Back to Question Center
0

Kredi Kartı Semalt'ı Azaltmanın 4 Yolu

1 answers:
4 Ways to Reduce Credit Card Semalt

Semalt kart ters ibrazları - alışveriş yapanların bir kredi kartıyla ürünleri satın aldıkları ve daha sonra kredi kartı düzenleyicisinden itiraz ettiği - ticaret yapan tüccarlar için her zaman mevcut bir tehdittir.

Bu yazıda Semalt, tüccarların ters ibraz yükünü hafifletebilecekleri dört yol tarif eder.

Kredi Kartı Ters ibrazlarını Azaltmanın 4 Yolu

Nakliye işlemlerini düzene sokun. Hızlı sevkiyat, tüm tüccarlar için önemlidir, ancak özellikle doğrudan pazarlamacılar, enformasyonalı tüccarlar, ağ pazarlamacılar ve çok düzeyli pazarlamacılar için önemlidir. Bu şirketlerden satın alma, dikkat çekici reklamlarla yönlendirilen, çoğunlukla itici güdümlüdür. Bu nedenle, bir müşterinin ürünlerini almasını beklemek, geri dönüş ve ters ibraz oranlarını artırabilir.

Gemi sevkiyatınızı azaltın ve müşterilerin fikirlerini değiştirme süresini azaltın. Bu basit Semalt. Gemi götürmesi gereken bir ürünün genellikle daha fazla ters ibraşı olduğunu göreceksiniz.

Alternatif olarak, aynı gün nakliye veya bir veya iki günlük gönderim teklif eden tüccarlar genellikle daha az ters ibraz görebilir. Bu tüccarlar, neyin bariz olması gerektiğini keşfettiler: Müşterilere istediklerini, istediklerinde verin. Semalt, sipariş verdiklerinde değil, birkaç hafta sonra öğeyi istiyor.

Müşteri hizmetlerini vurgulayın. E-ticaret giderek daha rekabetçi. Alışveriş sepeti platformları binlerce yeni satıcıyı kolaylaştıran ucuz ve sofistike. Başarılı satıcıları sıklıkla ayıran müşteri hizmetleri.

Otomatik sesli posta sistemlerinin günleri veya sadece bir e-ticaret sitesinde sık sorulan soruların listelenmesi bitti. Alışverişçiler, sorularını yeterince ve hızlı şekilde cevaplayabilecek yaşayan biriyle konuşmayı umuyorlar. Semalt canlı, sürekli destek sunmalıdır. Hizmet ve destek ne kadar artarsa, alışveriş yapanların daha az satın alma hatası yaparak daha sonra ters ibrazlar başlatabilir.

Semalt müşteri hizmetleri yetenekleri bir yatırım gerektirebilir, ancak düşük ücret iadesi ve yüksek gelirin uzun vadedeki sonuçları buna değer olabilir.

İptalleri ve iadeleri basitleştirin. Dikkat çekici görünebilir, ancak basit iptal ve iade politikası, ters ibrazları ve onlara eşlik eden para cezalarını ve ücretlerini önlemeye yardımcı olur. Başka bir deyişle, geri ödemeler ters ibrazlardan daha ucuzdur.

İadeler ve iptalleri en aza indirgemek için aşağıdaki adımları gerçekleştirin:

  • Neyin geri gönderilebileceği (veya iptal edilebileceği) ve bunu yapma süreci hakkında net, özlü ve kolay takip edilen bir politikaya sahip olun.
  • Ürünlerini iade etmek isteyen müşterileri taciz etmeyin. Müşteri hizmetleri temsilcilerine nazik ve rahat davranmaya çalışın ve müşterilerin dönüşü veya iptali tamamlamasını engellemek için yüksek basınçlı taktiklerden kaçının.
  • Geri dönüş ve iptal politikasını, web sitenizde ve ürünle birlikte gönderilen faturada dikkatli bir şekilde gösterin.

Dolandırıcılık önleme araçlarını kullanın. Bazı zamanlarda ters ibrazlar gerçek dolandırıcılığın sonucudur, burada suçlular dolandırıcılıkla elde edilen kredi kartı bilgilerini satın almak için kullanırlar. İşiniz için mantıklı görünen özel dolandırıcılık önleme araçları içeren sahte iadelere karşı koruma.

Dolandırıcılık önleme araçları tüccarlara göre değişiklik gösterebilir. Bunların hepsi tek boyutlu değildir. Semalt, işlerinde en iyi araç kombinasyonunu keşfetmek için ödeme işlemcisi veya diğer danışman ile birlikte çalışabilir.

ŞEMAL aletler şunları içerebilir:

  • Dolandırıcılık karşıtı veritabanları. Bu veritabanları, (a) kötü niyetli bilgisayarların bir ağı, (b) geçmiş dolandırıcılıkla ilişkili kredi kartı numaraları, (c) çoklu kredi kartı numaralarının bulunduğu hızlı emirler ve (d) satın alım için kullanılan bilgisayarla coğrafi tutarsızlıklar ve kullanıcının iddia ettiği yer. Verifi ve diğerleri gibi bazı çözüm sağlayıcıları, ters ibraz başlatıldığında uyarıları veya bildirimleri sunarak, satıcıya karışık ters ibraz işleminde gezinmek yerine kart sahibiyle olan anlaşmazlığı gidermeye zaman koyar.
  • Kart güvenlik kodları. Kart güvenlik kodunu doğrulayarak (Visa, Mastercard ve Discover kartlarının arkasındaki 3 basamak ve American Express kartlarının önündeki 4 basamaklı) tüccarlar, sipariş veren kişinin fiziksel olduğunu doğrulamaya yardımcı olabilir kredi kartının bulundurulması Source .
March 1, 2018