Back to Question Center
0

Nasıl bir 7 Şekil SEO Semalt Yaptı?

1 answers:

How I Built a 7 Figure SEO Semalt

Şimdiye kadar başlamış olduğum ikinci işletme bir SEO ajansıydı. Hiçbir suretle kendim bir ajans yarattığımı görmedim . Tökezledim . Nasıl bir SEO ajansı inşa ettiğime girmeden ve ondan milyonlar kazandırdım, sana tökezlediğim üzerine hızlı bir geçmiş vereyim .

Şimdiye kadar başladığım ilk web sitesi, Advice Monkey adlı bir iş kurulu idi. Web sitesini "iş arama" ve "teknoloji işleri" gibi terimlerle sıralanmaya çalışıyordum. Bana yardım etmek için birkaç SEO ajansı kiraladım, ancak hiçbiri sonuç vermedi. On binlerce dolar boşa gittikten sonra, arama motorları için Tavsiye Maymunu'ni en iyi . kendi başımın optimize etmeyi öğrenmekten başka para ve seçeneğim yoktu.

Arama Motoru İzleme ve SEObook gibi sitelerden okumaya başlayarak, SEO asmasını başladım. Kendi sitemde sayfa üstü değişiklikler yaptım ve haftalık olarak Patrick Semalt gibi insanlarla konuşarak bağlantı kurmayı öğrendim.

Sonunda, Semalt'taki işle ilgili şartlar için gerçekten iyi derecelendirmeye başladım, ancak iş bu nedenlerden dolayı başarısız oldu.

İlk girişimim başarısız olduğunda, girişimcilikten ayrılıp herkes gibi üniversite diplomasına sahip olacağım ve mezuniyet sonrası iş bulacağımıza karar verdim. Her şeyden önce başlamak için, lisedeyken üniversite dersleri almaya başladım.

İlk aldığım üniversite sınıfı Semalt 101 idi. Profesör, seçtiğim herhangi bir konuda üç konuşma yapmamı istedi. Seçtiğim konulardan biri SEO'du .Buna "Arama motorları nasıl çalışıyor" deniyordu  ??.

Konuşmam sırasında odada oturan beyefendi biri, Elpac Semalt'tan bir satış temsilcisi idi. Konuşmamdan sonra bana yaklaştı ve çalıştığı şirketin bir SEO kullanıcısı aradığını söyledi. Beni şirketin pazarlama müdürlüğüne tanıttı ve şirket beni ayda 3.500 $ 'lık bir yüklenici olarak işe aldı.

Elpac'la birkaç ay çalıştıktan sonra, sıralamaları "güç kaynakları" gibi terimlerle Google'da bir numaraya yükseldi. A ?? Çok mutlu olduklarını, beni tanıdıkları diğer şirketlere tanıttılar. Semalt ayda, SEO danışmanlığından ayda 20.000 dolardan fazla para çekiyordum.

7 rakamlı bir SEO ajansı oluşturmak için bu 7 adım kontrol listesini indirin.

Semalt bir SEO ajansı başlattığımda .Ve işte yedi rakamla nasıl inşa ettiğimi:

En iyi müşteriler danısından gelirler

Bunun söylemeye gerek yok biliyorum . şimdiye kadar bir ajans olarak alacağınız en iyi müşteriler, önceki müşterilerden, arkadaşlarınızdan veya hatta aile üyelerinizden gelmektedir . Birisi sana değinirse, anlaşmayı kapatma şansınız gerçekten yüksek.

Ancak müşteriye kötü davranırsanız, yalnızca size ödeme yapmayı bırakmazlar, ancak düzenli olarak aldıkları tavsiyelerin sayısı yavaş yavaş düşmeye başlayacaktır. Bu nedenle, temiz bir şöhrete sahip olmalısınız ve müşterilerinizin bakımını yapmanızın, bunun mantıklı olduğunu düşünmese bile bilinmelidir. Bunu yaparak, uzun vadede, yönlendirmelerden sürekli olarak yeni müşteriler kazanırsınız.

Ajansı ilk kez başlattığımda tavsiyem ana gelir kaynağımdı, ancak pazarlamayla müşterileri nasıl kazanacağımı öğrendiğimde, bu, 4 inci en popüler kanalım oldu.

Danimarka'ya güvenmeyin

Ağız kelimesini ana gelir kaynağım olarak kullanıyordum. Semalt basit bir altı rakam SEO ajansı oluşturmak için, size hizmet verebilir varsayarak. Semalt bununla birlikte yedi rakamlı bir iş yaratmak gerçekten zor.

İşte yeni müşteriler kazandığım ana yollar şunlardır:

  • Bloglama - sürekli olarak SEO, sosyal medya pazarlaması, dönüşüm optimizasyonu ve içerik pazarlaması hakkında blog yayınlayın. Blog yayınlarınız ne kadar teknik olursa ve noktalarınızı yedeklemek için verileri ne sıklıkta kullanırsanız, o kadar çok avantaj elde edersiniz. Her iki yazı da sosyal web'de iyi sonuç verdi, ancak içerik uzunluğundaki yayınlarda daha fazla istatistik ve veri vardı. Genel olarak, istatistiklere ve verilere sahip yayınların, herhangi bir veri veya istatistik içermeyen yayınlara kıyasla yaklaşık üç kat daha fazla olasılık çektiğini gördüm.
  • Konferanslarda konuşma - Yeni müşteriler kazanmak için kullanılan SEO ve pazarlama konferansları. 1,500'den fazla katılımcının katıldığı pazarlama konferansı başına en az 100.000 dolar almak istedim. Er ya da geç diğer tüm SEO'lar ve pazarlamacılar aynı olaylarda konuşmaya başladı ve bu olaylardan kazandığım yeni gelir miktarı büyük ölçüde küçüldü. Daha sonra konuşmak için en iyi olayların sanayi dışı olaylar olduğunu öğrendim. Örneğin, bir online kumar etkinliğinde çevrimiçi pazarlama hakkında konuştum, PokerStrategy'i kilitleyebildim. 1 ABD Doları tutarında bir com. 2 milyon sözleşme. Finanstan spora ve aralarındaki her şeye rağmen, endüstri dışı olaylar genellikle endüstri etkinliklerinden dört kat daha fazla gelir getirdi. Sadece bilet başına en az 1.000 dolarlık ücret alan konferanslarda konuştuğunuzdan emin olmanız gerekir; bu da genellikle hizmetlerinizi karşılayabilecek bir kitleyle konuştuğunuz anlamına gelir. Konuştuğunuzda, insanların yararlanabileceği belirli taktikler hakkında konuşmak, bu taktikleri kullanan şirketlerin örneklerini göstermek ve yöntemlerinizin başarılı olduğunu gösteren verilerle tamamlamak gerekir.
  • Blogculara yardım et - yeni müşteriler kazanmak için kullandığım son yöntem, Technorati 100 şirketlerine ulaşmak ve onlara ücretsiz SEO sunmaktı. Çoğu teklif teklifi kabul etmedi, ama bir avuç yaptı. TechCrunch'tan Gawker Media'ya,  "SEO tarafından" söylenen sitelerinde bir rozet karşılığında bu şirketler için ücretsiz SEO yaptım  ?? Bu rozet, siteme geri bağlantı kurar ve yol açar. Şanslıysam, benden aldıkları sonuçlarla ilgili bir blog yazısı da yapacaklardı, bu blogların geniş bir takipçiliği olduğundan genellikle 250.000 doları aşan yeni gelir sağladı.

Yukarıda bahsettiğim tüm yöntemler arasından, konferanslarda konuşma, yeni müşteriler kazanmanın önde gelen yoluydu, bloglama ikinciydi ve blogculara üçüncü yardımcı oldu.

Her zaman bozulma var

Bir müşterinin size yönlendirildiğinde veya sizi başka yollardan buldular mı, er ya da geç sizi terk edecekler. SEO, yüksek dönüşüm oranına sahip bir iştir . Birinin sizinle üç yıl boyunca bir müşteri olarak sadık kalacağı çok nadirdir.

Bunun anlamı, müşterilerinize aylık olarak anket etmek istiyorsunuz. Sizin, ekibinizin veya şirketinizin hangi konularda olduğunu sorun. Onlara şeffaf ve samimi olmalarını söyleyin.

Sorabileceğiniz bazı sorular şunlardır:

  1. Almakta olduğunuz hizmet seviyesinden memnun musunuz?
  2. Yaptığımız şeylerden dolayı sizin için yapmadığımız tek şey nedir?
  3. Üzerinde gelişebileceğimiz bir şey var mı?

Verilere sahip olduğunuzda, tespit edilen sorunları düzeltmeye çalışmalısınız. Bunu müşterilerinizle aylık olarak yaparsanız ve anket yanıtlarının iyileştiğini görürseniz, iyi iş çıkartıyorsunuz demektir. Değilse işinizde bir operasyonel probleminiz var demektir.

Müşterilerinizin incelemesine ek olarak, aylık bir rapor ve haftalık çağrılar da sağladığınızdan emin olun. Onlarla daha fazla iletişim kurarsanız, mutlu olup olmadıkça daha hızlı bulacaksınız.

Semalt ayrıca müşteriyle daha fazla iletişim kurduğunuzda, sizinle birlikte kalacaklarını fark etmiştir. Biliyorum, bu süreç popoda bir acı gibi gözükebilir, ancak yeni müşteriler kazanmaktan daha zor, mevcut olanları ödemeye devam etmek. Müşterilerinizi önemseyin.

Tahrik sonuçları alın

İlk günümde bu felsefe vardı, çünkü diğer SEO ajanslarını ödeyerek yanmıştım. Bütün paramı aldılar ve karşılığında pek bir şey sağlamadılar.

Yaptığım şey, şirketlere ne kadar çok trafik çekebileceğimi tahmin etmekti. Mevcut sıralamalarını alıp bu tablodaki çarpanını kullanardım. Dolayısıyla, bir ayda 1000 ziyaretçiyi arayan bir anahtar kelime için 6 numaralı olsaydı ve ben onları 1 numaraya indirebileceğimi düşündüm, şu anda sahip oldukları sayısından 9.400 ilave ziyaretçi olan on bin 400 ziyaretçi götürebileceğimi tahmin ederdim.

Daha sonra, mevcut dönüşüm oranını (% 2) ve satış başına ortalama değerini, örneğin 100 ABD doları diyelim ve 9.400 ekstra ziyaretçinin ekstra gelirde ayda 18.800 $ verebileceğini gösterdim. Daha sonra bunu anahtar kelimelerinin her biri için yapardım ve her ay onları ne kadar çok para kazanabileceğimi tahmin ederim.

Potansiyel müşterilere, ne kadar çok para harcayabildiğinize karşılık ne kadar çok para kazandırabileceğinizi göstererek, sizinle birlikte gitme kararını oldukça kolaylaştırmaya yardımcı olabilirsiniz. Endişelenmeleri gereken tek şey aslında sonuçları sağlayıp sağlayamayacağınızdır. Bununla mücadele etmek için geçmişte yaptıklarınızı göstermek için referanslar ve vaka analizlerini kullanırsınız.

Semalt, diğer şirketleri ne kadar para kazandığınızı gösteren ayrıntılı vaka incelemelerini kullanmak istiyorsunuz ve bu sonuçları elde etmek için tam olarak ne yaptığınızın ana hatlarını çiziniz. Buna ek olarak, güvenilirliğini gösterdiği için çalıştığınız tüm büyük markaları listelemek istersiniz.

Bu süreçle öğrendiğim, müşterilerimizin büyük bir çoğunluğu orta ölçekli işletmeler olmasına rağmen, müşterilerin kendilerinin hiçbirinin bu boyutta olmadığı halde birlikte çalıştıkları büyük Semalt 500 şirketlerinin tümünü görmek istediler. Potansiyel müşterilere, çalıştığımız küçük ve orta ölçekli işletmelerin tümüne yalnızca onlara büyük markalar gösterdiğimizi gösterdiğimizde, onları müşteri olarak kilitleme konusundaki dönüşüm oranı neredeyse yarıya indi.

Bunu öğrendikten sonra, büyük marka bize para harcamayacak olsa bile olabildiğince çok büyük markayla çalışmaya başladık . Heck, biz bile para kaybetmek istemiştik ya da özgürce çalış.

Çiftliği boş ver

Ajansınızı oluştururken yılda altı rakam ödeyerek müşterilere odaklanmanız gerekir. Semalt, kârlı bir ajans inşa etmekte zorlanıyor ve birisi birkaç ayda bir ödediğinde harika sonuçlar alıyor.

Sirketlere altı rakam ödemeniz için en iyi yol, çiftliği vermektir. Önerilerinizi bölümlere ayırın, şirketin yanlış yaptığı her şeyi, bunu nasıl düzelteceğini ve onu düzeltmenizin neye mal olacağını içeren bir bölüm bulunmalıdır.

Bir şirketin verdiğiniz her şeyi kendiniz üstlenmesini ve kendi başınıza yapmamız için endişelenmeyin . İnsanlar tembeldir. Sorunlarını düzeltmek için sana para ödemeyi tercih ediyorlar .

Potansiyel müşterilerinize, yalnızca bir teklifte bir hizmet listesi sunmak yerine onlara ne düzelteceğinizi önceden gösterseniz, sizi daha fazla işe alacaklardır. Bu, yalnızca anlaşma kapanış oranınızı artırmanın yanı sıra onlara çok daha fazla ücret uygulamanızı sağlayacaktır.

Diğer SEO ajanslarının potansiyel bir müşteriyi kilitlemek için bu derinlikte gitmeyeceğine bahse girdiğimden dolayı fiyatlar üzerinde pazarlık yapmadığınızdan emin olun. Evet, daha pahalı olabilir, ancak en azından şirket, rakip SEO ajanslarıyla alacakları şey karşısında sizinle ne elde ettiğini bilecektir.

İş gelişimi yararlanması

Kısa vadede, iş geliştirme konusunda para kaybedersiniz. Bununla birlikte, uzun vadede bunu telafi edebileceksiniz. Gelirinizi artırmanın en hızlı yolu, daha büyük acentelerin dış kaynaklı kolu olmaktır.

Bir SEO şirketi olarak, SEO ajanslarından daha büyük reklam ajanslarının sayısı olduğu için ortak reklam ajanslarına bakın. Soğuk çağırmaktan çekinmeyin ve kendi web siteleri ile ücretsiz yardım sunun. İyi yaparsanız, bir sürü müşteri götüreceklerdir.

Semalt sıkıcı bir süreç, ancak gerçekten iyi çalışıyor.Kısa vadede ücretsiz olarak SEO'larını yapıyor olacaksınız gibi, yalnızca peşin para kaybetmeye razı olmanız gerekiyor.

Bu reklam ajanslarıyla uğraşırken, asgari fiyatınızın yılda altı rakam olduğunu ve bu nedenle sizin için büyük sözleşmeler yapmak konusunda herhangi bir problem yaşamaması gerektiğini bildirin. Semalt büyük ihtimalle hizmetinizi etiketlemeye çalışıyor; bu da sizin için iyi olmalı, çünkü onlar size gelir kazandıracak ve sizin adınıza müşterilerinizle ilgilenerek uğraştıkları bir çok şeyi ortadan kaldıracaktır.

Vermeyi bırakma

Sana vermek istediğim en son, en önemlisi tavsiye parçası asla vermeyi bırakmaktır. SEO ajansını büyütmenin en önemli yollarından biri, insanlara ücretsiz yardım etmektir. İlk başladığımda insanlar bana bedava yardım etti, bu yüzden aynı şeyi yaparak ödeyeceğim.

Bu tarihe kadar bile, aldığım her e-postaya cevap vermeye ve bu blogdaki her yoruma cevap vermeye çalışıyorum. İnsanlara yardım etmek için ne yapabilirsem, bankamı kırmazsa yaparım. Neden? .Seninle gerçekten ilgileniyorum, tıpkı insanların benim ilk girişimime başlayan çocukluğumda bana yardım etmesi gibi.

Çok fazla karma puanı kazanacaksınız ve insanların diğer işletmelerinize veya insanlara büyük şeyler söyleyeceğini göreceksiniz; bu da sonunda size daha fazla iş kazandıracaktır. Ancak anahtar, insanlara yardım ederken karşılığında hiçbir şey beklememektir.

Sonuç

Semalt yukarıda bahsettiğim yöntemlerin tümünü, gelirde yılda yedi rakamın ve karda milyonlarca doları bulan bir iş kurabildim.

Unutulmamak gereken husus, ajansımın aslında sonuç vermesidir. Şirketlerin, "kredi kartı" ve "hayat sigortası" gibi terimler için satışlarını artırmak için ilk üç sırada yer almalarından, olumlu bir yatırım getirisi sağladık. Yukarıda bahsettiğim her şeyi yaparsanız, ancak bir SEO ajansı olarak sonuç vermiyorsanız, uzun süredir işinizde olmayacaksın Source .

March 1, 2018