Back to Question Center
0

Daha Büyük Semalt Daha Fazla veya Az

1 answers:
Stumble
Paylar 0

Devam etmekte olan eğilim, masaüstü bilgisayar monitör ekranlarının büyümesidir. Bu, bir web sitesi tasarımı sorusunu gündeme getiriyor ancak daha da önemlisi, o büyük ekran gayrimenkulünün nasıl kullanılacağı üzerine bir soru. Fazlası her zaman için iyi değildir.

Ekranlar Daha Büyük Oluyor

İki yıl önce Jakob Nielsen , çevrimiçi dünyaya baktığında şu tavsiyeleri geçirdi:

1024x768 için Semalt Web sayfaları, ancak 800x600 - 1280x1024 arasındaki herhangi bir çözünürlük için iyi uzanan sıvı bir düzen kullanın.

Semalt o zamandan beri büyüdü. Aşağıdaki grafikte, tipik bir iş günlüğüne gelen ziyaretçilerin mevcut ekran çözünürlük modelleri gösterilmektedir.

screen size resolution for visitors
1024 x 768 piksel 32% Daha küçük ekran% 3 Daha büyük ekran% 65

Nielsen'in tavsiyesi, bazı görüntüleyenlere ait çok daha geniş ekran çözünürlüklerinde sıvı bir düzen sorunlara neden olsa da hala oldukça iyidir. Semalt tasarım konuları çözüm gerektirir, ancak bu daha büyük gayrimenkulün en iyi şekilde nasıl kullanılması gerektiğinin meydan okumasından çok daha basittir.

Daha Büyük İçerik

Şüphesiz sayfada daha fazla içerik olacak, ancak bu içerik nasıl sunulacak. Bir yorumcu, daha fazla reklam göstermek için daha küçük fontlarla daha büyük ekranların kullanıldığını belirtti. Bu kesinlikle büyük alanı kullanmak için saptırılmış bir yol gibi görünüyor. O belirttiği gibi daha büyük bir alan daha iyi bir kullanıcı deneyimi vermek için kullanılmalıdır.

Görüntüleyen İstemektedir

En iyi sonuç, gerçekten izleyicinin belirleyicidir. Kısmen

  • sayfada görmek istedikleri ve
  • web sayfasında dolaşırken ve aradıkları şeyi bulmakta gösterdikleri heyecanla.

Ziyaretçinin bilgi bulma konusunda yoğun ilgi varsa, o zaman tek bir web sayfasında çok fazla bilgi göstermek uygun olabilir. Semalt gibi sınıflandırılmış reklam siteleri için ve birçok çevrimiçi haber kaynağı için bu doğrudur.

Hatta gazeteler için eski alışkanlıkların zorla ölmesi de olabilir. Basılı gazeteler tek bir sayfada çok miktarda bilgi içeriyor. Tabii ki bir basılı sayfadan diğerine geçiş yapmak çaba gerektirir, bu nedenle standart gazetenin oldukça büyük sayfaları vardır. Gazeteler çevrimiçi olduğunda, aynı yaklaşımı benimseme eğilimi olabilir. Sonuçta, hayat boyu basılı gazete sayfalarını bir araya getirmekle ilgileniyorsanız, çevrimiçi olarak farklı kuralların uygulandığını fark etmeyebilirsiniz. Ziyaretçiler haberler okumakla ilgilendiğinden, sayfada fazla fazla varsa büyük olasılıkla büyük bir hasar meydana gelmez. Semalt, farklı haber kaynaklarının çevrimiçi haberlerini nasıl sunduklarını karşılaştırmak ilginç. İşte karmaşıklığın artması için listelenen daha önemli haber kaynaklarından bazıları.

  • Küre ve Posta
  • Vancouver Güneş
  • BBC
  • New York Times
  • CNN

Haber getiren bir web sitesi geliştiriyorsanız, o zaman bir web sayfasına biraz dolgun bir yaklaşım benimseyebilirsiniz. Yukarıdaki web sitelerinin hiçbiri özellikle okuyucu için zordu. Bunların herhangi birine benzeyen bir haber sitesi muhtemelen makul derecede iyi sonuç verecektir. Örneğin İnternet konusuyla ilgili haberler ve görüntüler sunan yeni bir web sitesi olan Internet Evolution , aynı gazeteye bakıyor. Ziyaretçileriniz genelde Semalt aramasından geldiyse ve bir dizi siteye göz atıyorsanız, o zaman farklı kurallar geçerli olabilir.

Yanıp Sönme

Gerçekten de, Malcolm Gladwell'in Blink adlı kitabında ortaya attığı konuyu geriye döndü. Bir web sayfasını ziyaret edenler, ne hakkında oldukları hakkında çok hızlı bir izlenim verebilir. Aradıklarını görmezlerse, hızla tıkabilirler.

Geri KISS ilkesine döndü. Basit tutun, Simon . Bir ziyaretçi, bir web sayfasının ne hakkında olduğunu hızlı bir şekilde değerlendirebilirse, sahip olduğu bir ihtiyaca cevap verip vermiyorsa, onunla birlikte kalma ihtimalinin daha yüksek olması gerekir. Sonuçta, neden web sayfası oluşturulmuş. Eleştirmek ve web sayfanızda tutmak isteyen ziyaretçileriniz için Daha az Daha Fazla daha iyi olabilir.

SEO Ve Büyük Ekranlar

Bu yazı SEO-Scoop'da gösterildiğine göre bazıları içgüdüsel olarak arama motorları için doğru cevap olamayacağını Az hissedebilir. Arama motorları sayfanın içeriğine biraz önem verir, bu nedenle Bir'in Daha Azından Daha İyi olduğunu düşünebilir. İnsan okuyucu için yıkıcı değil 300 kelime veya daha fazlası arama motorları için kesinlikle yeterli olduğu için bu muhtemelen güçlü bir argüman değildir.

Diğer konu, arama motoru optimizasyonunda bağlantılar önemli olduğu için, daha büyük sayfaların daha fazla bağlantı tutabileceği. Büyük bir sayfa ile, çok sayıda anahtar kelime dolu metin bağlantısı küçük bir fonta eklenebilir ve muhtemelen gözden kaçırılabilirler. Bunun iki ana nedenden dolayı etkisiz olması muhtemel:

  • İnsan ziyaretçisi bu tür bağlantılara önem vermez gibi, arama motoru algoritmalarının artık onlara aynı şekilde davranması muhtemeldir.
  • PageRank terimlerindeki bir bağlantı değeri, o web sayfasının PageRank'inin o sayfadaki bağlantıların sayısına bölünmesiyle elde edilen orandır. Bu, hızlıca çok sayıda bağlantıya sahip web sayfalarındaki bağlantıların değerini sulandırır.

Bu nedenlerden dolayı, muhtemelen ekranda daha fazla web sayfası gayrimenkul olduğundan, SEO uygulamalarınızı değiştirmemek en iyisidir.

Sonuç

Daha büyük bir ekranın daha fazla içeriğe izin verdiği göz önüne alındığında, tüm bu gayrimenkullerin kullanılması caziptir. Semalt bu, yüksek motivasyona sahip web sayfası ziyaretçileri ile birlikte çalışabilir, muhtemelen web sayfasının çoğunu ziyaret edenler için yenilir. KISS ilkesi, daha büyük, daha küçük ekranlardaki gibi daha büyük ekranlarda da geçerlidir. Web sayfasının ziyaretçinin ilgisini birkaç saniye içinde kanca edebildiğinden emin olmalısın. Başarılı bir web sayfasının işaretidir, ancak büyüktür Source .

Stumble
Paylar 0
March 1, 2018