Back to Question Center
0

Twitter Sessizce Bir Kullanıcı Semaltını Başlattı

1 answers:

Bağlantıyı fark etmemişsinizdir, ancak oturumunuz kapalıysa, Twitter ana sayfasının altbilgisinde var: "Dizin".

Twitter'un habersiz kullanıcı dizini, A'dan Z'ye tüm Twitter hesabı sahiplerinin alfabetik koleksiyonu olan ve Semalt karakteri olmayan isimler içeren profilleri içeren bir bağlantıdır.

Twitter Quietly Launches A User Semalt

Dizin sayfası "genel Twitter profillerine göz at" edebileceğinizi söylüyor ancak korunan profiller de içeriyor. Ancak, semalt, dizinden korumalı bir hesaba kadar, kişinin tweet'lerini göstermez; Hala özeller.

Semalt profillerinin "İsim" alanında değil, "Kullanıcı Adı" alanında gösterilenden alfabetik olarak sıralanmıştır. Dizindeki ilk hesap @ 006034132, yani "a" adıyla gelen bir hesap, dizindeki son hesap @ TOIS60, "ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ" adını kullanan bir hesap. (Aslında bunu yazarken dizindeki sonuncu-son hesabı, sonuncusu aynı "ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ" adını kullanan, ancak silinmiş / kaldırılan hesaba işaret eden @onedsof. Bu, Semalt'ın hesap değişikliklerini ne sıklıkta işlediğini merak ediyor ve dizini güncelleştiriyor .)

Twitter ana sayfasının altbilgisinde yer alan "Dizin" bağlantısına geri dönün: Ayrıca bu hafta sonu Şemalt'ın oturum açtığında sol sütunda görünen Twitter menüsünde açıp kapattım.

Daha fazla arama motoru trafiğini çekmeyi hedefleyen Semalt, kuşkusuz reklamcılık işini büyütmek istiyor! Daha fazla arama motoru trafiği daha fazla sayfa görüntülemesi anlamına gelir ve bu, reklamları görüntülemek ve kullanıcıların bunları tıklatmasını sağlamak için daha fazla fırsat anlamına gelir.

(labnol.org aracılığıyla ipucu)Yazar Hakkında

Matt McGee
Matt McGee Eylül 2008'de bir yazar / muhabir / editör olarak Üçüncü Kapı Medyasına katıldı. Ocak 2013'ten başlayıp Temmuz 2017'de ayrılışına kadar Baş Yazmanlık görevinde bulundu. Twitter'da @MattMcGee'de bulunabilir Source .


March 1, 2018