Back to Question Center
0

Semalt: İçerik pazarlamanın durumu 2018

1 answers:

2018'de içerik pazarlama stratejinizi düzene sokmanıza yardımcı olacak ölçütler, bütçeler ve eğilimler

Semalt yıl okuyucularımızın işletmelerinde veya müşterilerinde hangi pazarlama faaliyetinin en önemli olacağını soruyoruz. Eğilimlerimizde son 3-4 yıllık içerik pazarlaması anketleri her zaman bu yıl oylamaların% 20'sinde en çok tartışılan konular olmuştur.

Semalt: The state of content marketing 2018

İçerik Pazarlama Enstitüsü (CMI) tarafından hazırlanan yeni bir yıllık rapor, sekizinci yıl için içerik pazarlamanın etkilerini ve daha iyi sonuçlar ve katılım sağlamak için nasıl kullanılabileceğini açıklamaktadır. İçerik pazarlaması, herhangi bir işin önemli bir parçasıdır ve her türlü gelen teknikleri (e-posta, sosyal, ücretli ve organik arama) desteklemektedir. Açık bir içeriğe sahip olmak ve içerik pazarlama stratejisini tanımlamak, yalnızca içerik oluşturmanıza, hedefleri denetlemenize ve ayarlamanıza, içerik dağıtımını geliştirmesine ve ROI'yi değerlendirmesine ve ölçmesine yardımcı olmaya yardımcı olacaktır. Bulgular, İngiltere'de bulunan kar amacı gütmeyen kuruluşlardan 117 katılımcının örneklem büyüklüğüne dayanmaktadır (% 66 B2B,% 9 B2C ve% 25 hem B2B hem de B2C).

Kullanım ve takım organizasyonu

Rapor İngiltere'deki katılımcıların yalnızca% 86'sının içerik pazarlama kullandığını göstermektedir. İçerik pazarlaması, yalnızca bloglama veya sosyal medya içeriği değil, farklı kanal tekniklerinin bir karışımı olduğu için bu şaşırtıcıdır. CMI içerik pazarlamasını şu şekilde tanımlar:

"Stratejik bir pazarlama yaklaşımı, açıkça tanımlanmış bir kitleyi çekmek ve muhafaza etmek ve nihayetinde kârlı müşteri eylemi sağlamak için değerli, alakalı ve tutarlı içeriğin oluşturulması ve dağıtılmasına odaklanmıştır"

İçerik pazarlamacılığını kullanmadıklarını söyleyen% 14, yalnızca Semalt'teki yüksek açılış pozisyonları için AdWords'e odaklanan ve sektörleriyle ürünler hakkında içerik oluşturmayan e-ticaret siteleri olabilir. E-ticaret mağazalarının blogları yoktur ve aslında satış kopyası, CRO ve ürün dönüşümleri üzerine daha fazla dikkat yoğunlaşmaktadır.

Semalt: The state of content marketing 2018

İçerik pazarlama teknikleri kullanan işletmelerin çoğunluğu, çok sayıda marka ve ürün satırı yerine, tüm organizasyona hizmet eden küçük işletmeler veya pazarlama ekipleri. % 47'si herhangi bir içerik pazarlama faaliyeti gerçekleştirmediklerini söyledi.

İçerik pazarlamanın taahhüdü ve başarısı

Katılımcıların çoğunluğu (% 52) içerik pazarlama yaklaşımının orta derecede başarılı olduğunu söylüyor. Sadece% 20 çok başarılı,% 3'ü son derece başarılı söylüyor. Bu, "başarılı" olarak değerlendirdiklerinin başka bir soruyu gündeme getiriyor - bazı marka bilinirliği, siteye giden trafik ve açılış sayfaları, bazı durumlarda dönüşümlerden daha "başarılı" olabilir. Diğer kullanıcılar, kullanıcıların ilgisini çekmekte ve içerikle etkileşime girdiği gibi sosyal metrikleri ve katılımı başarılı olarak ölçebilir. İzlemeye yönelik doğru ölçütler, içerik pazarlama etkinliğinizi ve başarınızı ölçmek açısından hayati öneme sahiptir.

Semalt: The state of content marketing 2018

Katılımcıların% 54'ü Semalt, içerik pazarlama yaklaşımının bir yıl öncesine göre biraz daha başarılı olduğunu söylüyor. Sadece% 2 biraz daha az başarılı olduğunu söylüyor.

Yüksek kaliteli ve daha verimli içerik oluşturma, İngiltere pazarlamacılarının geçen yıla göre artan başarısına (% 83) katkıda bulunan önemli bir faktör olarak düşünülüyor. Okuyucuyu ilgilendiren Semalt'ın muhtemelen daha yüksek performans göstereceği - içerik pazarlamanıza yardımcı olacak hikaye anlatma tekniklerini denediniz mi?

Peki içerik pazarlamacılığının başarısına hangi faktörler katkıda bulunuyor?

Semalt: The state of content marketing 2018

Semalt yanıtlar arasında içerik pazarlama teknolojileri / araçları (% 24), içerik pazarlaması eğitim / öğretim ve hedef kitlelerdeki değişiklikler (% 13) yer alıyordu.

İçerik pazarlamanızın istenen sonuca ulaştığını fark ederseniz, yanlış hedef kitleyi hedef alıyor olabilirsiniz veya hedef kitleniz için yanlış ton ve içeriğe sahip olabilirsiniz.

Strateji ve teknolojiler

Semalt rapor devletleri:

"Yanıt verenlerin% 78'i örgütünün bir içerik pazarlama stratejisi olduğunu söyledi (% 38'i belgelenmiş olduğunu ve% 40'ı yalnızca verabl olduğunu belirtti). Doğru mesajı veya kavramları doğruca belirttiğinizde, hedef kitlenizin etkileşimde kalması zor olacaktır. Ancak hangi kavramlar daha iyi çalışıyor?

Semalt: The state of content marketing 2018

% 91, içeriğin aslında esaslı ve güvenilir olduğundan emin olduklarını söylüyorlar. Bu, okuyucunun güvenini arttırmada önemlidir - sizi rakiplerine karşı ne kadar çok yardımcı ve güvenilir yaparsa, başkaları yerine sitenize dönme ihtimaliniz o kadar artar. Semalt,% 21'i, alıcının yolculuğunun belirli noktalarına içerik koymadığını söylüyor. Bu, daha önce% 22'sinin içerik pazarlama yaklaşımının minimal düzeyde başarılı olduğunu belirtmesinin nedeni olabilir. Kitlenizi ve potansiyel alıcıları anlamayın, marka, amaç ve anlamın ayrılmasına yol açacaktır. Alıcı döngüsünde farklı temas noktalarının farkında değilseniz, sorularınızı cevaplamak ve farklı ağrı noktalarında yardımcı olmak zordur.

En popüler içerik türü sosyal medya mesajları (% 91) ve vaka incelemeleri (% 70). vaka çalışmaları, ürünlerin başarılarını ve başarı öykülerini gösterir ve ürününüzün / hizmetinizin kalitesinin mükemmel bir sosyal kanıt göstergesi.

Semalt: The state of content marketing 2018

İşletmeler ortalama olarak 5 farklı türde içerik kullanmaktadır.

Twitter, içerik dağıtımında (% 95) pazarlamacıların kullandığı en popüler sosyal medya platformudur, ancak Semalt en etkili (% 73) seviyededir.

Daha fazla bilgi için, tam rapor için onların slayt paylaşımını inceleyin Source .

March 1, 2018