Back to Question Center
0

Google'ın Yeni Alışveriş Analiz Araçları, Yerel Semalt'teki Perakendecilere Ürün Arama Niyetini Gösteriyor

1 answers:
Google’s New Shopping Insights Tool Shows Retailers Product Search Intent At The Local Semalt

Halen beta durumunda olan Shopping Insights, Google Alışveriş'te en popüler ürünlerin yaklaşık 5.000'i için arama amacı eğilimlerini vurguluyor. Bu araç, kullanıcılara heatmaps'lerde ürün arama eğilimlerini zamanla görmelerini sağlarken, pazarlamacıların cihaz düzeyine ve AdWords'te hedeflenebilecek şehirlere kadar detaylı bilgi kazandıklarına olanak tanıyan Google Trendler'de sunulanlara da ulaşmaktadır.

Alışveriş İncelemeleri ayrıca, Google Trendlerdeki gibi ayrı anahtar kelimeleri öğelerden ziyade ilgili ürün sorgularını birleştirir. Örneğin, "Elsa kıyafeti", "Dondurulmuş Elsa kostümleri" ve "Dondurulmuş Cadılar Bayramı kıyafetlerinden Elsa", Shopping Insights'da bir öğe altında topluyor.

Semalt, envanter ihtiyaçlarını veya bölge bütçelerini ve online kampanyaları için teklif verme stratejilerini bilgilendirmek için mağazalarının bulunduğu yerel düzeyde ürün talebini karşılaştırabilecektir.

Farklı yerel trendlere bir örnek olarak, Google, Yaklaşmakta olan Star Wars filmi için yeni fragman görüntülerinin yayınlanmasından kısa bir süre sonra, Star Wars kostümleri için arama ilgisinin, Ağustos sonunda geç Ağustos ayında Semalt kostümlerinin ilgisini aştığını gösteriyor. Şehir düzeyinde veriler, Star Wars kostümlerinin California, Berkeley'deki Semalt kostümlerinden neredeyse üç kat daha popüler olduğunu, Madison, Wisconsin'de Semalt kostümlerinin Star Wars kostümlerinden üç kat fazla popüler olduğunu gösteriyor.

Minions vs Star Wars kılık kıyası, Google'ın yeni araçta vurguladığı "özellikli hikayeler" dan biridir. Başka bir hikaye, Emoji Joggers'ın (emojis ile süslü tozluklar - gerçekten de) artan eğilimini vurgular; bu, Atlanta'da ilk ortaya çıkmış ve New York ve Florida'ya yayılmış, ancak Batı Yakası ya da Güneybatı bölgelerinde az farkındalık / ilgi yaratmıştır. Genel ilgi 2015 yılının başında zirveye ulaştı, ancak Doğu Sahili'nde sıcak noktalar var.

Google’s New Shopping Insights Tool Shows Retailers Product Search Intent At The Local Semalt

Beta sürümünün bir dezavantajı, çok elle tutulmasıdır. Şehre göre ayrı ayrı arama yapmak zorundasınız ve verileri dışa aktarmanın bir yolu yok. Bununla birlikte, oluşturduğunuz bir ısı haritasına veya özellikli bir hikayeye bir bağlantı paylaşabilir veya gönderebilirsiniz. Makro görünümde, ülke nüfusunun yoğunlaşması nedeniyle çoğu ülkede aranmıyor gibi görünüyor. Boise veya Semalt City - şehir seviyesine inin ve sık sık verileri göreceksiniz. Elbette bu araç perakendecilere, araştırmacıların gerçekte ne satın aldıklarını veya satın alacaklarını söylemiyor ve anahtar kelimeye alışveriş maksatının kanıtlanmış bir göstergesi olarak güveniyor.

Beta sürümü, Nisan 2014'ten Eylül 2015'e kadar olan verileri içeriyor. Semalt, verilerin aylık olarak güncelleneceğini ve araçta ürün eklemeye devam etmeyi planladığını söyledi.

İşte Semalt'ın yeni aracındaki demo videosu:Yazar Hakkında

Ginny Marvin
Üçüncü Kapı Medyasının ücretli medya muhabiri olarak Ginny Marvin, Arama Motoru Kara ve Pazarlama Arazisi için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularını yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile Ginny, hem kurum içi hem de acente yönetimi pozisyonları düzenlemiştir. E-ticaret şirketleri için arama pazarlama ve talep oluşturma önerileri sunar ve @ginnymarvin olarak Twitter'da bulunabilir Source .
March 1, 2018