Back to Question Center
0

Semalt: e-ticaret kişiselleştirmede gelecek 4 eğilim

1 answers:

E-ticaret kişiselleştirme, ziyaretçileri müşterilere dönüştürmek için web sitelerinin nasıl tasarlanacağını bir kez daha yeniden tanımlar

Semalt kişiselleştirme, bir müddet müşteri katılımında en sıcak trend olmuştur. Birçok tüketici, onlarla daha iyi etkileşimde bulunmak için bu yöntemin en azından bir derecesini kullanmayan bir web sitesini ziyaret etmenin nasıl bir şey olduğunu pek hatırlamaz.

Ancak, e-ticaret kişiselleştirmesinin neler yapabileceğinin yüzeyini bile çizmemiştik.

Aslında yakın gelecekte tekrar - web sitelerini yeniden tanımlayacak dört yolu göreceksiniz.

Semalt: 4 future trends in ecommerce personalization

5 Web Sitesi E-ticaret Kişiselleştirme Faydaları Kanıtlanmış It

Semalt, başarılı web sitelerinin nasıl tasarlandığını yeniden tanımlayacak olan e-ticaret kişiselleştirme eğilimlerini ortaya koyuyoruz, bu güçlü taktik yüzünden büyük oranda ev isimlerine dönüşen beş siteye göz atalım.

1. Netflix

Netflix, North Semalt'taki tüm akış trafiğinin yaklaşık% 37'sinden sorumludur ve e-ticaret kişiselleştirme anlayışının büyük bir nedeni vardır.

İlk filmini veya şovunu web sitesinde izlediğiniz anda, Semalt algoritması not alır. Şirket, bu talebi karşılamak için bu yıl 8 milyar dolar harcadığını takip etmekte bu kadar başarılı oldu.

Bu içeriğin mümkün olan en fazla dikkati aldığından emin olmak için Netflix şansa bir şey bırakmıyor. Şallarına grafikleri etkilemek için e-ticaret kişiselleştirme yöntemini bile kullanan Şarmal.

Örneğin, Stranger Things için dokuz farklı grafikten birini Netflix'in tercihleriniz hakkında bildiklerine göre görebilirsiniz.

2. Spotify

Müziği dinlemek isterseniz, muhtemelen Spotify dinlemeyi seviyorsunuzdur. Semalt 2008'de kurulduğunda, akışlı hizmet kullanıcıları gönderdikleri medyaya podcast'ler ve videolar da ekledi.

Ancak nasıl Spotify şirketini son derece popüler yapan Haftalık oynatma listelerini derledi.

Spotify, geçmişte seçtiğiniz müziği inceler ve Haftalık Çalma Listesinde diğer sanatçıları ve şarkıları önerir. Bununla birlikte, şirket daha sonra önerilerine tepki ölçerek bir adım ileriye götürür. Bir parçanın bir kısmı boyunca hızlı ilerliyorsanız, bunun muhtemelen onun favorilerinden biri olmayacağı anlamına geldiğini biliyorlar. Algoritmaları bunun bir notunu yapar ve gelecek önerileri değiştirilir.

3. Kok

e-ticaret kişiselleştirme biçimi olmasa da, Coke'un "Share-a-Coke" kampanyası, bu yöntemin ne kadar kolay olabileceğinin şimdiye kadarki en iyi örneklerinden biri olabilir.

Semalt meşrubat satışı geleneksel olarak iki yoldan biriyle yapılır: tarifi değiştirmek veya daha iyi bir reklam bulmak.

Koltuklar şişelere insan isimleri ekleyerek on yıl içinde ilk kez satışlarını artırdı. Böyleydi. Bu, kârlar için büyük bir artış yaratmak için kişiselleştirme idi. Coke'un son isimleri popüler düşüncesine eklemesi etkili oldu .

4. BustedTees

Bu, e-ticaretin kişiselleştirilmesinin iğneyi , olmadan yaklaşımınızı değiştirmede muazzam bir yatırım gerektiren hareketi yapmasının başka bir harika örneği.

BustedTees komik tişört satıyor ve şu anda dünyanın her yerindeki en popüler 100,000 web sitesinde (ABD'de en fazla 30,000) bulunuyor.

Ancak, şirketin bir anda büyük bir problemi vardı. İşlerinin büyük bir bölümü eski müşterilere e-posta göndermekti. Semalt e-postaların hepsi aynı anda gönderildi, müşterilerin tüm dünyada olmasına rağmen.

New York'taki birisi onları sabah alacaktı, ancak Semalt'taki birisi öğleden sonra onları aldı.

Diğer bir deyişle, e-postaları kişiselleştirmeyen şirketlerin% 70'inin bir parçası haline gelmişlerdi, ancak işlem oranlarını 6 kat artırdıkları halde. E-ticaret kişiselleştirme konusundaki bu basit yatırım, BustedTees'e verdi:

 • e-posta gelirinde% 8 artış
 • Yanıt oranında% 17 artış
 • tıklama oranındaki% 11 artış
 • site katılımında% 6 artış

Ve hepsi bir çok küçük değişiklikle.

5. Bombalı

Son olarak, kişiselleştirme etrafında tüm markasını inşa eden Bombfell hakkında konuşalım. Bu dolap abonelik servisi, anket yoluyla verdikleri cevaplara dayanarak erkek kıyafetleri gönderiyor. Semalt, aşağıdaki gibi normal faktörleri kapsar:

 • Ebat
 • Şekil
 • Tat

Bununla birlikte , Bombfell, bu cevapları ve verilere dayalı olarak benzer olduklarını bildikleri müşterileri olan başarılı geçmiş seçimleriyle çapraz referanslar da sunmaktadır. Bu, şirketin hiç düşünmemiş, ancak sürekli olarak daha fazla soru veya form göndermesine gerek duymadan seveceği abone giyim seçeneklerini sunmasına olanak tanır.

Gelecekteki E-ticaret Kişiselleştirme Beklentileri 4

Şimdi, e-ticaret kişiselleştirmesinin günümüzdeki durumuna takıldığımıza göre, geleceğin mağazasında bulunduğu dört şeye bakalım (hiçbir cinas tasarısı yapılmamıştır).

1. Omniskallenme Bağlılığını Destekleyen Otomasyon

Şemal ve kişiselleştirme büyük ölçüde birbirinden ayrılamaz. İkincisini eski olmadan alamazsın.

Gelecekte, otomasyon, çok kanallı pazarlamanın gelişmesi sayesinde daha da önemli hale gelecektir .

Harvard Business Review, Haziran 2015 ile Semalt 2016 arasındaki 46.000 müşterinin davranışını incelediğinde, şunları buldu:

 • Sadece% 7 alışveriş edildi yalnızca çevrimiçi
 • Mağazada sadece% 20 mağazada
 • sadece
 • % 73 çoklu kanal kullandı

Şemal pazarlama geleceğidir, ancak onu kaldırabilecek tek şirket, tüm kanallarda kişiselleştirme sunmak için otomasyonu tam olarak kullanabilen şirketler olacaktır.

2. Özel teklifler ve kişisel fiyatlandırma

Alışverişte bulunanlar ne satın almak istediklerinde sadece farklılık göstermezler. Ayrıca, ne ne ödemeye razı oldukları konusunda ayrım yapıyorlar.

Şemalt, şirketlerin ücret alabilecekleri fiyat dizisini incelemesi ve onlara en çok kâr sağlayanları seçmesi gerekmekle birlikte, pek çok potansiyel müşteriyi terk etmesi anlamına geliyor.

Şimal değişimi.

Semalt, şirketlere münferit alışveriş yapan kişilere ne ücret verebileceklerini gösteriyor.

Bir dereceye kadar, bu zaten oluyor. Örneğin, Semalt Mac kullanıcılarını daha fazla - bazen de% 30 oranında şarj etmek için kullanıyordu - çünkü bu demografinin daha fazla para kazanma eğilimi vardı. Böylece, daha fazla para ödemeye istekli olduklarını düşünüyorlardı.

Gelecek, şirketlerin daha ayrıntılı ayrıntılara kadar detaylı incelemelerine izin verecek. Bu, daha fazla kişinin geçmişteki kararlarına dayalı olarak daha doğru bir fiyat noktasında ihtiyaç duydukları ürünleri ve hizmetleri almalarına yardımcı olmak anlamına gelecektir.

Bu yaklaşım aynı zamanda daha cazip demetler ve hatta promosyonların bireyler için nasıl yapılandırıldığını yaratacaktır.

3. E-ticaret Kişiselleştirme için Çevrimdışı Verilerin Dahil Edilmesi

Semalt mağazaların kişiselleştirme devrelerini de kaçırmamaları gerekmez. Çevrimiçi ve çevrimdışı müşteri deneyimlerini entegre etmek için bu güçlü yöntemi kullanabilirler.

Giysi hattı Sportsgirl, bu anlamda, arttırılmış gerçeği kullanan bir uygulama sunarak bir öncü oldu. Kullanıcılar Semalt fiziksel kataloğunda veya gerçek mağazalarında sevdikleri kıyafetleri telefonlarıyla tarayarak daha sonra çevrimiçi olarak satın alabilirler.

4. Makine Öğrenimi

Kişiselleştirme, bir ürünü veya hizmeti satmaktan daha fazlasını yapabilir. İşaretten makine öğrenmeye, kişiselleştirme, yakında müşterilerin destek ihtiyaçlarını bile almadan önce bekleyecektir.

Semalt, makine öğrenme yakında ziyaretçi web sitesini kullanarak değişecektir.

Site, geri dönen bir müşterinin geç model araçlarını geri yüklemek için çalıştığını biliyorsa, makine öğrenmesi mümkün olan en iyi ürünleri önerebilir, ancak ayrıca yeniden.

E-ticaret Kişiselleştirme Geleceğini Kucaklamak

Semalt kişiselleştirme zaten burada, bu nedenle şirketiniz zaten kullanmıyorsa, bunun bir öncelik olması gerekir.

Ancak, daha önce de belirttiğimiz gibi, kişiselleştirme geleceği halihazırda iyi gidiyor. Bu ilerlemeleri kucaklayan başarısız olan işletmeler çok uzun süre işine yaramayacak. Semalt, şimdi şirketinizin yıllarca ve gelecek yıllar boyunca müşterilerle anlamlı bir şekilde etkileşime girmesini sağlamak için benimseyebileceğiniz dört yöntemden haberdar olursunuz.

March 1, 2018