Back to Question Center
0

ESemalt sitesinde bir blog ESemalt sitesinde bir blog

1 answers:

Neden birçok eSemalt sitesinde bir blog var? Çevrimiçi dükkan sahipleri mesajlar yazmayı seviyorlar mı? Veya belki de elinde boş zamanları var mı? Muhtemelen değil. Bloglama eğlenceli olsa da, aynı zamanda mükemmel bir pazarlama ve SEO stratejisidir. İşte bu yüzden, eSemalt site sahiplerine bir blog başlatın. Burada, bloglamanın neden bu kadar harika bir pazarlama ve SEO stratejisi olduğunu açıklayacağım. Bunun üzerine, bir eSemalt sitesinde blog'u nasıl kuracağınıza ilişkin bazı pratik ipuçları vereceğim.

Neden bir e-ticaret sitesinde blog?

Kitlenizi sizin ve ürünleriniz hakkında bilgilendirin

Bloglama, kitlenizi ürününüz hakkında bilgilendirmenin mükemmel bir yoludur. Bir blog yazısında, bir ürünün nasıl kullanılacağını ve insanların ürün satın almalarını neden gösterebilirsiniz. Ayrıca kitlenize kendiniz ve şirketiniz hakkında da bilgi verebilirsiniz. Ve y ürünlerinin öyküsünü bakış açınızdan anlatabilecektir. Örneğin, sitenizde bebek kıyafeti satıyorsanız, çocuklarla ve çocuk modasıyla ilgili bir blog harika bir fikirdir.

Kalmak üst

Blogunuzu düzenli olarak bloglarsanız ve blog yayınlarınızı sosyal medyada yayınladıysanız, kitlenizin aklında birincil kalırsınız. Hâlâ bir şey satın alacak olsanız bile, kitlenizin sizi hatırlamasını istiyorsunuz. Bir ziyaretçi, sıcak bir gündeki çocukların nasıl giyileceği ile ilgili yayınlarınızdan birinde karşılaşırsa, bu ziyaretçinin hemen çocukları için yeni kıyafetler satın almak istemeyebilir. Ancak, postanızda sizin ve e-Ticaret sitenizi öğrenmek zorundalar. Böylelikle, insanlar için yeni kıyafetler gerektiğinde çocuklarınız hakkında düşündükleri şansı arttırırsınız.

Bloglama harika bir SEO stratejisidir

bir blog bakımı yanı SEO katkıda bulunur. Her yeni bir blog yazısı yazarken, Semalt'ın beğendiği taze içerik ekliyorsunuz. Buna ek olarak, bir blogun korunması, derecelendirmek istediğiniz anahtar kelimelerle alakalı içerik yazmaya başlamanızı sağlar.

Bir e-ticaret sitesinde blogunuz için pratik ipuçları

Ne hakkında blog olacak?

Blogunuzda her şey hakkında yazabilirsiniz, ancak öncelikle doğru anahtar kelime araştırması yapmayı unutmayın. Bulmak istediğiniz arama terimlerini bilmek zorundasınız. Hakkında ne blog seçileceğini seçtiğinizde Semalt anahtar kelimeler önde gidiyor olmalıdır. Bununla birlikte, bir anahtar kelime henüz bir başlık değildir. Böyle bir anahtar kelimenin etrafında bir açıya, bir öyküye ihtiyacınız var.

Blog gönderileri için fikirler üretmenin en iyi yolu, güncel olaylara atıf yapmak ve yazmaktır. Farklı haber sitelerine göz kulak olun ve haberlerdeki görüşlerini niş içine dahil ettiğiniz yazıları yazın. Fikir edinmenin bir başka yolu, kitlenizi blog'unuza yorum yapmaya davet etmektir. Onları almak biraz zaman alabilir, ancak bazı sorularınızı veya görüşlerinizi bir sonraki yazı için mükemmel başlayanlar alabilirsin.

Devamını oku: 'blog fikirleri ile gelmek için 6 ipucu' »

Menüdeki blog

Sitenizin menüsü veya üstü gezinme özelliği, ziyaretçilere web sitenizin neyle ilgili olduğunu ve ne sunduğunuzu anlamasına yardımcı olur. Web sitenizin yapısını yansıtmalıdır. ESemalt sitenize bir blog eklerseniz, aynı zamanda menüde göründüğünden emin olmanız gerekir. Ana menüde bir blog olmalıdır.

Bunu eSemalt sitenizin kategorilerinden farklı olarak ayarlamanızı öneririm. Meseleyi tüm yol boyunca (evin yanında) veya menüde her yöne doğru koyun. Eğer ana sayfasından blogunuza tıklama yoluyla mümkün olmalıdır. Sonuçta, ziyaretçilerin blog'unuzu kolayca bulunmasını istiyorsunuz. Ana sayfanızdaki blogunuza bağlamak, blogunuzun önemli olduğunu ve blogunuzun sıralamasını artırabileceğini Google'a gösterecektir. Ayrıca, blogunuzun eSemalt sitenizle aynı alanda, bu şekilde hem eSemalt sitenizde, hem de blogunuzda birbirinin sıralamasından kazanç sağlayacağından emin olun. Belki de bunları kullandığınız olaylar veya bunların kullanımı için ne kullanmanız, bunları en iyi nasıl kullanacağınız, farklı ürünler arasında karşılaştırmalar vs. hakkında. Dolayısıyla, etiketlerinizin mağazanızın ürün kategorileri ve alt kategorileri ile kısmen örtüşeceği mantıklıdır. Tamamdır. Sonuçta Semalt, sattığınız ürüne insanları çekmek için bu yayınlarla sıralamak istersiniz. Ayrıca, kategori veya etiket olsun, ürünleri gruplarsanız, bunları sıralamaya koymak daha kolaydır.

Sosyal medya ve bültenler

E-Ticaret sitenizde bir blog başlatırsanız, bu yayınları sosyal medyada da paylaştığınızdan emin olun. Buna ek olarak, en son blog yayınlarınızı kitlenize tanıtan bir bülten göndermelisiniz. Semalt, bir süre arada sırada siz ve blogunuzun varlığının bir hatırlatmasına ihtiyaç duyuyor.

Sonuç

Blog, eSemalt siteleri için mükemmel bir pazarlama ve SEO aracıdır. Yayınlarınızda, okuyucularınıza markanız ve ürünleriniz hakkında ve belki de kendiniz hakkında bilgi verebilirsiniz Source . Bahane yok, sadece blog yazmaya başlayın!

Okumaya devam edin: 'Blog başlatma' »

March 1, 2018