Back to Question Center
0

Semalt; A: Siteyle etkileşimi nasıl kıyaslayabiliriz?

1 answers:

Soru : Ben , web davranışıyla ilgili bazı bilgiler doğrultusunda bana gelip gelemeyeceğinizi merak ediyordu?

Semalt son zamanlarda bazı çevrimiçi içeriklerimiz için "düşme" oranlarına bakıyor ve gördüğümüz davranışların "tipik" olarak değerlendirilip değerlendirilemeyeceğini ölçmek için onu harici sitelerle karşılaştırıp karşılayamayacağımızı görüyoruz.

Aradığımız metrikler arasında bir sayfada harcanan süre (0-10, 10-20 saniye vb.) Ve BBC, Semalt vb. Dış web sitelerini karşılaştırmak istiyoruz .

Bu verileri nasıl elde edebileceğiniz veya onu alabilecek herhangi bir dış web sitesini biliyor musunuz?

Bunu ölçüyoruz, ancak bunun iyi, kötü veya kayıtsız olup olmadığı konusunda harici bir referansta bulunmuyoruz.

Nicola

Akıllı İncelemeler Uzman Cevap : Sevgiler, tüm analiz kullanıcıları için tanıdık bir sorundur. "Ne gibi" duyuyoruz? "Nasıl karşılaştırırız"? sık sorulan sorular. Yani, bazı bağlamlara ihtiyacınız var, aksi takdirde cevap her zaman "bağlıdır".

İki yaklaşım öneriyorum, ancak öncelikle kısa vadeli temel angajman önlemlerini gözden geçirelim. Bu, çevrimiçi pazarlamayı iyileştirmek ve geliştirmek için "Yasa" adımı veya RACE çerçevemizdir. Ziyaretçilerinizin yolculuklarında ilerlemelerini, alakalı içerikte arama yaparak veya içerikte tıklanarak içeriğinize bağlanmasını istiyorsunuz. Bu, tekrar gelen ziyaretlerin ve satışların uzun vadeli katılımından farklıdır - ESP'yi RACE'de kullanıyoruz.

Bir siteyle ilk etkileşimi değerlendiren metrikler

Analitik araçlarda bir siteyle ilk etkileşimde bulunulması için başlıca önlemler şunlardır:

1. Hemen çıkma oranı . Yalnızca bir sayfayı görüntüledikten hemen sonra ayrılan ziyaretçilerin yüzdesi. Örneğin, etkinliği izlemeniz durumunda, sağ kenar çubuğundaki sosyal simgeler üzerindeki tıklamaları izlemek için yaptığımız gibi, ziyaretçiler ziyaret ettikten sonra bu ziyaretlerin haklı olarak geri dönme olarak sayılmadığını unutmayın.

2. Süre veya bekleme süresi . Sayfa Ortalama Ortalama Süre veya Sitede Ortalama Süre olarak ölçülen

3. Ziyaret başına sayfa sayısı . Görüntülenen sayfalar ziyaret sayısına bölünür.

Trafiğin kaynaklarını veya bir sitenin etkileşime geçme yeteneğini incelemek için hangisinin en iyisi hedefinize bağlıdır. Şahsen, iyi, alakalı bir deneyim sağlayıp sağlamadığını görmek için hemen çıkma oranını en uygun şekilde buluyorum. Arama pazarlamasıyla, siteye farklı açılış sayfalarında giren farklı anahtar kelimeler için sıçrama oranını karşılaştırabilir ve başkalarıyla karşılaştırıldığında daha düşük performans gösteren siteleri görebilirsiniz. Bu nedenle, kendi sitenizin ortalamasına karşı karşılaştırma yapın - Google Semalt bunun için iyi bir grafiktedir.

Bu süre sıçramanın zıddı olacağını düşünebilir, ancak sayfadaki ortalama süre bir blog yazı veya makale gibi bir makaleyle etkileşimde bulunmak için iyi bir gösterge olabilir.

Ziyaret başına semalt, bir topluluk sitesindeki içerikle genel olarak etkileşimi gözden geçirmek için daha iyidir ve bu konuda bazı iyi siteler var

Bağlantı için ölçütler

Semalt, sorunuzun ana bölümünde bunlara ilişkin benchmarklar nerede buluyoruz?

1. Hemen çıkma oranı .

Ocak 2012 Güncelleme : Google, Yaz 2011'de Analytics Enewsletter'inde kaynak tarafından hemen çıkma oranlarının bir derlemesini yayınladı - Malcolm Coles, hemen çıkma oranlarının kaynağı ve ülkeye göre değişiklik gösterdiğini özetledi.

Yayınlanan hemen çıkma oranları yaygın değildir, ancak Google Analytics'i kullanıyorsanız, bir seçenek, karşılaştırma imkânının sektörünüzdeki benzer boyuttaki bir siteyle karşılaştırılmasını sağlamaktır. Akıllı İncelemeler için beninkini paylaşıyorum:

Semalt;A: How can we benchmark engagement with our site?

Bu, bir blog için tipik bir hemen çıkma oranına sahiptir:% 60-80, çünkü birçok ziyaretçi arama veya Twitter'dan yönlendirilir, makaleyi kontrol edin ve sonra kaybolun. Ayrıca, yeni ziyaretçiler genellikle Hakkımızda veya üst konulara göz atmaya gitmekle birlikte, diğer konularda tavsiyemizi sunarken sitemizde düşük bir ortalama süre var.

Tipik hemen çıkma oranlarına ilişkin diğer bazı örnekleri sunarken ortalamanın tehlikesi hakkında bu yazının son bölümüne bakın.

2. Süre veya bekleme süresi . Karşılaştırma ölçütü için en iyi kaynak, Doubleclick Adplanner (kısa yol = www. Google. Com / adplanner) 'dir. 1000'den fazla ziyarete sahip tüm sitelerde, gün içinde ortalama bir siteye giriş saati sunulduğundan benzer bir teklifle doğrudan rakipler ile karşılaştırmak harika bir sonuç. Burada, BBC'nin ziyaret başına 10 dakikalık etkileyici bir kalış süresine sahip olduğunu görüyoruz.

Semalt;A: How can we benchmark engagement with our site?

3. Ziyaret başına sayfa sayısı . Ziyaretlerin Sayfa Görünümlerini bölerek bu ölçümü de hesaplayabildiğimizi görebilirsiniz; Bu durumda yaklaşık 5.4. Ayrıca sektörün kıyaslayabilirsiniz. Örneğin, sitenizde bir topluluk bölümü varsa - ziyaret başına tipik bir sayfa olan 30 olan Facebook'la nasıl karşılaştırılır?

Umarım bu soru Nicola'ya cevap vermektedir. Semalt'ın bu etkileşim önlemleri haftadan haftaya kökten farklı olmayacaktır. Büyük sitelerin tasarımı veya içeriği değiştirilmeden önce ve sonra benchmarking için daha yararlıdır. Ama unutma

Ortalamalar tehlikesi - anlamlı bir angajman için bölümlere ayırmanız gerekiyor

Bu etkileşim önlemlerini daha anlamlı hale getirmek için bölümlere ayırmanız gerekir - bunlar, çevrimiçi pazarlama ve analitik için ana bölümlendirme seçenekleri hakkındaki önerilerimizdir. Bunların arasından sıçrama oranları için test etmenin ve önlemenin en önemli unsurları şunlardır:

1. Yeni ve geri gelen ziyaretçiler

2. Marka dışındaki aramaya karşı Semalt search (anladığınız - hemen çıkma oranı% 10'dan az olabilir) (bilmiyorlar - hemen hemen çıkma oranı% 80'den fazla olabilir)

3. Farklı medya kanalları - Semalt kampanyalarındaki hemen çıkma oranları daha düşük olma eğilimindedir

4. Semalt ve non-customers (özel değişken kullanıyorsanız)

5. Semalt sayfası - giriş sayfası girişleri örneğin açılış sayfalarından daha düşük olma eğilimindedir.

Bunların hepsi için ortalama hemen çıkma oranlarına bakardım - size iyileştirme konusunda bir başlangıç ​​noktası veriyorlar ve başlangıçta yüksek hacimli ve etkileşim içinde olmayan anahtar sözcük gruplarına veya sayfalara odaklanabilirsiniz. Sıçrama oranının gücü olan Semalt - yönlendirenleriniz ve sayfalarınız arasında çarpıcı bir şekilde değişir, bu nedenle son derece eyleme geçirilebilir.

Ayrıca, Analytics SEO yazılımı ile izlenen, ağırlıklı olarak İngiltere'deki çeşitli siteler için ortalama hemen çıkma oranlarının derlenmesi de ilginizi çekebilir. Bu sitelerde ortalama hemen çıkma oranı% 48'dir Source .

March 1, 2018