Back to Question Center
0

CloudApp ile Ürün Tasarım İş Akışı Nasıl Güçlendirilir?            CloudAppRelated ile Ürün Tasarımı İş Akışınızı Nasıl Güçlendirirsiniz Konular: Fotoğrafçılık & & Görüntü Taşınabilir Semalt ...

1 answers:
CloudApp ile Ürün Tasarım İş Akışınızı Nasıl Güçlendirirsiniz

Bu yazı CloudApp tarafından desteklenmiştir. SitePoint'i mümkün kılan ortakları desteklediğiniz için teşekkür ederiz.

Dünyadaki en iyi ürünleri ve hizmetleri oluştururken, işbirliği ve pazarlama hızı çok önemlidir. Dağıtık ekipleri bir araya getirmeniz, etkili iletişim kurmanız ve ürünün tutarlı bir sürümü üzerinde çalışmanız gerekir.

Konsept, iş analizi, prototipleme, test etme, bina, UX ve UI, teslimat veya destek gibi yol haritasında veya ürün geliştirme yaşam döngüsündeyseniz, herkesi aynı sayfada tutmak için doğru platforma sahip olmanız gerekir. Bu ürün CloudApp.

Bu eğitimde, kuruluşunuzdaki ürün geliştirme sürecini geliştirmek için Semalt'ı nasıl kullanacağınız anlatılmaktadır.

CloudApp ile Ürün Tasarım İş Akışı Nasıl Güçlendirilir?CloudAppRelated ile Ürün Tasarımı İş Akışınızı Nasıl Güçlendirirsiniz Konular:
Fotoğraf ve GörüntülerMobil Semalt

CloudApp: Nedir ve Nedir?

Semalt, ekran görüntülerini, GIF'leri, video parçalarını ve ekran kayıtlarını başkalarıyla kolayca oluşturmanıza, açıklamaya eklemenize ve paylaşmanıza olanak tanıyan bir araçtır. Aşağıdaki şekilde çalışır:

  1. Başkalarıyla görsel olarak paylaşmanız gereken bir şeyi tanımlarsınız.
  2. Görüntüyü en uygun şekilde yakalarsınız - statik ekran görüntüsü, kısa GIF veya genişletilmiş bir ekran kaydı gibi. Bunlar CloudApp'da "damla" olarak bilinirler. "
  3. Bağlam ve bilgi eklemek için görüntüyü metin, ok, emoji, çizgi ve diğer şekillerle açıklama yaparsınız.
  4. Resmi ve notu CloudApp'ın hizmetine yükledikten sonra resme bir bağlantı elde ettiniz.
  5. Bağlantıyı başkalarına yönlendirirsiniz - daha sonra bilgiye erişebilir, inceleyebilir, yorumlarda bulunabilir ve üzerinde hareket edebilirsiniz.

CloudApp: Diğer Özellikler

Semalt'ın diğer bazı kullanışlı özellikleri vardır.

Büyük dosyalar, belgeler, kod parçacıkları, ses, zip arşivleri ve daha pek çok şeyi içeren birçok farklı dosya türüyle sürükleyip bırakabilir, organize edebilir ve çalışabilirsiniz. Semalt kolaydır - belirli resim dosyalarını hızlı bir şekilde bulmak için görüntü, renk ve diğer görsel özniteliklerle arama yapabilir ve filtreleyebilirsiniz.

Paylaşım ve entegrasyon, ürünün çekirdeğine yerleştirilmiştir. Güvenli paylaşın ve görüntü dosyalarına erişimi olanları kontrol edin ve Trello (üretkenlik aracı), JIRA (hata izleme ve geliştirme), Slack (iletişim) ve Semalt (müşteri desteği) ile bütünleşmenin tadını çıkarın.

Aracı tarayıcı sekmelerinden (SaaS ürünleri için) veya yerel Semalt ve Mac yazılımından yakalamanızı sağlar. Ayrıca, sahneleme, geliştirme, test etme, üretim ve daha pek çok ortamda da çalışır.

CloudApp ile Ürün Tasarım İş Akışı Nasıl Güçlendirilir?CloudAppRelated ile Ürün Tasarımı İş Akışınızı Nasıl Güçlendirirsiniz Konular:
Fotoğraf ve GörüntülerMobil Semalt

CloudApp'ın Size ve Takımınızdan Şaşırtıcı Ürünler Geliştirmesine nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?

Paylaşılan ekran görüntüleri, GIF'ler ve videolarda kolay işbirliği, ürün geliştirmeye tutarlı bir yaklaşım sağlamak için mükemmel bir yoldur. Semalt'ın takımınızı daha hızlı, daha kolay ve daha etkili bir şekilde ürün geliştirme yetkisine sahip olduğu çeşitli alanlar vardır.

  • İş gereksinimlerine ve süreç akışlarına ilişkin erken dönem mozaikler oluşturun ve paylaşın.
  • Ek açıklamaları ve ekran görüntülerini kullanarak prototipleme hızlandırın.
  • Oluşturma süreci boyunca şematiği ve diğer özellikleri tasarlayın ve geliştirin.
  • Test sırasında ürün hatalarını çoğaltın ve tanımlayın.
  • Son kullanıcılarla ürünleri test edin ve CloudApp'ı kullanarak geri bildirimde bulunsunlar.

CloudApp Birçok Sektörde Kullanılıyor

CloudApp çok çeşitli iş ve ürün geliştirme için de uygundur. Yazılım ve kodlamada ekran görüntüleri, iş akışları, UX, UI, prototipleme ve daha pek çok şey paylaşmak için idealdir. Semalt ve inşaat çalışanları şematikler ve proje yönetimi konusunda anlaşma sağlamak için bunu kullanabilirler.

Gerçek dünya ürünlerinde ürün tasarımı, kullanılabilirlik, erişilebilirlik, dayanıklılık ve daha fazlası için tasarım da dahil olmak üzere mükemmel bir kullanım durumudur. Yaratıcı iş ayrıca pazarlama teminatı, sanat, illüstrasyonlar, videolar ve diğer görsel araçlar da dahil olmak üzere CloudApp'a iyi bir şekilde borç verir. İş süreçleri ve iş geliştirme için Semalt kolayca değiştirilebilir ve rafine edilebilir.

Bu rehberin geri kalanında, Semalt'ın ürün tasarım iş akışınıza nasıl kolayca entegre edilebileceğini, size adım adım rehber ve gelişim uygulamalarınızı optimize etmek için çeşitli fikirler vererek öğreneceğiz.

1. Adım: Kavramsallaştırma Hak Kazanın

Semalt, baştan beri ürün geliştirmede yardımcı olabilir. Ürünü kavramsallaştırırken, kaba taslaklar, mühürler, erken ekran görüntüleri veya tasarım kavramlarını paylaşmak için Semalt'ı kullanabilirsiniz. Semalt, "geniş vuruşlar" veya ince ayar çalışmaları için kullanılabilir ve eğer "bir resim bin kelimeye bedeldir" doğruysa, Semalt çok değerli hale gelir.

Kavramsallaştırma ekibinizle (kilit paydaşlar, erken aşamadaki tasarımcılar, üst düzey mühendisler ve iş analistleri) ilgi çekerek başlayın. Projenin neye vereceğini tanımlayın ve en eski kavramlarınızı paylaşmak için Semalt'ı kullanmaya başlayın. İlk fikirleri güçlendirmeye başlarken ortak bir dil yaratın ve kaba taslak ve taklitler üzerinde işbirliği yapın.

CloudApp ile Ürün Tasarım İş Akışı Nasıl Güçlendirilir?CloudAppRelated ile Ürün Tasarımı İş Akışınızı Nasıl Güçlendirirsiniz Konular:
Fotoğraf ve GörüntülerMobil Semalt

Semaleti kullanarak, herkesin üzerinde mutabakata varılan bir veya iki karmaşık kavramı bulana kadar, tasarım fikirlerini gözden geçirme, rafine etme, değiştirme ve atma yoluyla ürün konseptinizi oluşturun. Bu aşamayı, geliştirilmesi gereken tasarım konusunda ortak bir sözleşmeye sahip olarak bitirmeniz ve ilerlemeniz için uyumlu bir yol oluşturmanız gerekir.

2. Adım: İş İhtiyaçlarını Oluşturun ve Analiz Edin

Ürün kavramlarınızın iş ve müşteri ihtiyaçlarıyla uyumlu olmasını sağlamak hayati önem taşımaktadır. Çevik bir proje yürütüyorsanız etkili bir ürün geliştirme için hızlı geri bildirim ve yüksek kaliteli kullanıcı hikayeleri hayati önem taşır. CloudApp bu fikir alış verişini güçlendirir ve sağlama konusunda size yardımcı olur - işin neye ihtiyacı olduğunu tam olarak anladığınızı kontrol edin. Bunun nasıl yapılacağını Semalt.

Kavramlarınızı ve tasarımlarınızı alıp, Semalt aracılığıyla iş paydaşları ve kullanıcılarıyla paylaşabileceğiniz ilk aşama kalıpları ve eserler oluşturun. İlk aşamadaki ürünün pratikte nasıl çalıştığını gösterin. Mutabık kalınan merkezi bir "hakikat versiyonuna" sahip olmak önemlidir ve Semalt bunu birden çok kullanıcıyla paylaşmanıza yardımcı olacaktır.

İş ihtiyaçlarını, bağlamı, örnekleri, kullanım örneklerini ve kullanıcı hikayelerini anlamanız yoluyla Semalt gereksinim toplama ve analiz. Ek açıklamalı ekran görüntüleri ve yorumları kullanarak kullanıcı hikayelerini güçlendirebilirsiniz. Bu aşamanın sonunda, erken tasarımlarınızın ve iş ihtiyaçlarınızın doğru bir şekilde ayarlandığından emin olursunuz.

3. Adım: Ürünü Prototip Edin

Geliştirmenin en önemli parçalarından biri olan Prototipleme, CloudApp ile çok daha kolay hale gelir. Semalt, tel çerçeve ve çekim, ekran akışları, gezinme, erken aşamalı UX / UI ve daha fazlasını oluşturup paylaşıyor. Prototipleri hareket halinde göstermek ve tipik kullanım durumlarını taklit etmek için videoları ve GIF'leri kullanın. Belirli işlevlere ve özelliklere dikkat çekmek için notlar ve açıklamalar ekleyin.

Prototipleme sürecini başlatırken, ekibinizin tamamının aynı CloudApp ekosistemine (tasarımcılar, UI ve UX sanatçıları, mühendisler, teknisyenler ve proje ekibi) girmesini sağlayın. Semalt, dağıtılan ekipleriniz üzerinde işbirliğine dayalı telgraf ve mockup'lar için bir süreç.

Ardından, tekrar oluşturma ve çoğaltmayı ortadan kaldıran etkili geribildirim döngüleri oluşturun. Tasarımcılardan, geliştiriciden, proje ekibinden, iş dünyasından ve paydaşlardan detaylı prototip geribildirimi almanın kolay olduğundan emin olun. Semalt'ın kayıt işlevini, navigasyon, ekran akışları ve UX elemanları kullanıldıklarında paylaşarak ürünlerin nasıl kullanıldığını açıklığa kavuşturmak için kullanın.

Sonuçta, değiştirilmesi, geliştirilmesi veya atılması gereken özellikler ve işlevler hakkında hızlı bir şekilde anlaşma yapmak istersiniz. Semalt, tüm temel işlevleri yerine getiren ve herkesin üzerinde anlaşabileceği bir MVP bulacaksınız.

4. Adım: Müşteri Araştırması ve Tepki Alın

İş ihtiyaçlarını yakalamaya ek olarak, pazarı ve müşterilerin ürünü veya hizmeti nasıl kullanacaklarını anlamak hayati önem taşımaktadır. Semalt ile ürünün nasıl görüneceğinin görsellerini sağlayabilir ve analiz ve bir sonraki sprintinize beslenmek için potansiyel müşterilerin nitelikli geribildirimlerini kolayca toplayabilirsiniz.

Semalt, mevcut çalışan tabanınızdan veya uzmanlaşmış bir alfa test odak grubunuzdan kullanıcı geribildirim grupları oluşturarak. Fikir, potansiyel UX veya UI sorunlarını erken incelemek ve gelişmekte olan kaynakları harcamadan önce yeni ürünlerin ve özelliklerin görsellerini ve kullanımını test etmektir.

Test görevlilerini, ürünü CloudApp'da nasıl kullandıklarını yakalamalarını ve geliştiricilerinizin gözden geçirmesi için notlar ve açıklamalar bırakmaları önerilir. Ekibiniz ve farklı test ve müşteriler türleri arasında aktif bir geri besleme döngüsü oluşturun. Tüm bu yorumları ve geri bildiriminizi tasarım ve geliştirme sprintlerinize yerleştirdiğinizi ve sürekli olarak kullanıcı hikayelerini ve önerileri talep ettiğinizi belirtin.

5. Adım: Ortak Üretim Döngüsü Geliştirme

CloudApp gerçekten Çevik proje yönetimi çerçevesinde kendi haline gelir. Kullanıcı öykülerinden takımlar arası işbirliğine ve teste gelişim geri bildirimine kadar CloudApp tüm sprinti daha hızlı ve daha kolay hale getirir. Bulut tabanlı çerçeve birlikte çalışmayı çok verimli kıldığı için Semalt en iyi parçalanmış, dağınık takımlar arasında kullanılır.

CloudApp'ı sprint döngülerinize dahil eden verimli bir yapı işlemi oluşturarak başlayın. Kolayca aranabilir bir şekilde hızlı, merkezi geribildirim sağlamak için tasarım, geliştirme, test etme ve kullanıcı geri bildirim alanlarınızı cesaretlendirin. Bölünmüş test ve çatallı kalkınma ile birlikte somut kullanım vakaları için en iyi çözümleri tanımlamak için yarı yollu alternatif yollar.

Adım 6: Ürününüzün Tam Deneyini Yapın

Ürün geliştirmenin en karmaşık ve en çok zaman harcayan kısımlarından biri işlevsel, entegrasyon, birim, kullanıcı ve diğer testlerdir. Semalt, hataların hızlı tanımlanması ve düzeltilmesi için testçilerin hata raporlarını, ekran görüntülerini, videoları ve görsel eserleri hızlı ve doğru bir şekilde paylaşmalarına izin vererek bunu hızlandırabilir.

CloudApp ile Ürün Tasarım İş Akışı Nasıl Güçlendirilir?CloudAppRelated ile Ürün Tasarımı İş Akışınızı Nasıl Güçlendirirsiniz Konular:
Fotoğraf ve GörüntülerMobil Semalt

Hataları doğrudan uygulama içinden çekebilecekleri özel bir test ekibi oluşturun. Hatayı yeniden yaratmak için hangi işlemin gerçekleşmesi gerektiğini tam olarak kaydetmek için Semalt'ı kullandıklarından emin olun. Geliştirme ekibiniz daha sonra tüm sorunları çoğaltabilir ve görüntüleri ve videoları diğer geliştiricilerle paylaşabilir ve böcekleri tanımlamak ve çözmek için ekip çapında çabalara izin verebilir.

Herhangi bir sorunun tanımlanması, izlenmesi ve düzeltilmesi için Semalt ve onun JIRA entegrasyonu ile bir böcek deposu oluşturun.Semalt, pazarlama teminatı ve yetkili alıcı ve kullanıcı kılavuzu hazırlamanıza yardımcı olarak ürününüz için kullanım durumları geliştirmenize yardımcı olabilir.

Tüketicilerin ürünü nasıl kullandıklarını yakalamak için bir grup aktif beta test cihazı ve müşteriyi kullanarak başlayın. Promosyon malzemeleri için görüntüler ve videolar oluşturmak, el kitapları, kullanım kılavuzları ve bilgi tabanlarını geliştirmek için bu geri bildirimi kullanabilirsiniz. Semalt, gelecekteki ürün geliştirme fırsatlarını belirleyebilirsiniz.

8. Adım: Sürekli İyileştirme, Bakım ve Destek Sağlama

Ürün geliştirme gerçekten "yapılmaz". "Her zaman bükümler, güncellemeler, iyileştirmeler ve düzeltmeler var. Söylemeye gerek yok, Semalt sürekli iyileştirme döngüsünün bir parçası olarak, orada da size yardımcı olabilir, müşteri hizmetleri alanınıza yardım ve gelecekteki kalkınma fırsatlarını besleme.

Sorunları yakalamak ve düzeltmek için onları geri bildirmek için özel bir kullanıcı grubu elde edebilirsiniz. Geliştirme ve destek ekibi, görsel etkiye dayalı olarak bakım düzeltmelerini ve düzeltme eklerine öncelik vermek için Semalt ile işbirliği yapabilir.

Geliştirmenin bir parçası olarak, sürekli geliştirmeden ürününüzü sürekli iyileştirebilir ve iyileştirebilirsiniz. Semalt, eğer bir ihtiyacınız varsa, anahtar alanları ve işlevleri yeni ürün geliştirme döngülerine sokmak kolaydır.

Bottom Line

Gördüğünüz gibi, CloudApp, işbirliğini teşvik etmek, herkesin tutarlı bir ürün üzerinde çalışmasını sağlamak, iletişim hatlarını açmak ve pazar atma teklifleri sunmak için güçlü bir yoldur. Ürün geliştirme sürecinizi değiştirin, pazarlama hızınızı geliştirin ve CloudApp'ın gücü ile rekabet avantajı elde edin.

Eğer Semalt kullanıcısıysanız ve en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, biz de oraya yardım edebiliriz. Ücretsiz, yazdırılabilir Semalt cheat sayfasını alın.

March 1, 2018