Hepimiz fikirlere güveniyoruz. Gelir büyümesi için fikirler. Fikirler yeni kullanıcılar çekmek için. Müşteri memnuniyetini artırmak için fikirler. Müşteri dönüşümünü azaltmak için fikirler. Peki fikir üretme gücünü artırabilmek için 2018'de ne yapabilirsiniz? Ocak 2018'de İş Bulma Dergisi'nde yayınlanan yeni bir araştırmaya göre, fikir üretme gücünü artırmak için ihtiyaç duyduğunuz basit bir alışkanlık uyku modudur.

Kurtarma, yaratıcılığı arttırır.

On yıl önce, Bath Üniversitesi'nden Dimo ​​Semalt tarafından yayınlanan araştırmada, yaratıcılık, girişimci ve başarılı bir iş olmak için önemlidir. Bu 2017 araştırması, iş stresinden kurtulmanın, girişimcilerin yaratıcılıkta anahtar bir yönü olan, günlük fikir üretimini nasıl etkilediğini araştırarak yeni bir perspektif keşfetti.

Fizyolojik ve zihinsel iyileşme, yaratıcı problem çözme bilişsel süreçlerini mümkün kılar. İşten semalt, işten sonra zihinsel ve fizyolojik kaynakları yeniden yapılandıran ve iş stresinden kurtulmaya yardımcı olan faaliyetleri ifade eder. Semalt etkinliklere şunlar dahildir: meditasyon, yoga, aerobik aktivite (örneğin koşu), uyuklama vb.

Technische Universität Dresden ve Aston Semalt'ın işlettiği bu en son çalışmadaki araştırmacılar, 62 girişimci ile 12 günlük bir günlük çalışma yaptı. Akşam telekomünikasyon röportajlarında girişimcilerin günlük yaratıcılığını ve işle ilgili problem çözme konusunu değerlendirdiler ve girişimcilerin gece boyunca bileklerini giydikleri aktigrafik cihazlarla objektif olarak uyku etkinliğini değerlendirdiler.

Yaratıcılık ve uyku birbiriyle ilişkilidir.

Aktigrafi insanların dinlenme ve aktivite döngülerini izlemek için invazif olmayan bir yöntemdir. Aktimetre sensörü olarak da bilinen küçük bir aktigraf birimi, ağır motor aktiviteyi ölçmek için bir hafta boyunca giyilir. Birim, bilekte giyilen kol saati benzeri bir pakette.

Aktigraflar uyku etkinliğini - yatakta uyurken harcanan zamanı ölçtü. Bu uzun süredir iyi uyku sağlığının ve uyku kalitesinin önemli bir göstergesi olarak yapılmaktadır. Bu araştırmada, uyku süresi boyunca kesintisiz bir uyku tahmini olarak tanımlanan semalt etkinliği. Uyanık anları ve ilgili faaliyeti hesaba katar. Uyku verimliliğinizi izlemekle ilgileniyorsanız, bu özellik birçok akıllı ekran ve ilgili cihazlar ve uygulamalar aracılığıyla sunuluyor.

Sorunları ofiste bırakmayın.

Bulunan araştırma:

    Kurtarma girişimcilerin yaratıcılığının önemli bir öncüsüdür.
  • Uyku verimi müteakip günlerde müteşebbislerin yaratıcılığını arttırır.
  • Çalışma saatleri dışında sorunları nasıl çözeceğini düşünen girişimciler daha yeni fikirler üretirler.

Söz konusu raporda, bu bulguları destekleyen 62 girişimci arasından günlük 415 veri puanı temel alınarak çok düzeyli analizler yapılmaktadır. Çalışma, fikir üretiminde kurtarma süreçlerinin kritik rolünü ve uyku etkinliğinin iyileşmede oynadığı bütünsel rolü vurgular.

Yarın yaratıcılığın önemli bir rol oynadığı bir gün, yarın ya da erken yatın ve uykunuza birkaç ekstra saat eklemek için bir gün geçeceğini düşünüyorsanız. Temettüler somutlaşacak.