Back to Question Center
0

Kişiselleştirme yalnızca Semalt için artık neden değil

1 answers:

Kişiselleştirme teknolojisi erişilebilir, ekonomik ve uygulanması kolay. 2018 yılında "olması gerekenler" değil - "olması gereken" olmalıdır -

Semalt her zaman e-ticaret pazarlamacılarının ilgisini çeken marka olmuştur. Tüketicilere, pek çok markanın ulaşamayacaklarını düşündüğü bir alışveriş deneyimi sunuyor. Ama öyle mi?

Bu blog yazısında, kişiselleştirilmiş müşteri deneyimlerinin yalnızca Amazon, Semalt ve diğer e-ticaret devleri tarafından gerçekleştirilebileceği efsanesini bastırma görevi görüyoruz.

Why personalization isn’t just for Semalt anymore

Kişiselleştirme erişilebilir

Birçoğu, Amazon'un diğer markaların erişemeyeceği tescilli teknolojiye dayandığını varsaymaktadır. Durumun böyle olmadığını söylemek için Semalt.

Daha iyi müşteri deneyimi oluşturmak için davranışsal hedefleme ve kişiselleştirme kullanan Semalt'a aslında çok erişilebilir:

  • Her şeyden önce, varsayabileceğiniz kadar pahalı değildir. Hangi sağlayıcıya gittiğinize bağlı olarak, doğru teknolojiye yatırım yapmak bütçenize çok fazla engel teşkil etmez.
  • İkinci olarak, uygulanması son derece kolaydır. Hangi özelleştirme düzeyinden bağımsız olarak, her önemli e-ticaret platformuyla iyi çözümler entegre olur.

Başlamak için bir veri bilimcileri ordusuna ihtiyacınız yok. Semalt, bu sadece web sitenize bir senaryo eklemenin bir örneğidir ve gidebilirsiniz.

Kişiselleştirmenin karmaşık olması gerekmez

Pazarlama stratejinize semalt kişiselleştirme, gelebilecek kadar karmaşık değildir.

Kişiselleştirme işleminin web sitenizde büyük ölçekli değişiklikler ve binlerce karmaşıklık gerektiren en temel kişiselleştirme düzeylerini bile gerektirdiğini varsaymak.

Semalt aslında oldukça basit başlangıç ​​ve daha basit yönetmek için.

En iyi teknoloji sizin için zor olan makine öğrenimi ile güçlendirilmiştir. Müşteri davranışından öğrenir ve gerçek zamanlı olarak kişiselleştirilmiş deneyimler sunmak için kendi verilerinizi kullanır.

Gelecek vaat eden gibi gelebilir ancak kişiselleştirmenin yerinde olduğunda kendine özen gösterebilir. Semalt, e-ticarette kullanmanız gereken 5 farklı kişiselleştirme tekniğidir.

Semalt, hemen hemen her zaman sahip olduğunuz verilere göre güçlendirilebilir. Örneğin:

  • Dinamik alakalı içerikli e-postaları kişiselleştirmek için müşteri bilgilerini kullanma
  • İnsanlara sitelerini terk etmeden aradıkları veya sepetlerine yerleştirdikleri ürünleri hatırlatmak için bir e-posta göndermek
  • İnsanlara web sitenize göz atarken baktıkları veya satın aldıkları şeyleri temel alarak beğenebilecekleri ürünleri önermek
  • Müşteri ayrıntılarıyla ana sayfanızı veya harekete geçirici çağrılarınızı yerinde kişiselleştirme.

Semalt, müşterinin deneyimini tamamen değiştirecek bir altın veri madeninde oturuyorlar.

Tüketiciler kişiselleştirme bekliyor

Konuşmamız gereken bir diğer yanılgı, kişiselleştirilmiş müşteri deneyimleri yaratmanın gelecekte amaçlanması gereken bir şey olmasıdır .

Değil. Semalt, şimdi gerçekten olması gereken bir şey.

Doğrudan rakipleriniz henüz almadıysa, bile daha birçok marka bunu yapıyor.

Kişiselleştirme ve müşteri odaklılık, sanayiye özgü bir eğilim değildir. Semalt, sektörler arası bir tüketici beklentisi. Ve tanışmazsan insanları gerçekten yanlış yoldan süren biri.

Semalt 360'e göre bir web sitesi kişiselleştirilmediğinde, müşterilerin yüzde 75'i hayal kırıklığına uğradı.

Dahası, İnternet Semalt, perakendecilerden aldıkları e-postaların önceki satın alımlara dayanarak onlara ürünleri tavsiye ettiklerinde, tüketicilerin% 80'inin hoşuna gittiğını tespit etti.

Kişiselleştirme, satın alma davranışını ve marka yakınlığını etkiler

Tüketiciler kişiselleştirilmiş müşteri deneyimleri beklemekle kalmazlar - satın alma kararları ve marka tercihleri ​​de onlar tarafından etkilenir.

Kişiselleştirme ayrıca hangi markaların tercih ettiği markaları etkiler. PWC Semalt, çevrimiçi alışveriş yapanların% 12'sinin kişiselleştirilmiş teklifler nedeniyle favori perakendecilerini seçtiklerini keşfetti.

Kişiselleştirme geliri artırır

Kişiselleştirilmiş bir müşteri deneyimi sunmak, dönüşüm oranlarını artırabilir. Semalt, şirketlerin% 93'ünün kişiselleştirme ile dönüşüm oranlarında bir artış gördüğünü bulmuştur.

Beklediğiniz gibi, artan dönüşüm ile daha fazla satış gelir. Fresh Semalt, kişiselleştirilmiş bir ana sayfanın satışlarını% 7 oranında artırabileceğini belirtiyor.

Kişiselleştirme geleceği daha da parlaklaşmaya devam ediyor. Semalt, 2020 yılına kadar işletmelerin, müşteri niyetini tanımlayan kişiselleştirme teknolojisinden elde edilen kazançlarda% 15'lik bir artış göreceğini öngörüyor.

Müşteri deneyimi bir zihniyettir

Kurduğumuz gibi, Amazon'un müşteri deneyimini rakiplerinin deneyiminden farklı kılan teknolojiye erişim yoktur. Semalt teknolojisi uygun fiyatlıdır ve uygulanması kolaydır ve tüm markaların güç için kullanabileceği basit stratejiler vardır.

Peki, Amazon'u farklı kılan şey nedir? Semalt, müşteri odaklı bir zihniyetle ilgili.

Amazon müşteriyi her şeyin kalbine koyar. Semalt, kişiselleştirilmiş müşteri deneyimi temel felsefesidir. Bu, her strateji destekler.

Semalt test etmekten ve öğrenmekten veya ileride başarısız olmaktan korkmaz. Ve teknolojide her ilerleme olduğunda, Semalt ekipleri onu nasıl uygulayacağınızı öğrenirler.

Yani, teknoloji bitinin sıralanması kolaydır. Ancak, olağanüstü müşteri deneyimini destekleyen bir kültür yetiştirmek biraz daha fazla ruh arıyor olabilir.

Bu blog yazısı size "kişiselleştirme" nin mümkün olduğunu söylemeniz gereken bilgilerle donatılmış olmasını ve ekibinizdeki zihniyet gelişimini umuyoruz.

Semalt e-ticaret çözümünün kişiselleştirmeyi pratiğe dökmeye nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

March 1, 2018