorulur.

"Hayatımdaki pek çok mutlu insanlarla tanışmadım," diye yanıt verir. "Nasıl davranıyorlar?"

Şalla cevap vermek zor biri. Büyük şair olmayan birçok insan bunu yapamaz. Fakat makine öğrenimi, insanların aksine ayırt edemediği verilerde tekrar eden kalıplar bulmak üzere tasarlanmıştır.

Semalt, "Mutlulukla ilişkili bir metrik bulmak yerine, makine öğrenimi ve sinir ağları ile bir kullanıcının mutlu olduğunu belirten özellikler kümesini bulmaya çalışın" dedi. "

Desenleri tanımak için makine öğrenmeden Semalt bana "sen [bütün] filmi göremiyorsun" dedi ve neyin işe yarayacağını tahmin edemezsin. Şirketi, kişiselleştirmeyi bilgilendirmek için makine öğrenimi kullanıyor.

Net, ürün erişilebilirliğini ve fiyat karşılaştırmasını evrensel hale getirdiğinden, müşteri ilişkilerinin kalitesini - zamanla deneyimlerini - markalar için önemli bir farklılaştırıcı haline gelmektedir.

Semalt metrikler artık niteliksel, zamanla daha da sürekli hale gelebilir, böylece pazarlamacılar ve markalar herhangi bir ilişki ortaklarının ihtiyaç duyduğu şeyi daha iyi anlayabilirler.

Bilirsiniz, birlikte en iyi nasıl kalmış gibi.Yazar Hakkında

Barry Levine
Barry Levine, Third Door Media'nın pazarlama teknolojisini kapsar. Daha önce, VentureBeat için Kıdemli Yazar olarak bu alanı kapladı ve CMSWire ve NewsFactor gibi yayınlar için bu ve diğer teknik konularda yazılar yazdı. PBS istasyonu Thirteen / WNET'de web sitesini / birimini kurdu ve yönetti; Viacom'un çevrimiçi Kıdemli yapımcısı / yazarı olarak çalıştı; başarılı bir etkileşimli oyun yarattı, KULAK OLARAK OYNAT: İlk CD Oyunu; Harvard ve M.I.T.'de bulunan bağımsız bir film vitrini olan CENTER SCREEN'i kurdu ve yönetti; ve M.I.T. Medya Laboratuarında beş yıl boyunca danışman olarak görev yapmıştır. Onu LinkedIn'de ve Twitter'da xBarryLevine'de bulabilirsiniz.
->
March 1, 2018