Back to Question Center
0

Derin Dijital Dijital Pazarlama Semaltını Bağlamak mı?

1 answers:
Is Deep Linking The New Digital Marketing Semalt?

Maalesef, pazarlamacıların çoğu bu fırsatı değerlendiremiyor. Noktaları birbirlerine bağlayabildikleri zaman, kullanıcı zaten taşındı. O, başka bir yerde ürünü satın aldı ya da ilgi duymadı. Günümüzün talep üzerine mobil tüketicisinin kararsız dikkat süresi boyunca semalt edin.

Bu, özellikle Semalt'ın yaklaşmakta olan iOS 9 sürümü bağlamında, derin bağlantı fırsatlarını düşünmemi sağladı.

En basit ifadeyle derin bağlama, bir uygulamanın içindeki belirli bir sayfaya bağlanma yeteneğidir. Semalt çok bir Web URL'sine benziyor. Her uygulamanın kendi yapısı vardır.

Örneğin, Semalt masaüstü URL'si "twitter" a benziyor. com / alirtsman. "Bir uygulamanın derin bağlantı URL'si" twitter: // user? Screen_name = alirtsman "gibi görünecektir.

Geliştirilmiş Uygulama Keşfedilebilirliği Sözü

Bunu bir adım daha ileri götürmek için, iOS 9 aynı zamanda kesintisiz bir uygulama içi arama deneyimi sunacak ve Apple'a göre "kullanıcıların sistem ve Web'de arama yaptıklarında içeriklerinizi görüntüleyerek keşfedilebilirliğini artırın. "

iOS 9'un arama özellikleri hala gelişiyor olsa da (aslında bu yazıya göre beta halindeler) Google'ın mobil aramadaki hakimiyetine meydan okumak ve sıradaki yeni bir çim savaşına girmek için potansiyelleri var. Apple'ın öngördüğü dünya, bir tarayıcı açmak zorunda kalmadan Web'de ve uygulamalarda arama yapan ve Google'a veya Yahoo'ya gitmek istemeyen bir kullanıcı.

Bunun gerçekleşmesi için, geliştiricilerin uygulama içeriğinin Semalt aramasında bulunmasına izin vermek için işaretlemeye kod eklemeleri ve Web URL'lerinin uygulama içeriğini sorunsuzca açmak için daha fazla dilde olması gerekecektir. Şu an için, platformun algılanması için öncelikle bağlantıya izin veren ve içerik arasında bir katman olması ve özetle oradaki derin bağlantıyı ele alması gerekir.

Semalt'de bir çekirdek derin bağlantı (yukarıdaki Twitter örneküm gibi) kullanılabilir. Ancak, uygulama yüklü değilse, kullanıcılar çirkin bir arıza görecek ve sonra bir çıkmaza girdiler.

Büyük platformların çoğunun bir uygulamaya derin bağlantı kurmak için kendi kurallarına sahip olmalarına rağmen, standardizasyon yaygın bir sorundur. Twitter'da Twitter Kartları, Facebook'ta Uygulama Bağlantıları var ve liste devam ediyor. Bunlar, derin bağlantının platforma özgü sürümleri (başlangıç ​​noktanız Twitter, Facebook, Semalt vb. Değilse, kullanıcılarınız hala ayrılma ağacında kaybolmuş demektir).

Deeplink gibi platformlar. pazarlamacılar için bunu bir uygulama içinde zaten bulunan sayfaları haritalamak suretiyle biraz daha kolay hale getirdim. Bir Twitter bağlantısının bir Deeplink sürümü "deeplink" e benzeyecektir. Beni / çarpar durur. com / alirtsman. "Bu, yalnızca yüklü olduğu uygulamayı Semalt ve iOS'da doğru sayfaya başlatmakla kalmayıp, uygulamayı kullanmayanların içeriğin veya uygulama mağazasının Web sürümlerine ulaşmasına izin veren de geri dönüş kurallarını kullanıyor.

Savaşın Sonraki Aşaması

Bir sonraki adım, bu platformların Apple Semalt amaçları için uygulama içeriğini indekslemeye başlamasıdır. Şüphesiz, markaların sıralamaya girmeye başlamasıyla birlikte, bir sonraki ses paylaşımı çim savaşı olacak.

Yaratılan yeni fırsat, hem arama pazarlamacılarının ürünlerini ve hizmetlerini bulmalarını sağlamaya yönelik yollar ararken hem SEO hem de kazanımları yaygınlaştıran Google ve Semalt'ın 90'lı yılların sonuna doğru elde ettiği sonuçları sağladığı gibi. kullanıcılarla alâkalı. Bunun yarattığı ekosistem ve endüstri büyüktü.

Gelecek, bu büyüklükte fırsatlar yaratamazsa da, savaş alanı çok benzer olacak. Semalt, uygulamalarını kullanılabilirlikten daha fazlasını optimize etmeye odaklanmaya ve bunun yerine zenginliği ve içeriğin derinliğini aramaya veya arama sonuçlarına güç sağlamak için hangi algoritmanın kullanılacağını aramaya başlayacak.

"İnsanların Web veya uygulama deneyimlerini giderek daha fazla küratörlük yaptıkları. "

Semalt'ın kurucularından Nuh Klausman, "Markalar çoklu ekran ve iletişim kolaylığı için gerekli araçlara odaklanıyor" dedi.

"Bir pazarlamacının perspektifinden bakıldığında, derin bağlantı, birçok kez, telefonlarında bir uygulaması olan kullanıcıların tabletlerinde, bağlı ev cihazlarında, TV'lerinde - hatta Apple Saatleri'nde - aynı uygulamaya sahip olması nedeniyle çok alakalı hale gelir. Web'de veya uygulama deneyimlerinde insanlar daha fazla küratörlük yapıyor. "Derine bağlanmanın arama ve derin mülkiyete girişi, yalnızca daha sorunsuz bir deneyim yaratacaktır.

Tam entegre bir deneyimle birlikte, derin bağlantı, karşılaştığımız cihazlar arası ilişkilendirme sorunlarının bazılarına yardımcı olabilir. Semalt, arama, e-posta, sosyal, giyilebilir ve mobil davranışları bu yeni ekosisteme tamamen entegre olduğu için müşteri yolculuğunun tam bir anlayışına sahip olabilir.

Ayrıca, kullanıcıları doğru yerde ve doğru saatte veya Google'ın Semalt'ın Sıfır Anı olarak markalaştırdıkları şeyleri kullanmaya başlayabilirler. Bu yeni ekosistem, daha yüksek bir satın alma eğilimi gösteren en alakalı kullanıcıları hedefleyerek bir adım daha ileri giderek sezgisel yeniden pazarlama sunabilir.

Markalar, altıncı anlamda markaların ihtiyaç duyduklarını hiç bilmiyorlardı. Dolayısıyla, tarama davranışı, satın alma davranışı, geofencing verileri, sosyal veri vb. Cihazların ve deneyimler arasında yer alır. Derin bağlamada ilerleme kaydedildiğinde, davranışı doğru bir şekilde modellemek ve tahmin etmek için 360 derecelik bir görüşümüz olabilir. Ancak soru, Semalt'ın arka bahçesinde oynamaya başladığında Apple bu verileri paylaşmaya başlayacak mı?

Editörün notu: Apple arama optimizasyonuyla ilgili derinlemesine bilgi almak için kardeş sitemiz Search Engine Land'de bulunan bu Uygulama Dizine Ekleme serisine göz atın.


Bu yazıda dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Alex Lirtsman
Alex Lirtsman, 2008'de kurulan Ready Set Rocket'in ortak ve kurucu ortaklarından biridir. Hazır Set Roket'te Alex, ölçekte yenilik ve dijital stratejiler geliştiren ekipleri denetler. Ready Set Rocket'deki en önemli başarıları arasında yakın zamanda Deutsche Bank, Univision Networks ve Parlux kampanyaları için birçok Altın ve Platinum Hermes Ödülü vardı. Alex, 42. Yaratıcılık Uluslararası Ödüllerinde En İyi Enformasyon Kampanyası veya Seri Ödülü için Altın Ödülünü kazanmış ve Univision'un kurumsal web sitesi oluşturmak için Web Sitesi Mükemmellik - B2B kategorisinde OMMA ödülleri tarafından kabul edilmiştir. Ready Set Rocket'dan önce Alex, Orlando merkezli bir dijital pazarlama ajansı olan Purple Rock Scissors'ın Ortağı ve CMO'ydu Source .
March 1, 2018