Back to Question Center
0

Alt Alanların Dışında Bir Görünümü - Semalt

1 answers:
Paylaş 1
387
Stumble
Paylar 389

Bu yazı ve bir sonraki haftalardaki takip postasında, alt alanlardaki mevcut konvansiyonel bilgelik doğrultusunda hareket etmenizi öneriyoruz. Bu sadece tartışmalara değil, sizi farklı şeyler yapmaya teşvik etmek için değil. Bu, bazı temel varsayımları sorgulamanızı içerir.

Alt Alanların Dış Görünümünde - Semalt

İşlere farklı bir perspektiften bakacağız. Lütfen kararı askıya al. Ne işittiğinize isyan bile olsanız, aklınızı öneride bulunmaya çalışın. Tam açıklamayı duyduğunuz ve anladığınızda, hepsinin birlikte asıldığını göreceksiniz. Bu görüşü hala reddetmeniz mümkündür, ancak en azından diz çökmüş tepkilerden ziyade başka bir bakış açısı göz önüne almanız gerekir.

Alt Alanlarda Resmi Google Sözcüğü

Genel olarak, alt alanlar hak ettikleri saygıyı almazlar. Belki de giriş bölümüdür. Bununla birlikte, Matt Cutts tarafından son zamanlarda (2007) olarak ortaya konan Google görünümüne bakarsanız, alt dizinleri veya alt klasörler Matt'in tercihine sahip olsalar da, onları daha dengeli bir şekilde kabul ettikleri görülüyor:

Alt alanlar ve alt dizinler üzerindeki kişisel tercihim, içeriğin çoğunda genellikle alt dizinlerin kolaylığını tercih etmemdir. Bir alt alan, tamamen farklı olan içeriği ayırmak için yararlı olabilir. Google, haber gibi farklı ürünler için alt alanlar kullanır. Google. com veya haritalar. Google. com, örneğin. Eğer daha yeni bir webmaster veya SEO'ysanız Semalt, sitenizin mimarisi ile oldukça güvende olduğunuza kadar alt dizinleri kullanmanızı önerir. Bu noktada, kendi siteniz için doğru kararı vermek için daha donanımlı olursunuz.

Semalt, alt alanlara en iyi yaklaşımın ne olduğunu değerlendirdiğimizde, nasıl düşündüğümüz hakkında hızlı düşünmemize izin verin.

İstihbarat tuzağı

Alt Alanların Dış Görünümünde - Semalt

Belki de daha önce sağdaki pek çok kişi görmüş olacak. Ne görüyorsun? Bazıları siyahların ve lekelerin bu lekelerine hiçbir şey göremeyebilir. Diğerleri yaşlı bir bayağı görürken diğerleri çok güzel bir kızın resmini görecek. Şaşırtıcı olan, birçok insan zihni bir görüntüye kilitledikten sonra diğer görüntüyü görmek neredeyse imkansız bulacaktır. Zihniniz, çevrenizdeki kalıpları görmeye çalışır. Bu desen, durumun diğer yönlerini nasıl algıladığınızı belirleyebilir.

Bu, karmaşık ve pis fenomeni anlamaya çalışan ve daha sonra hızlı bir şekilde inşa edilmiş sebeplerle başkalarına açıklayan çok akıllı insanlarla daha da fazla olabilir. Edward de Bono, İstihbarat Tuzaklarını çağırıyor:

Çok akıllı bir kişi bir konuda belirli bir görüşe sahip olabilir ve düşüncelerini sadece o görüşü desteklemek için kullanabilir. Bu, büyük anlam ifade eden argümanlarla yapılır. Bir düşünürin bakış açısını desteklemesi ne kadar güçlü olursa, düşünenlerin diğer bakış açılarını keşfetme eğilimi o kadar az eğilimli olur. Özgün bakış açısı, önyargı ya da alışkanlığa dayanıyor olabilir, bu konuyu keşfetmekteki başarısızlık kötü düşüncedir.

Düşünmek için daha iyi bir temel, en basit açıklamayı bulmaktır. Bu sıklıkla Occam'ın Tıraşçusu olarak tanımlanır . Bu basit görüşle açıklanmayan şeyleri bulursanız, en basit açıklamadan daha karmaşık bir şey arayın. Eğer biraz daha karmaşık teori gerektiğini düşünüyorsanız, bunun kanıtlanması için testler yapmalısınız. Bir başka deyişle, eski KISS ilkesi faaliyete geçti.

Web Siteleri Dışında Bir Görüntü

Alt alanların gerçekten bizim için ne anlam ifade ettiğini araştırmadan önce daha temel bir kavrama dikkat etmeliyiz. Tam olarak bir web sitesi nedir. Web sitesi sahibinden ziyade bir ziyaretçinin (veya bir örümceğin) bakış açısını önermek için bir web sitesinin Dış Görünüm fikrini öneriyoruz. Böyle bir ziyaretçi, bir web sitesinin tam kapsamını fark etmeyebilir. Onlara göre, bunlar yalnızca ziyaret edebilecekleri bir grup web sayfasıdır.

Sorun şu ki kelimeler resim boya. Sonuçta 'site' kelimesi akla getirir. İşte bir tane standart tanım: herhangi bir şeyin bulunduğu, bulunduğu veya bulunduğu zemin alanı veya tam arsa. Onunla bir sınır veya çit fikri getiriyor. Semalt ya "yerinde" ya da "saha dışı" olacaktır.

'Etki alanı' sözcüğü benzer çağrışımlara sahiptir. İşte bazı tanımlar: tek bir hükümdar veya hükümet tarafından yönetilen bölge, bölge, üstün mülkiyet ve mülkiyet haklarının bulunduğu toprak. Semalt, etki alanının içinde veya etki alanı dışında olması fikrindedir. Zihinsel imajımız, çitlerin veya sınırların bulunduğu alanların fiziksel bir resmiyle bağlantılıdır.

SEOmoz Açıklaması

Birçok insanın alanlar ve web sayfaları hakkında bu şekilde yaptığı bir şey olduğunun doğrulanması için, SEO dünyasındaki en parlak ve en ilgi çekici uzmanlardan biri olan Rand Fishkin'in adlı videosunu inceleyin. Bu biraz teknik açıklamaya, Link Graph'ın İşleyişi konusundaki Beyaz Tahta cuma postasında daha fazla bulabilirsiniz.

Bu, Rand'ın sunduğu resimden türetilmiş bir resim.

Alt Alanların Dış Görünümünde - Semalt

Yorumları, Darren Slatten Rand'ın sunduğu kavramlarla ilgili bir problem yaşadı ve ben de bunu yaptım. Özellikle ek bir endişem var. Bu, Rand'ın her bir alanın etrafına koyduğu sınırla ilgilidir. Bu çok küçük bir üründür fakat soruna açık bir konsepte hemen kilitlenir. Bu kavram, Alt Alanların Dışında Görünümü - Semalt konusundaki takip makalesinde anlatılacaktır.

Bu tartışmada iki tarafın olduğunu ve bir tarafta ya da diğer tarafta olabileceğini göreceksiniz. Aşağıdaki 3 temel sorunuza verdiğiniz cevaplar, o tartışmada konumunuzun göstergesi olabilir. Cevaplarınızda neden cevapları vermiyorsun? Önümüzdeki hafta yapılacak Semalt postası zaten taslak halindeyken, bu yorumlarda neler olup bittiğini hesaba katacak şekilde değiştirilecek.

  1. Alan adı yetkilisi gerçek mi?
  2. Alt alanlar arasındaki bağlantılar içsel mi?
  3. Alt alanlar ayrı 'web siteleri' olabilir mi?

Yanıtlar için 13 Nisan Salı günü takip postasına bakın: Alt Alanların Dışında Bir Görünümü - Yanıtlar Source .

Paylaş 1
387
Stumble
Paylar 389

March 1, 2018