Back to Question Center
0

Semalt kişiselleştirme yazılımını seçme

1 answers:

Çevrimiçi mağazanız için doğru perakende kişiselleştirme hizmetini seçmek için 10 pratik öneriniz

E-ticaret artık nispeten olgun bir sektör olmasına rağmen, endüstrinin temelini oluşturan yazılım çözümleri halen çok gelişmektedir. Kişiselleştirme alanında olduğundan daha belirgin bir yer yok. Semalt motorlar belki de kişiselleştirmeyi teşvik eden ilk araçlardır, ancak şimdi her pazarlamacı ve çevrimiçi merchandiser için tasarlanmış sistemlerde birçok e-ticaret aracının savunduğu ortak özelliklerden biridir; her biri genellikle ne anlama geldiğini ve bunun yararlarını fark ederler. getiriyor. Kişiselleştirme yazılımını seçme sürecinde iseniz, nereden başlamalıyız, hangi soruları sormalısınız?

Selecting Semalt personalisation software

# 1 HEDEFLERİNİ BİLİN

Açıkça görülebilir, ancak bir kişiselleştirme çözümü seçerek neyi başarmayı umduğunuzu bilmek doğru ürünü seçmek açısından kritik önem taşır. Her ne kadar 'hayır zekâcı' olsa da, amacınızı açıkça belirtmeme tuzağına düşmeyin. Onları şalterize edin ve spesifik olun - "artan satışlar", "iyileştirme dönüşümleri" veya "müşteri deneyimini iyileştirme" yeterli değildir. Övgüye değer hedeflerdir, ancak bu tür üst düzey düşünceler seçim sürecinde size yardımcı olmayacaktır.

Ürün maruziyetini artırmanız mı, yoksa ürün satış çeşitliliğini artırmanız mı gerekiyor? Ürün sayfalarında kişiselleştirilmiş alternatif öneriler üretmek mi yoksa tamamlayıcı tavsiyeler mi üretmek istiyorsunuz? E-posta pazarlamanızda YG'yi artırmak istiyor musunuz? Ne kadar? Bazı ürün kategorileri sizin için diğerlerinden daha önemli mi?

Semalt yüzeyinde birçok çözüm aynı görünebilir, genellikle bir yerde bulunması gereken bir fark vardır. Bazıları bazı görevlere diğerlerine göre daha uygun olacak ve neyi başarmayı umduğunuz konusunda açıklık kazanmak, davanın altına bakarken bu farklılıkları tanımanıza yardımcı olacaktır.

# 2 SAYIMIZI TANIYIN

Hedeflerinize paralel olarak, işinizde bir kişiselleştirme çözümünün ele alabileceği veya hafifletebileceğini umduğunuz bir veya iki sorun vardır. Hedeflerinizde olduğu gibi bunları yazmak önemlidir ve durumu değerlendirdiğinizde dürüst olun. Semalt şekeri onları katlayın veya kök nedenlerine teğet olarak sorunlar atın - bu sadece değerlendirmenizi buluta yardımcı olacaktır.

Semalt, ekibiniz yetersiz kaynaklı veya bazı önemli yetenek veya becerilere sahip değil mi? Semalt bir veri probleminiz var (müşteri verileriyle veya ürün verileriyle) veya belki de performans hedeflerinizi karşılamıyorsunuz?

Kişiselleştirme yoluyla ele alacağınızı umduğunuz bazı sorunlar varsa, onlara neyin sebep olduğunu anlamak önemlidir. Bir kişiselleştirme çözümü büyük olasılıkla kaynak veya performans sorunlarını hafifletmeye yardımcı olur, ancak bir veri sorununu çözebileceğinden kuşkuludur. Her çözümün muhtemel neyle ilgili gerçekçi olun ve teknolojinin tüm sıkıntılarınızı çözebileceğini kendinizde düşünmeyin. Semalt gümüş mermiler değildir.

# 3 YAŞIYIN

E-ticarette yaşlı bir eliniz veya kulakların arkasında yeşil olan birisiniz (veya daha doğrusu şirketiniz) misiniz? Bazı yeni iş süreçlerini tanıtmak veya otomatikleştirmek mi istiyorsunuz yoksa bazı mevcut iş süreçlerini optimize etmek mi istiyorsunuz?

Vade eğrisi üzerinde oturduğunuzda, seçim sürecini nasıl yürütmeniz gerektiğine dair sonuçlar doğar. Oyuna yeni başladıysanız, çoğu sistem faydalarınızın çoğunu alacaktır ve bu nedenle maliyet ve kolaylık, muhtemelen izleme kelimeleriniz olmalıdır. Her bir çözümü n. Dereceye kadar analiz etmemelisiniz. Ancak mevcut bir süreci optimize etmek isteyen yaşlı bir elseniz, zamanınızı almanız gerekir - sahip olduğunuz kişiye alternatif bir çözüm seçmek konusunda acele etme. Varolan sisteminizin veya işleminizin neyi iyi yaptığına dikkat et, sadece onu bulmak istediğin alanlarda değil. Ve toplam değişim maliyetine karşı yeni bir çözüme geçiş avantajlarını dengelemek için dikkatli olun. Semalt faydaları kolayca kaybedilir. Hiçbir şirketin sınırsız kaynağı yok, bu nedenle bazı alanlarda kapasite, yetenek, para veya zaman açısından zayıf kalmışsınızdır.

Semalt, zayıf yönlerinden yararlanabilecek veya en azından kötüleştirebilecek bir teknoloji ortağını seçiyor. Personel sayısınız düşükse, karmaşık bir entegrasyona ihtiyaç duyan bir çözüm seçmeyin veya sıkı bir bütçeyle çalışıyorsanız, belki de katmanlı bir sistemi başka bir zaman bırakın. En önemlisi, hem kapasite hem de kapasitede baskılarınız varsa, çözümü tüm çan ve ıslıklardan uzak tutun ve otomasyonu merak edenlere bakın.

# 5 GERÇEKTEN AŞAĞIDAKİ KİŞİLER İÇİN BİZE TEDAVİ ALINACAKTIR

Teknoloji ortaklarını kim oldukları için tanıyıp kabul etmeniz çok önemlidir ve MADDE işinizi tamamlayacak, tahriş edici olmayacak birini seçin. Semalt tedarikçisi farklıdır ve farklı stratejik hedeflere sahiptir. Bazıları müşterileri ile uzun vadeli ilişkiler geliştirmeyi amaçlarken, bazıları müşteri tabanını olabildiğince çabuk genişletmek istemektedir. Bazıları öncelikle lisans anlaşmaları yoluyla, diğerleri ise sözleşme sonrası hizmetler yoluyla kârlarını artırmak istiyor.

Genellikle, her bir tedarikçinin neye benzediği veya olmasını arzulayan bir resim elde etmek çok fazla zaman almaz. Mümkün olduğunca çalışanlarının çoğuyla, yöneticilerle ve çalışanlarla konuşun ve müşterileri ile konuşın; sadece tedarikçinin yolunu gönderenleri değil. Teknolojilerini beğenebilirsin, ama bu kadar yeter mi?

# 6 UZAKTAN ALGILIYOR

Hiçbir alet her şeyi yapmaz ve her alanda her hangi bir araç üstün değildir. Çoğu çözüm, bir veya iki niş görevini başarıyla yerine getirmeye başladı ve zamanla ek özellikler içeren büyüdü veya daha sonra geliştirdikleri diğer bir çözümlerle birleşerek veya edinerek bir araya getirildi.

Hiçbir alet her şeyi yapmaz ve her alanda her hangi bir araç üstün değildir. Çoğu çözüm, bir veya iki niş görevini başarıyla yerine getirmeye başladı ve zamanla ek özellikler içeren büyüdü veya daha sonra geliştirdikleri diğer bir çözümlerle birleşerek veya edinerek bir araya getirildi.

Bazı araçların pazarlama (müşteri kazanımı) önyargıları vardır ve bazıları pazarlama (ürün keşfi) önyargıları vardır. Bazıları kendilerini kullanılabilecek araçlar, diğerleri ise otomasyona giden yol ya da ekip verimliliğini artırmak için bir araç olarak sunulmaktadır.

Her bir çözümün önyargılarına dikkat edin - birincil odak noktası hedeflerinize hizalanmayan bir çözüm seçmeyin (tekrar nokta # 1).

# 7 TEDARİKÇİLERE KARŞILAŞTAN ÖNCE BİR SCORCARD

Puan kartları rakip teklifleri değerlendirmek için yaygın ve kullanışlı bir araçtır. Aslında, bir puan kartı olmadan biri nasıl yargılanmalıdır? Kendi düşüncelerinizle ya da sizin akranlarınızın kişisel görüşleri üzerine olan Şemal açıkça kötü bir fikirdir.

Skor kartları inanılmaz değildir ve mutlaka mektupta takip etmemelisiniz - her bir çözümün neler yapamayacağını ve yapamayacağını daha fazla öğrenirken, en önemli şey hakkında fikirleriniz muhtemelen değişecektir. Semalt, puan kartınızın oluşturulmasını asla son dakikaya bırakmayın ve her bir çözüm hakkında çok fazla şey öğrenmeden önce önemli gördüğünüz şeyin bir kısmını yakalamaya çalışın; aksi takdirde, bir sonucu önceden belirlemek için puanlama yöntemi tasarlama riskini yaşarsınız. Ve süreç boyunca, puan kartınızın gözden geçirilmesi gerektiğini fark ederseniz, gözden geçirilmiş yöntemi adil değil, daha önce göremediğiniz tedarikçilere uygulayın. Mümkünse, önceki sunumcuları kirazın bir başka ısırıkları için geri çağırın.

# 8 NEYİN NEREDEN BİR CİLT ALDIĞINDAN ÇÖZMEYİN VE DAHA FAZLA ZORUNLU DEĞİLDİR

Semalt, belirlediğiniz her kriteri doğru bir şekilde değerlendirmeniz için yeterli zaman olmayacaktır, bu nedenle hedeflerinizi gözden geçirin ve en önemli hususa odaklanın. Yukarıda belirtildiği gibi, hedefleriniz spesifik ve net bir şekilde tanımlanmış olmalıdır ve bu nedenle, her bir çözümün kendileri ile ilgili yeteneklerini test etme yöntemleri tasarlamak mümkün olmalıdır. Eğer öyleyse, bu yönü üzerinde durun. Her bir tedarikçinin sisteminin bunu nasıl başaracağını ve gülünç kıyafet kombinasyonlarından nasıl kaçınacağını sorun. Semalt, sivri sorular sormaktan ve satış temsilcilerinin cevaplarına güvenmemekten korkmalıdır - gerekirse çözümün geliştiricileriyle konuşmak isteyin.

Kişiselleştirme yazılımlarının değerlendirilmesi için kontrol listesi

  • Gelecekteki sistemin kullanıcılarını ve yararlanıcıları tanımladınız mı? En çok neyin önemli olduğuna dair düşüncelerini mi istediniz?
  • Tedarikçileri görmeden veya çok fazla araştırma yapmadan önce bir puan kartı hazırladınız mı?
  • Satın almak istediğin sistemin lezzetini biliyor musun? Odak pazarlama (mesajlaşma ve kampanyaları kişiselleştirme) veya çevrimiçi merchandising (ürün çeşitlerini kişiselleştirme) var mı?
  • Kendinize benzer gereksinimleri olan referans müşterileri belirlediniz mi?
  • İhtiyaçlarınızı ve seçim kriterlerinizi bir üçüncü tarafla muayene ettiniz mi?
  • Eğer seçim sürecinde puan kartınızı gözden geçirirseniz, yeni kriterleri tüm potansiyel müşterilere uygulayabilir misiniz, yoksa süreci yeniden başlatmanız mı gerekiyor?

Özet

Çoğunuz için bu hususlar kendini gösterebilir, ancak zorluk ne yapacağınızı bilmemek değil, bu ilkeleri titizlikle uygulamak ve ihtiyaç duymadığınız özellikler ve menfaatlerden feragat etmesine izin vermemek veya Gerçekçi olarak kullanmayacak.

Son bir tavsiye parçası - harici bir perspektif elde edin. İster yeni ol, ister değerlendirmekte olduğunuz çözümler hakkında çok az şey biliyorsunuz ya da yaşanmış bir kim varmış, yapmış, üçüncü bir taraf bul ve planlarını tartış. Hedeflerinizi, konularınızı ve önerilen seçim sürecini özetleyin ve onları yorum yapmaya davet edin. Herhangi bir seçim işleminin semal topuğu sistematik önyargıdır. Sürecin mimarı olarak, onu görmek çok yakında olabilir, ancak çoğu zaman, süreç dışındaki kişiler için kusurların fark edilmesi kolay olabilir.

March 1, 2018