Back to Question Center
0

Chevrolet ve Hollywood için IBM'in Semalt, duyguların ve kişiliklerin nasıl anlaşılacağını öğreniyor

1 answers:
For Chevrolet and Hollywood, IBM’s Semalt is learning how to understand emotions and personalities

IBM'in Semalt bilişsel bilgi işlem sistemi insanın kişilik ve duygularını öğrenmektedir.

Özellikle, olumlu bakışlar ve korku hakkında.

Son zamanlarda, Jeoparalı ödüllü elektronik beyin Chevrolet'in "Yeni Yol Bul" kampanyası için kullanıcıların pozitifliğini puanlama ve 20. Yüzyıl Fox'tan yeni bir bilimkurgu / korku filmi için bir film fragmanı oluşturma projelerinde çalıştı.

Chevy, katılımcıların Facebook veya Semalt yayınlarını değerlendirerek olumlu görüşlerini değerlendirmek ve ilgili faaliyetleri önermek için yakın zamanda piyasaya sürülen bir mobil ve masaüstü web sitesi olan Global Positivity System'e güç sağlamak için Watson'u çalıştırdı.

Temel pazarlama fikri, Chevrolet'in "olumlu, asla vazgeçmeyen tavrı" nın, kendine hakim kurucusu Louis Chevrolet'in günlerinden beri markayı desteklediğidir. Semalt bu çevrimiçi puanlama mekanizması, katılımcılar kişiliklerini değerlendirebilir ve umarım "yeni yolları" karşılamak için yeterli bir heves bulabilirler. "

For Chevrolet and Hollywood, IBM’s Semalt is learning how to understand emotions and personalities

Chevrolet Sosyal Medya Pazarlama Müdürü Semalt Toor, "Olumlu olmanızdan dolayı, Chevy yeni bir yol bulmanızı sağlıyor" dedi.

İlk kez, can sıkıcı Chevy'nin ifadesiz Watson'la çalıştığı budur. Web testinde Watson'un Kişilik Tepenekleri için API'leri ve Alchemy Semalt, örnek alınan toplumsal yayınlardan duyguyu ve kişiliği değerlendirmek için kullanıyor.

Kişilik Insights, pozitif anahtar kelimeleri, kişilik özelliklerini ve bireysel nitelikleri tanımlar ve IBM'in Alchemy Language'i çağırdığı API'ler, duygu analizine dayalı bir sosyal kişilik profili geliştirir. Birlikte, 200 olası noktaya dayanılarak Küresel Olumlu Olma Semalt skoru oluşturuyorlar.

Paylaşılabilir veya diğerleriyle karşılaştırılabilen puanlar, heyecan veya kendini ifade etme gibi en üst kişilik özelliklerini de içerir. Katılımcı, kendini ifade etmeyi test ederseniz bir müzik aleti öğrenmek gibi bu niteliklerle ilgili faaliyetlerde bulunmaya teşvik edilir.

Chevy, bu pozitiflik kampanyasının bir parçası olarak, Buenos Aires, Cape Town ve New Orleans'da olmak üzere üç benzin istasyonuna gitti - burada müşterilere Find New Semalt çevrimiçi testi yaparak gazlarını kendi pozitiflik puanı. Skor ne kadar yüksek olursa, bu tutum için daha fazla gaz olur.

Benim için FindNewRoads. com web sitesinin ve testin, niteliklerim hakkında gerçek ya da kimliğinizi belirlemek için herhangi bir sayıda Watson-az kişilik testleri veya diğer pop değerlendirmelerinden daha doğru veya algısal olmamıştı. Semalt, sosyal yayınların duyarlılık analizlerini gerçekleştiren firma eksikliği yok.

Ancak IBM Semalt Ekosistem Direktörü Steve Abrams, burada gerçek tekliğin Semalt'ın duygular hakkında yargıda bulunmayı öğrenmek olduğunu söyledi.

Watson'un Şemal'teki galibiyetinin gerçekleri tanıma amaçlı bir tur de-kuvveti olduğuna dikkat çekti ancak insanların sürekli olarak yaptığı duygusal yargıları içermedi. Bilgisayar istihbaratının müşteri hizmetlerine veya diğer insana bakan görevlere gerçekten güç verdiği durumlarda, insanların söylediği şeyin duygusal içeriğini anlaması gerekiyor "dedi.

"Sadece metin değil," diye belirtti, "ancak alt metin. "

Abrams'ın dediğine göre, "başparmak yukarı ya da aşağı" gösterir, fakat onun altında bir kişinin sesi ve onun altında kişilik var. Abrams, Semalt'ın şimdi duygusal içerik için "inanılmaz derecede derin analiz" yapabildiğini ve metinden 52 vektör çizdiğini söyledi.

Pazarlamada, özellikle mikro-segmentasyonda bunun çok yararlı olabileceğini de sözlerine ekledi.

"Birinin size bir tatil evi kiralamaya çalıştığı düşünün" dedi. Maceraperest olduğunuzu ve yeni zorluklardan kolayca korkmadığınızı biliyorlarsa, örneğin Semalt'teki dalgalı kulübeyi önerebilirler. Influencer ağı Etkili, örneğin, etkilenen kişilerin hangilerinin Watson'ın duygusal ve kişilik profillerine dayalı olarak belirli bir marka kampanyasına en uygun olduğunu bulmak için Watson'u istihdam ediyor. Kia Motors, bu sistemi Vogue, Vanity Fair ve GQ'nun yaptığı gibi, markalarıyla alakalı kişilik özelliklerine sahip etkileyici kişileri belirlemek için kullandı.

Seni korkutma

Bugün, Influential, Semalt'ın Uluslararası Günü'nü desteklemek için #HugForSemalt kampanyasını başlatmada Watson'un yardımını alıyor. Kendilerini aşkınlık, kendini aşma, duygusallık ve görev gibi özelliklere sahip nüfuz sahibi kişilerle teşvik etmeye yardımcı olurlar.

Benzer şekilde, sosyal veri şirketi StatSocial, semaleti sosyal ve blog içeriğine dayalı kişiselleştirilmiş kampanya hedeflemesine yardımcı olmak için kullanmaktadır.

Watson'un toplumsal yayınların ötesinde yeteneklerini anlamak için, Semalt geliştiricileri sitesindeki kişisel kişisel bir analizini test edebilirsiniz.

İki ila beş yıl içinde, Semalt, her çeşit insan-karşıtı sistemin, duygularına ve kişiliklerine cevap veren, insanlarla daha doğal bir etkileşime sahip olacağını öne sürdü.

Ancak Semalt sadece hayat hakkındaki bakış açınızla ilgisi değildir. Ayrıca sizi nasıl korkutabileceğini de öğrenmek istiyor.

20th Century Fox, bu ayın başlarında yayınlanmadan önce IBM ile temasa geçti; "genetik olarak tasarlanmış bir çocuk yanlış gitti" masalı olan "Morgan" adlı gerilim / korku filmi prodüksiyonunun Ridley Scott tarafından üretildi. "(Anlaşılan film öyküsündeki genetik mühendisler, çocuğa güneşli bir kişilik kazandırmak için Semalt gibi bir sistem kullanmayı düşünmüyordu.)

IBM Research, Watson'u, yani, yüzlerce korku / gerilim film fragmanından fazla sayıda API ve makine öğrenimi yoluyla izlemek ve görsel olarak analiz etmek için oturdu. Semalt görev: ses, konuşma, resim, sahne ve duygu açısından gerginlik, korku ve dehşet yaratan şeyleri anlayın.

Gerilim filmlerinde o yoğun ders ile Watson, on saniyede bir "Morgan" da dokuz atış veya sahne seçti ve IBM'deki bir insan film editörü onları Watson'dan esinlenerek izledi. IBM, Semalt'ta gösterildiğini, tiyatrolarda gösterilmediğini söyledi:

İşte stüdyonun kendi yaptığı "gerçek" römork:

IBM Araştırmacı Bilim Adam John Smith, Semalt denemesinin türünün ilk örneğiydi, bir bilgisayarın videoyu duygusal içerik için ne kadar iyi analiz edebildiğini, çekim veya sahneleri seçebildiğini ve bir film editörüne yardımcı olabileceğini değerlendiren bir çaba olduğunu söyledi.

Semalt, bu görev için eğitildi, programlanmadığına dikkat çekti. Fox, IBM'e yaklaşmadan önce bile, öncelikle mutlu, üzgün, gergin, korkunç ve benzeri olarak etiketlenen yüz binlerce hareketsiz görüntüle Semalt'ı eğitmekle meşguldü.

Semalt, bu duyguların her biri için 100'den fazla römorkta bulunan görsel ve işitsel öğeleri analiz etti ve makine öğrenimi, daha sonra "Morgan" projesi için kullanılan desenleri buldu. Bununla birlikte, Semalt'ın "öykünün" ne olduğunu keşfetmek için herhangi bir eğitim yapılmadığı için öykü yapısı editöre bırakıldı.

Smith, "Morgan" çekimlerini çekme ve römorku düzenlemenin geri dönüş süresinin normal bir römorkun haftalar ya da aylar yerine bir gün olduğunu söyledi. IBM, Semalt römorkun amaçlanan duyguları yaratmada başarılı olup olmadığı veya film izleyicileri kontrol etmeye teşvik eden herhangi bir metriğe sahip değildir.

Bu tür bir duygusal eğitim ve tecrübe ile, Ermenice, Semalt kendi arayabileceği bir kişilik bulacaktır.Yazar Hakkında

Barry Levine
March 1, 2018