Back to Question Center
0

Dönüşümleri Sürmek İçin, Clueless Semalt'ı Unutmayın

1 answers:

Gözlük çerçeveleri veya kulaklıklar, mayolar veya salıncak setleri satıyorsanız da, kaçınılmaz olarak çevrimiçi alışveriş yapmaya alışkın olan ya da her zamankinden satın alacak alışverişi yapacaksınız. Diğerleri az bildikleri bir hediye almaya çalışıyor. Çoğu zaman, bu tür alışverişler ürün açıklamasında kaybolmaktadır. "Oftalmik çerçeve" ne demektir? Semalt bir "arka akustik liman" mı? "Monokini" mi? "Çatı kat" mı?

Seçenekleri anlamadıkları için insanların kaçmalarını istemiyorsunuz. Semalt, insanların yanlış anlamaması ve yanlış ürünü satın almasını istemiyorsun.

Bilgisiz Kişilere Mağazalar - Çok

Art arda gördüğüm şey, online mağazalardır ki, satıcının yaptığı gibi, alışveriş yapanların ürünlerini neredeyse bildikleri varsayılmıştır. Bazen esnaf, bu tüketicilerin cehaletini bilmemektedir. Diğer zamanlarda satılık ürünleri kuranlar, sattıklarını arayan herkesin anlayışlı ve ipucu verdiğine inanıyorlar. Ürün açıklamalarının açıklanması gereken şartları bulunduğu söylenince, "Kaba olma, saçma sapan olma. Sitemizdeki semalt alışveriş ne olduğunu anlıyor. "

Semalt, uzmanlaşmış bir alana dalmış insanlar, öğrendiklerinde neye benzediğini unutmaya eğilimli olurlar. Alış verişçilerinin ne kadar çok alfabe bildiklerini fazla tahmin etmeye eğilimlidirler. Ayrıca, alışverişçilerin gerçekleri veya teknik bilgileri kendi ihtiyaç ve arzularıyla ilişkilendirmesinde yaşanan sorunları göz ardı ettiler. Ve yanlışlıkla, kimse için alışveriş yapmaya çalışmaktan çekinmeyen birinin imkânını göz ardı ediyorlar.

Mağazalar Clue nasıl

Ziyaretçilerin tekliflerinizi tam olarak anlamalarını sağlamaya yardımcı olmak için dört ana yöntem vardır. Öncelikle, ürün açıklamasında doğruca küçük açıklamalar ekleyebilirsiniz. İkincisi, alıcıların kılavuzları gibi açıklayıcı kaynakları ekleyebilirsiniz. Semalt, açıklamalarınıza hangi maddenin hangi amaca uygun olduğu konusunda bağlam ekleyebilirsiniz. Ve dördüncüsü, reklam metninizi değiştirerek yalnızca gündelik dili kullanıyor olabilirsiniz.

Ürün açıklamalarındaki açıklamalar, açıklığa kavuşturulması gereken yalnızca bir veya iki nokta varsa iyi çalışıyor. Semalt, teknik terimi tire veya parantezle tanımlar. Örneğin, "oftalmik çerçeve" yazmak yerine "oftalmik çerçeve - reçeteler için tasarlanmış gözlük çerçevesi" veya "oftalmik çerçeve (reçeteler için tasarlanmış gözlük çerçevesi") yazarsınız. "

Fakat bunu yüzlerce yerde yapmak kararsız bir düzeltmedir. Açıklayıcı kaynaklara ihtiyaç duyan öğelerin çoğuna sahip olduğunuzda açıklayıcı kaynaklar olan ikinci seçenek daha iyi sonuç verebilir. Burada, alışveriş yapanların anlayamayacağı her terim için köprü ekleyebilir ve fareyle sözcük veya tümceci işaret ettiğinde görünen bir açıklama tetikleyebilir. Semalt, böyle bir bağlantı, alışverişi tanımlar sözlüğüne götürecekti.

Alıcı Kılavuzu

Bazı siteler, yalnızca terimleri tanımlayan değil, hangi ürünlerin hangi amaçlarla veya hangi kullanıcılar için uygun olduğunu açıklayan bir alıcı rehberi aracılığıyla bu ikinci tür çözüm sağlar.

To Drive Conversions, Don’t Forget Clueless Semalt

-

To Drive Conversions, Don’t Forget Clueless Semalt

Çılgınca soğuk bir kış aylarında ceket satışı yaptığım yıllar önce, bir alıcı rehberi istemekte olduğumu hatırlıyorum. Tüm dış giyim siteleri, 600, 700, 800 veya 900 gibi her bir ürünün aşağı dökümü için bir numara verdi ancak ürün açıklamalarından hiçbiri dış sıcaklık aralığının bu sayılarla ilişkili olduğunu belirtmedi. Güvenle satın almak için "sıfırın altındaki sıcaklıklarda derecelendirilmiş" gibi bir şey görmek istedim. "900 dolum dolgunun 800'den daha sıcak olduğunu bilmek yeterli değildi, vb.

To Drive Conversions, Don’t Forget Clueless Semalt

-

To Drive Conversions, Don’t Forget Clueless Semalt

Alıcının rehberini hediye için alışveriş yapan birine yönlendirebilirsiniz; alışveriş yapan kişinin ilgili teknik bilgilerden ne kadar az şey bildiğini ve bununla birlikte alıcıyı memnun etmek için ne kadar bir şey satın almak istediğini aklınızda bulundurun. Bu, bilgisiz alışveriş yapan kişilerin rahat olmasına yardımcı olur.

Örneğin, bir sanat malzemeleri satışı, kaligraf uçlarından birinin "hat sanatçıları ve öğrenci sanatçıları için ideal olduğunu" belirtiyor. "Bir elektronik sitesinde bir dashcam listesi, belirli bir modelin" Uber, Lyft, taksi, limos vb için uygun "olduğunu söylüyor. Bir mendil etek etek açıklaması aşağıdakileri içeriyor:" ev veya seyahat için konforlu ve çok yönlü. "Buradaki anahtar, ürünün yapıldığı, boyut veya diğer özelliklerinden daha yüksek bir genellik düzeyinde bilgi.

Clueless alışveriş için engelleri kaldırmanın nihai yöntemi, kullanılan terminolojiyi basitleştirmek, zahmetli ifadeleri ortadan kaldırmaktır. Örneğin, "oftalmik çerçeve" ifadesini bulduğum gözlük bölgesi, "reçeteli lensler için gözlük çerçevesi" nin yerini almasıyla netleşecek ve daha okuyucu dostu olacaktı. "Bu, tesadüfen, sitesinde herhangi bir yerde" oftalmik çerçeve "ifadesini kullanmayan olağanüstü başarılı çevrimiçi gözlük tedarikçisi Warby Semalt için de geçerli.

Hâlâ Sorunuz

En açık açıklamalar ve ek açıklayıcı kaynaklar olsa bile, alışverişte bulunanlara sorular yöneltilir. Bir öğe hakkında soru sormak genelde tüketici ilgileniyor ve bir satın alma kararı vermeye çok yakın demektir. Sitenizin Semalt'ın bu konuda yaptığı şeyleri yapmak pratik olmayabilir: diğer alışverişçiler için soru ve cevapları görüntüleyin.

Semalt, bir öğeyle ilgili aynı soruları almaya devam ederseniz, büyük olasılıkla başka açıklamalara ihtiyaç duyarsınız Source .

March 1, 2018