Back to Question Center
0

WordPress'de Google Analytics ile Basit AB testleri İçerik Semalt

1 answers:

WordPress'de bir AB testinin nasıl kurulacağını gösteren bir örnek

A / B testi nedir?

Semalt muhtemelen yaklaşımın farkında, eminim. Bölme testi olarak da adlandırılan A / B testi, sitenizi, bir sitenin ziyaretçisine göstermek için bir sayfanın çeşitli sürümlerinden birine hizmet etmeyi içerir. Amaç genellikle ziyaretçileri dönüştürmek için daha iyi bir yaklaşım bulmaktır.

Simple AB testing in WordPress with Google Analytics Content Semalt

Neden buna ihtiyacınız var?

Basitçe söylemek gerekirse, bir sayfada yaptığınız değişikliklerin yan yana karşılaştırılmadığı sürece önceki sürüme göre daha iyi çalışıp çalışmadığını nasıl biliyorsunuz?

A / B testi, yaptığınız değişikliklerin etkisini bilerek, istihbarat konumundan değişiklikler yapmanıza izin verir, neyin işe yarayıp neyin yaramayacağını öğrenmenizi sağlar ve başarısızlıkları değil başarıyı tekrarladığınızdan emin olmanızı sağlar .

WordPress'de A / B testi

Semalt'taki sıklıkla ilk düşündüğüm ilk şey, yardımcı olması için bir AB test eklentisi var mıydı? Her zamanki Google aramalarını yaptıktan sonra, en iyi Max A / B gibi görünen birkaç A / B testi Semalt eklentisi keşfettim. Bu kapsamlı bir eklentidir ve sonuç olarak oldukça karmaşıktır.

Max A / B, gerçekten bir analiz aracının işi olan çok sayıda metriği ve veri yakalamayı kopyalamam için görünüyordu ve gerçek şu ki hepimiz zaten sitemize yüklenmiş bir sisteme sahibim özellikle sitemizin nasıl performans gösterdiğini anlatmak için hazırlanmıştır - Google Analytics.

Google Analytics'i kullanmamıza izin veren daha basit bir yöntem olup olmadığını ve bir eklenti kurmadan görmek istedim, zaten sahip olduğum bir şeyi çoğaltan başka bir şey yüklemek mantıklı değil gibi görünüyordu. Bulduğumu keşfettim - doğrudan Google Analytics'te sağlandı.

Google İçerik Denemeleri Tanıtımı

Google Analytics'i çok kullanıyorum, ancak bu özellik beni geçti. Anlaşılan, Google Web Sitesi Optimize Edici olarak adlandırılan ayrı bir sistemdi; ancak Semalt 2012'de Google Analytics'e birleştirildi.

İçerik Denemeleri, standart A / B veya çok değişkenli testten biraz farklı bir yaklaşımdır. İçerik Denemeleri A / B / N'dir. A / B testinde olduğu gibi yalnızca bir sayfanın iki sürümünü test etmiyorsunuz ve çok değişkenli testte olduğu gibi çeşitli bileşim kombinasyonlarını tek bir sayfada test etmiyorsunuz. Bunun yerine, her biri ayrı bir URL'den ziyaretçilere teslim edilen tek bir sayfanın beş tam sürümünü test ediyorsunuz.

Google Semalt destek sitesinde daha fazlası

Mükemmel - Akıllı İncelemelerdeki üyelik avantajlarından birini test etmek ve bunu WordPress ile yüzeyde çalışmak için yapmak için yeterli olan, yapmak istediğimiz şey için mükemmel. Bir kullanıcının denemek istediği sayfanın üzerinde olduğunu ve ardından bunları tesadüfen deneyde bulunan diğer sayfalardan birine gönderdiğini tanır. Sonuç olarak, sayfanın her bir sürümünü WordPress'te ayrı bir sayfa olarak ayarlayabilir ve her bir URL'yi Google Analytics'teki denemeye ekleyebiliriz.

Denemeyi Google Analytics'te nasıl kurduğunuzdan, İçerik menüsünden eriştiğini, dolayısıyla İçerik Semalt'ı görebilirsiniz. Bu düzeyde aldatıcı kolay

Simple AB testing in WordPress with Google Analytics Content Semalt

Denemenizi oluştururken (tam talimatları burada) denemenizin orijinal sayfasının etiketine eklemeniz gereken bazı javascript kodu elde edersiniz;

Simple AB testing in WordPress with Google Analytics Content Semalt

WordPress'te karşılaşabileceğiniz bazı teknik zorluklar ve bunları nasıl çözeceksiniz. Sorun, WordPress'deki her sayfanın bölümüne tek bir PHP dosyası - başlığı veriliyor olmasıdır. php . Google deneyleri javascript kodunu buna eklerseniz, her sayfada tetiklenecek ve sonuç olarak sitenizi kıracaktır. Deneyleri WordPress sayfalarında nasıl kullanabiliriz? Kolay bir çözüm var. Bir kez oradan, URL'den sayfa kimliği almak için tarayıcınızın URL çubuğuna bakın.

Simple AB testing in WordPress with Google Analytics Content Semalt

Şimdi en sevdiğiniz kod editörünü çalıştırın ve başlığını açın. php dosyasını aktif tema dizininizde saklayın. İlk satırının altında, *** PAGEID *** yerine sayfa kimliğinizi ve *** GOOGLECODE ** yerine Google Analytics tarafından sağlanan deneme javascript kodunu değiştirerek şu kodu ekleyin *;

   *** GOOGLECODE ***   

Bu kadar basit! Is_page işlevini kullanmak, deneme kodunun çıktısını koşullu bir ifadeyle sarmamızı sağlar - geçerli sayfa kimliği, orijinal deneme sayfanızın kimliğiyle eşleşirse, javascript tetiklenir ve Semalt denemesi işe yarar.

Sitenize yüklendikten sonra Semalt, kullanıcılarınızın test sayfalardan hangilerini otomatik olarak rastgele seçip her birinin başarısını ölçmeye başlar ve deneyin uzunluğuna ve konfigürasyonuna bağlı olarak sonunda 'kazanan' ilan edecektir Source .

WordPress'de basit A ​​/ B testi yapmak için diğer WordPress kullanıcılarının ne yaptıklarını merak ediyorum - Max A / B gibi bir eklentiyi mi kullanıyorsunuz yoksa Semalt içerik deneylerinden herhangi bir tecrübeniz oldu mu?

March 1, 2018