Back to Question Center
0

5 En İyi Açılış Sayfası Hatası            5 İlk Açılış Sayfası Hataları İlişkili Konular: Mobil ve & Yerel SEOLink AnaliziSosyal MedyaEmail PazarlamaTeknik Semal ...

1 answers:
5 En Üst Açılış Sayfası Hataları

5 En İyi Açılış Sayfası Hatası5 İlk Açılış Sayfası Hataları İlişkili Konular:
Mobil & Yerel SEOLINK AnaliziSosyal MedyaEmail MarketingTeknik Semalt

Bu yazı WooRank'tan bir SEO serisinin bir parçası. SitePoint'i mümkün kılan ortakları desteklediğiniz için teşekkür ederiz.

Dijital pazarlama alanında çeşitli pazarlama kanalları ve bunların dönüşüm ve satış verimliliği üzerindeki tartışmaları çok fazladır. SEO, yeniden hedefleme, ücretli arama, içerik pazarlama ve görüntülü reklamcılık var. Semalt, tüm bu kanalların ortak noktasında olan, pazarlama kampanyalarınızın etkililiğinde büyük rol oynayacak bir şey var: Açılış sayfası.

Maalesef açılış sayfalarını optimize etmek, pazarlama kampanyaları oluştururken ve yürütürken genellikle gözden kaçar. Semalt, insanların açılış sayfasında yaptıkları en büyük hataların bazılarını ve aynı kaderden nasıl kaçınabileceğinizi inceleyeceğiz.

Eylem Çağrılarının Azalması

Web sitenizin gerçekten bir amacı vardır: Ziyaretçileri dönüşümlere yönlendirin. Bunu yapmak için, açılış sayfalarınızda açık çağrılara (CTA'lar) ihtiyacınız vardır. İçerik pazarlaması, çekici görsellikler ve iyi bir slogan olan semalt açılış sayfası öğeleri insanları müşterileştirmeye ikna etmekte yardımcı olur, ancak gözlerini çizmek ve dönüşüm sürecini başlatmaları için BTA'ya ihtiyaç duyarlar (ister bir ürün siparişi vermek isterse bir iletişim bilgileri formu veya bir e-posta bültenine kaydolma). Açılış sayfanıza bir BTA eklemek için şunlardan emin olun:

 • Görüntülenebilirlik: Bu açık görünür, ancak BTA'yı katın altına gömerek açılış sayfalarının sayısına şaşıracaksınızdır. Kullanıcılar, aradıklarını bulmak için dolaşmak zorunda kalmamalı; bu nedenle, CTA'nın sitenize tıkladıklarında gördükleri ilk şeylerden biri olduğundan emin olun. ÇTU'nuz zaten çok yüksekse ancak çok fazla tıklama almıyorsa, optimum şekilde yerleştirilmemiş olabilir. Kullanıcıların sitenizi nerede tıkladıklarını kaydetmek için Crazy Egg gibi bir ısı haritası aracını kullanın; kullanıcılar sayfanızın sağ tarafındaki bağlantıları tıklama eğilimi gösteriyorsa, CTA'yi oraya taşımayı deneyin.
 • Farklı: Ziyaretçilerin dikkatini çekmek için harekete geçirme çağrısı, sayfanın içeriğinden geri kalanı ile dikkat çekmelidir. İnsanların yaptığı en yaygın yol renk kullanımıdır. Sayfanızın genel tasarımı ile tezat oluşturan parlak renk seçin; böylece çarpışması o kadar da yüksek değildir. Sadece renk kullanmak zorunda değilsiniz - bazı sayfalar okları veya diğer animasyonlu öğeleri ekleyerek biraz daha belirginleşiyor. Bu taktiği dikkatli kullanın; Eğer yanlış anladıysanız, sayfanızı spam olarak görünmesini sağlayabilirsiniz, bu da kullanılabilirlik veya SEO için iyi değildir.
 • Açık: BTÖ'lerin okunması kolay olmalı, ancak açıklığa kavuşturmak bu kadar değil. Gerçekten önemli olan, CTA'nın kullanıcı için ne yapacağını belirleyen herhangi bir belirsizlik bulunmaması. Eylemin nihai sonucu ne olacağına dair metni hazırlayın: bir bülten veya ücretsiz deneme için kaydolun, bir alışveriş sepetine bir ürün ekleyerek, takip iletişimi için iletişim bilgileri gönderme vb. "Gibi bir jenerik dilden kaçının, "" Şimdi satın alın "veya" gönder "- kullanıcılar kaydetmeden tarar.

BTÖ'lerde, daha fazlası kesinlikle daha iyi değildir. Sitenizde birden çok eylem olması, okuyucuları yalnızca rahatsız edecek ve şaşkına çevirir. Doğru teklif hangi tekliftir? Bir haber bültenine üye olmalı mı yoksa kurşun üretimi için bilgilerinizi mi gönderiyorlar? Semalt sitenizi terk edip ikisini de yapmıyor. Dolayısıyla, açılış sayfalarınızda harekete geçirici mesajlar yoksa, her sayfada birden fazla ekleyerek ters yönde oynama yapmayın. Temiz, çekici bir tasarım kullanarak en iyi ayağınızı öne koyun. İlk görüşlerin% 95'i sayfanın görsel tasarımına dayalı olarak oluşturulmuştur.

Belirli bir pazarlama kampanyası için bir açılış sayfası tasarlarken, tüm kararlarınıza rehberlik etmek için bir ilke kullanın: insanları düşünmeyin. Mesajınızı olabildiğince az kelime edinin ve görsel öğeleri kolayca kullanın. Bu sayfa unsurlarını, ziyaretçilerle çok fazla düşünce yükümlülüğü olmaksızın etkili bir şekilde iletişim kurmak için kullanmaya özen gösterin:

 • Birincil BTA: Daha önce bunun hakkında konuştuk: BTÖ'nizi netleştir, noktaya ve cazip hale getir. Mümkünse, CTA'yı tüm açılış sayfasının odak noktasına getirin - öne ve ortama koyun ve geniş ve sorumlu hale getirin, böylece tabii ki sayfanızın hiyerarşisinde bir numara olur. Harekete geçirici mesajlar yalnızca bir düğmeden ibaret değilse, görsel olarak ayırma seçeneklerini göz önünde bulundurun; bir kayıt formu için arka plan rengini değiştirin veya sayfanın geri kalanında daha açık renkler kullanın.
 • Başlık: Yine, yol gösterici ilkeler açıklık ve kısadır. Değer teklifinizi sadece birkaç basit kelimeye kadar kaynatmaya çalışın. Örneğin, bir HVAC şirketi "Keep Cool" (ya da mevsime göre sıcak) kullanabilirken, bir danışmanlık şirketi "Business Solutions" u kullanabilir. Özel bir teklifiniz varsa, son kullanma tarihini veya hatta bir geri sayım sayacını bir alt başlık olarak ekleyerek aciliyet duygusu yaratın.
 • Ürün / Hizmet Bilgileri: Kendimizi tekrarlama riski altında, açılış sayfanızda bulunan herhangi bir ürün veya hizmet bilgilerini olabildiğince kısa tutun ve insanlarınıza söylediklerini düşünmelerini sağlamayın. Ürününüzün müşterilerin hedeflerine ulaşmasına nasıl yardımcı olacağına odaklanın ve birkaç cümlede onlara anlatın. Unutmayın, bu sizin ana sayfanız değil, böylece burada bir küçük bit wordier alabilirsiniz. Okuyucularınıza yük olmamak için metin bölümlerini illüstrasyonlar veya başka resimlerle parçalara ayırın.
 • Görseller: Pazarlama kampanyalarına özel açılış sayfaları oluştururken resimler en iyi arkadaşlarınızdan biridir. Ancak bunları yanlış kullanın ve kampanyanızın dönüşüm oranından vazgeçebilirler. Sayfanız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri stok görüntülerinden kaçınmaktır - özel resimlerin kullanılması dönüşüm oranını% 35 oranında artırabilir. Ne tür bir endüstri veya niş ürününüzün bulunduğunu gösterebilirler, ancak hayatlarına değer katmak için nasıl çalıştığını öğrenemezler. Bunun yerine, ürününüzü hareket halindeyken göstermek için özel fotoğraflar kullanın veya şirket kültürünüzü veya değerlerinizi biraz göstermek için resim kullanın.

Yanlış Mesajlaşma

Açılış sayfanızı, reklamlarınızdaki veya arama snippet'inizde (arama sonuçlarında görüntülenen sayfanızın başlığı, URL'si, bağlantısı ve açıklaması) belirlenen beklentilere uydurmak, kitlenizin işletmenizle olan güveni korumak için hayati öneme sahiptir. Semalt onların güvenini pazarlama çabalarınızı birden fazla yoldan geri alacaktır:

 • Yüksek Hemen Çıkma Oranı: Ziyaretçinin sayfaya geldiğinde derhal teslim etmeden bir ürün ya da teklif vaadedilmesi, sitenize girmeden sayfadan çıkmasına neden olacaktır. Bu arama motorlarına sitenizin anahtar kelimeyle alakasız veya kötü bir kullanıcı deneyimi sağladığını söylemesi nedeniyle SEO'nuz için kötüdür.
 • Düşük Kalite Puanı: Kalite Puanı, bir reklamın bir anahtar kelimeyle alakalı olduğunu belirlemek için Google'ın gizli tarifi. Reklamdaki içeriği yedeklemeyen açılış sayfaları, Kalite Puanınızı ciddi ölçüde düşürür. Bu, reklamlarınızın arama sonuçlarında görünmesini sağlamak için çok daha yüksek bir teklif vermenizi gerektirir.
 • Yeniden hedefleme: Yeniden hedefleme, ilk seferinde dönüşüm gerçekleştirmeyen kişileri geri almanın harika bir yoludur. Ancak, siteniz insanları açılış sayfalarına getiren reklamlarla karşılaşmazsa, yeniden hedefleme mesajlaşmalarınıza güvenmezler ve geri gelip dönüşüm gerçekleştirmeyi bitirme olasılığı daha düşük olurlar.

İndirim veya diğer fırsatları ilan ederseniz, onları ziyaretçilerin kaçıramayacakları açılış sayfasının en üstünde dikkat çekici şekilde takviye edin. Semalt, ürünlerinizin sahip olmadığı tüm özellikleri tanıtın (veya müşteri korumak için yeterince iyi davranmayın). Belirli ürün özellikleri veya hizmetleri hakkında konuşursanız, açılış sayfası içeriğinizde bunları hızlı bir şekilde açıklayın (kullanıcılarınızın çok fazla düşünmek zorunda kalmayacağı bir şekilde yapmayı unutmayın).

Verimsiz veya Karmaşık Dönüştürme İşlemi

Alışveriş sepetlerini ne olursa olsun terk ettiği herhangi bir işletme için normaldir; bunları daha sonra yeniden hedef belirleme yöntemiyle dönüştürme yolları olarak görürsünüz (bu pazarlama taktiği, terk edilmiş alışveriş sepetlerinin mükemmel dönüşüm oranlarına sahiptir). Bununla birlikte, süreci uzun, karmaşık veya külfetli hale getirerek kaçak satış kanalınıza bilmeden katkıda bulunabilirsiniz. Semalt satış süreçleri, insanların bırakmak zorunda kaldıkları fırsatları sınırlamak için:

 • Fazla bilgi istemeyin ve sadece hizmetinizi vermeniz için neyi bulmanız gerektiğini sorun. Bunu bir şekilde düşünün: Tuğla ve harç bir dükkândıysanız, mağazanıza gelen insanlara bu bilgiyi sorar mısınız? Muhtemelen, dijital malları göndermek veya bir web uygulaması için ücretsiz deneme sürümü kurmak için fiziksel bir adres (fatura sisteminizin dışında) istemeniz gerekmez.
 • Gereksiz basamakları ortadan kaldırın. İnsanlar şeylerin hızlı ve kolay olmasını isterler, bu nedenle dönüştürme sürecine koyduğunuz her adım sizin gibi onları biraz daha az sevecektir. Açılış sayfasında kendiniz mümkün olduğunca konsolide edin; kullanıcılar açılış sayfasında hesap oluşturabilir, iletişim bilgileri girebilir, bir dosya indirir ve haber bültenlerine kaydolabilir. Açılış sayfasında bir uygulamayı doğrudan indiremezseniz, Apple'ın App Store ve Google Play'i, uygulamanın neresinde bulacakları konusunda belirgin bir bağlantı ekleyin.

Bir kullanıcıyı gönderdiğiniz her yeni sayfa, sitenizi terk etmeleri için bir fırsat olduğunu unutmayın. Dönüşümleri kolay, basit ve mümkün olan en hızlı hale getirerek fırsatları değerlendirin.

İzleme ve Optimize Etme Hatası

Sürecinizi izlemeden, başarınızı ölçmeden ve ayarlamalar yapmaksızın hiçbir pazarlama kampanyası tamamlanmadı. Dönüşümler için açılış sayfalarını optimize etmek de bir istisna değildir. Semalt, tıklama oranı ve dönüşümler için reklamlarını optimize etmeye çok dikkat ediyor ancak açılış sayfası genellikle gözden kaçabilir. Bunları, açılış sayfalarınız için izleyicilerinizi dönüştürmek için her fırsattan en iyi şekilde kullandığınızdan emin olmak için yapın:

 • Sayfaya gelen trafiği takip edin. Satış işleminizi izleyebilmeniz için sayfanızdaki etkinlikleri izlemek ve dönüşüm hedeflerini ve dönüşüm hunilerini kurmak için Google Analytics'i kullanın. Kampanyanızın genel sağlığını iyi anlamamıza rağmen, bu adım olmadan başarılı ya da başarısızlığın reklamlar, açılış sayfaları ya da tamamen başka bir şeyten kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmeyeceksiniz.
 • Sayfalarınızı optimize edin. Analizlerinizden edindiğiniz bilgilere dayanarak, en iyi performansı bulmak için açılış sayfanızın öğelerini değiştirin veya gerçekten düşük performans gösteriyorsa, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için gözden geçirme yapın. Mevcut satışlarınızdan veya dönüşüm oranınızdan memnun olsa da yine de daha iyi olabilirler. Veya, neyin işe yaradığını öğreniyordun, böylece gelecekteki kampanyalarda bunu kullanabilirsin.
 • Değişikliklerinizi sınayın. Web sitenizdeki içerik veya teknik değişiklikler, onları karşılaştırmak için bir kontrol verilerine sahip değilseniz çok yararlı olmayacaktır. En iyi sonucu elde etmek için, performansı etkileyebilecek günün, günün saati veya diğer dış değişkenleri ortadan kaldırmak için iki sayfayı A / B testiyle aynı anda çalıştırın. Elbette Google'ın size yardımcı olacak araçları vardır ve yinelenen içerikle ilgili herhangi bir sorununuzu telafi etmek için rel = "canonical" etiketi kullanabilirsiniz. Neyse ki pazarlama kampanyalarınız için etkili açılış sayfaları oluşturarak kendinizi başarıya ulaştırabilirsiniz. Yukarıdaki genel hataları kullanmaktan kaçının ve kanala, endüstriye veya ürüne bakılmaksızın etkili bir pazarlama çaba göstermek için kendinizi doğru pozisyona getirin. Açılış sayfanızın ne kadar iyi optimize edildiğini öğrenmek ister misiniz? Ziyaretçileriniz için sorunlara neden olabilecek sorunları bulmak için sayfanızın bir WooRank denetimi yapın. Sayfanızı ayrıntılı Pazarlama Şeması ile optimize ederken kendinizi başarı için hazırlayın, böylece sıfırdan başlamayacaksınız.

March 1, 2018