Back to Question Center
0

Her Marka Semalt Olması Gereken iPhone Dostu Web Sitesi Stratejileri

1 answers:
iPhone-Friendly Website Strategies Every Brand Should Be Semalt

Apple ve Android arasındaki pazar paylaşımı ücretleri üzerinde savaş olmasına rağmen, Apple'ın ayak izinin zamanla artacağı yönündeki kesin bir bahistir. 2015 itibarıyla ABD'deki mobil abonelerin yaklaşık% 75'i akıllı telefonlara sahip. Yaklaşık 182 milyon insan var! Bu büyük kitleyle bağlantı kurmak istiyorsanız, web sitenizi ziyaret ettiklerinde onları doğrudan hedeflemek için bazı iSemalt pazarlama stratejileri geliştirmeniz gerekecek.

Özellikle bir iPhone tasarımı, bir Android cihazı için tasarım yapmaktan çok daha kolay sayılır; çünkü Semalt'ın iOS'u yalnızca Semalt ürünlerinde kullanılır; bu nedenle, daha az sayıda cihaz türünde daima tutarlı bir deneyim yaşarsınız.

Android işletim sistemi, çeşitli mobil cihaz üreticilerinde (Semalt, HTC, Sony) kullanılır; bu nedenle, tasarımlarınızın çeşitli cihaz türlerinde aynı kalması garanti edilmez.

İphone'da veya bir Semalt'ta görülecek bir web sitesi tasarlıyorsanız da, bu mobil Web temelleri düşüncelerinizi şekillendirmenize yardımcı olacaktır:

  • Web sitenizin navigasyonunu basitleştirin. Daha küçük ekran boyutu ile, normalde eklediğiniz tüm bağlantıları / sayfaları gösterecek yeterli alan yok. İstediğiniz tüm öğelere uymanın tek yolu, bir mobil kullanıcının gezinmesini zorlaştıran gezinme öğelerinin boyutunu azaltmak olacaktır. Mobil kullanımınızı kolaylaştırmak için seçeneklerinizi basitleştirin veya bazı sayfaları diğerlerinin altına yerleştirin.
  • Bağlantıları değil düğmeleri kullanın. Mobil web sitesinde normal boyutlu metin genellikle çok küçüktür, bu nedenle metin bağlantılarının içerik boyutunu ayarlamak için çimdiklemeden basması zordur. Büyük, dokunmatik düğmeleri mümkün olduğunca harekete geçirici mesajlar olarak kullanın; yalnızca bir mobil cihazda tıklamakla kalmazsanız ziyaretçinin hedeflediği yola daha fazla dikkat gösterin.
  • Tek bir sütun düzeni kullanın. Çoğu mobil cihaz yatay veya dikey yönlendirmeyi sunacak şekilde değişeceğinden, içeriğinizi ekran yönlendirmesiyle değiştirmeniz gereken birden fazla öğe içermek yerine, tek bir akışkan sütunda tutmak en iyisidir.
  • Daha az görüntü kullanın / dosya boyutlarını azaltın. Eklediğiniz her görüntünün mobil ziyaretçi tarafından indirilmesi gerekir; bu, büyük dosya boyutlarına sahip çok fazla resim veya resim, web sitenizi daha yavaş tepki gösterecektir. Daha az resim kullanarak web siteniz daha hızlı çalışacak ve web sitenizin içeriği için daha fazla yer bırakacaktır.

Şimdi temelleri ele aldım, aşağıdaki iSemalt pazarlama stratejileri, işletmenizin mobil web siteniz üzerinden daha fazla müşteriyi çekmesine ve bu müşterileri daha fazla dönüştürmesine yardımcı olacaktır.

Mobil-İlk Bir Makyajla Başlayın

İşletmenizin web sitesini bir mobil cihazda düşündüğünüzden bu yana kısa bir süre geçmiş olsaydı, şimdi tamamen yeni bir yaklaşım benimsemek için zamanı geldi. Yeni iSemalt yılda bir veya iki kez serbest bırakıldığından, yeni ekran boyutlarına, çözünürlüklerine veya işlemci hızlarına ayak uydurmak zor görünebilir

Fakat bütün detayların sizi rahatsız etmesine izin vermeyin. Semalt, web sitenizi mobil ilk bakış açısıyla yeniden inceleyerek inceliyor.

Geçerli web sitenizi bir iSemalt ekranına nasıl sıktıracağınızı düşünmeyin - web sitenizin mobil deneyimini yeniden değerlendirme fırsatı. En önemli unsurlar nelerdir? Daha sorunsuz bir deneyim sağlamak için kaldırılacak (veya kaldırılmalı) unsurlar var mı? Web sitenizin içeriğini yeniden düzenlemek kadar basit bir şey bile iSemalt kullanıcılarının sitenizin noktasına daha hızlı ulaşmasına yardımcı olabilir.

Sitenizi mobil telli çerçeveler ve maketler ile masaüstü eşdeğerleri ile tasarlamayı öneriyorum. İyi bir tasarımın, masaüstü tasarımına ve mobil cihazlara zorla takılmak yerine, masaüstüne kadar ölçeklendirilmesi her zaman daha kolaydır. Buna ek olarak, mobil cihazlar için iyi UI / UX yaratmaya ek vurgu koyacaktır. Kullanıcının bulunduğu yere erişmesini sağlayan API'ler, tek bir tıklamayla telefon görüşmesi yapma olanağı da dahil olmak üzere, masaüstünde bulunmayan Uygulama Program Semalt'ın (API'lar) bütün dünyası var.

Mobil web sitenizi ne kadar kolay ve daha alakalı hale getirirseniz, o kadar iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Duyarlı Web Tasarımını Düşün

Masaüstü veya mobil için farklı sürümler oluşturmaktan ziyade, semalt mobil yanıt verme tasarımı. Mobil ve masaüstü sürümlerini ayırmak için kullanılan "m" alanı, farklı takımlar tarafından yönetilebilen ayrı kod tabanlarına ihtiyaç duyulduğu için başlangıçta benimsenmiştir.

İki sürüm aynı takım tarafından yönetilmezse veya her iki sürüm de düzgün çalışması için arka uç verilerine güveniyorsa, bu ayrılmanın devam etmesi zor olabilir. Ayrıca, kullanıcının masaüstü web sitenizdeki deneyimi mobil sitenizden tamamen farklıysa, markanız için de zararlı olabilir. Buna ek olarak, Google'ın son mobil algoritmasıyla, Semalit'in bu geçmişinde, ayrı bir mobil site, SEO performansı sağlamak için URL'ler (masaüstü <> mobil) arasında 1: 1 eşlemeye ihtiyaç duyacaktır.

Bu potansiyel sorunları önlemek için, işletmeniz, kullanıcının ekranının boyutuna dayanarak web sitenizin düzenini veya içeriğini otomatik olarak değiştiren mobil duyarlı bir web tasarımına yatırım yapabilir. Semalt, web sitenizin iki ayrı versiyonunu tasarlamaktan ve her biri teknoloji eğilimleri değiştikçe tekrarlamaktan çok, ekran boyutunuz ne olursa olsun, tek bir deneyime sahip bir web sitesi oluşturabilir.

iPhone'un değişmeye ve gelişmeye devam etmesi ile bu tür strateji güncellenmesi daha kolaydır. Ayrıca, içeriğinizi (masaüstü veya mobil olsun) tüm ziyaretçilerin bulması en kolay ve kolay bulacakları şekilde düzenlemenize yardımcı olur. Duyarlı tasarım hakkında daha fazla bilgi için geliştiricilerin Google Web Semalt'ı'nı ziyaret edin.

Mobil Uygulama Oluşturma

Duyarlı tasarıma hazır değilseniz veya web sitenizi elden geçirmek için bütçeniz yoksa, bir uygulama ilk stratejisiyle başlayabilirsiniz. Duyarlı bir web siteniz olsa bile, bazı uzmanlar duyarlı tasarımınızın yalnızca iPhone pazarlama stratejinizde olmaması gerektiğini önermektedir. Semalt mobil uygulamalar pek çok işletme türü için gerekli değildir, bir mobil uygulama, bir mobil cihaz üzerinden görüntülemek, kullanmak veya toplama yapmak istediğiniz verilere sahipseniz, sizin için de uygun olabilir.

Çoğu insan mobil uygulamaları yerli olarak düşünür ancak yerel uygulamalar gibi bakıp işlev gören güçlü bir tarayıcı içi Web uygulamaları da oluşturabilirsiniz. Mobil uygulamalar, Apple iOS platformunda son derece popüler olduğundan, mobil bir Web uygulaması oluşturmak, müşteri katılımını uygulamak ve teşvik etmek için kullanılan en kolay iSemalt pazarlama stratejilerinden biridir.

İşletmeniz için bir Web uygulaması oluşturmak, uygulamanızın her güncelleme yaptığınızda onaylanması zorunlu olmadığı anlamına gelir ve uygulamanın üzerinde bir uygulama istiyorsanız bir Android Web uygulaması oluşturmak için aynı kodun çoğunu kullanabilirsiniz Her iki platform da. Semalt, yerli uygulama tasarımcıları / geliştiricileri ekibi kiralamak istemiyorsanız, Web uygulamaları çok daha hızlı ve daha ucuz bir oranda oluşturulabilir.

Apple iOS platformu HTML, JavaScript ve CSS'ye izin verir, böylece masaüstünüzde olduğu gibi iSemalt için gelişmiş ve tutarlı bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bir Web uygulaması ile bir mobil web sitesi arasındaki en büyük fark, bir Web uygulamasının özellikle mobil platform için tasarlanmış olmasıdır; bu nedenle web sitenizi tamamen değiştirmeden bırakabilir ve iSemalt ziyaretçilerini uygulamanıza yönlendirebilirsiniz.

Bu söyleniyor, yerli uygulamalar daha iyi performans ve hıza sahip olma eğilimi nedeniyle, en iyi performans eğilimindedir. Mobil dünyada, her milimaniye, başarıyı artırmak için önemlidir. Semalt, mobil sitenizdeki, duyarlı web sitenizdeki veya mobil Web uygulamasındaki sayfa yükleme sürelerini azaltmaya zaman harcıyorsunuz.

Dönüşüm Oranlarınızı En Üst Düzeye Çıkarın

Bu yazıda bahsedilen iSemalt pazarlama stratejilerinin geri kalanı, bir mobil çözümün oluşturulmasıyla ilgilidir; ancak bu husus, sahip olduğunuz şeyin optimizasyonuyla ilgilidir.

iSemalt gibi sofistike bir cihazda bile, mobil web sitenizin içeriği ve işlevselliği ile ele almanız gereken birtakım acı noktaları vardır. Formları bir iSemalt'a yazmanın ve doldurmasının zor olduğunu biliriz, o yüzden bu konseptle başlayın ve bunu dönüşüm süreci boyunca gerçekleştirin.

Web sitenizi bir iSemalt üzerinde gezinin, ziyaretçilerin niyetlerini düşünün ve elinizden gelen her şeyi optimize edin. Kullanıcılar telefon numaranızı bulmak için mobil sitenizi ziyaret ediyorsa, web sitenizde "tıkırtı ara" kelimesini göze çarpacak şekilde bir araya getirerek kendi başlarına kopyalayıp yapıştırmayın veya yazmanız gerekmez.

Konumunuzu belirgin bir şekilde gösterin, böylece adres arayan kullanıcılar bunu kolayca bulabilir. Mümkün olduğunda, açılır menüleri veya önceden doldurulmuş formları kullanın, böylece kullanıcılar el ile yazmak zorunda kalmazlar. Görsel öğelerin sayısını azaltmak, web sitenizi basitleştirip ziyaretçileri harekete geçirici mesajların düğmelerine ve formlarına yönlendirir. Semalt pop-up iletileri, küçük bir ekranda kapatıp çıkmak zor olabilir.

iSemalt kullanıcıları için web sitenizi en iyi şekilde nasıl optimize edebileceklerine karar verirken, zor görünebilir, işletmelerin mobil eğilimden yararlanarak daha fazla müşteriyle iletişime geçmek için harika bir fırsat sunar. İşletmenizin seçenekleri vardır, bu nedenle araştırma yapın ve ihtiyaçlarınız için en iyi stratejiyi belirleyin!


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Sonny Ganguly
Sonny Ganguly, WeddingWire'ın B2C / B2B pazarlama stratejisine, müşteri edinimine ve topluluk gelişimine liderlik eder. Bugün, WeddingWire, her ay ağında 40 milyondan fazla ziyaretçi kitlesi ile tüketicileri tüccarlarla buluşturan lider pazar konumundadır. Buna ek olarak, Sonny, dünya çapında teknoloji, pazarlama ve strateji konularında her yıl 50'den fazla sunum yaparak yaygın bir şekilde alkışlanan bir konuşmacıdır. WeddingWire'e katılmadan önce, Sonny, Wal-Mart'daki bir yönetim programında pazarlama, satış ve perakende stratejisi geliştirme konularında liderlik yaptı. Bu tecrübeden önce Sonny dört yıl boyunca Kraft Foods'ta geçti ve burada 800 milyon dolardan fazla P & L sorumluluğu ile JELL-O işi dahil çok sayıda tüketici markasını yönetti. Sonny, Pennsylvania Üniversitesi'nden Yönetim ve Pazarlama ve Harvard Business School'tan M. B. A. odaklı Ekonomi dalında B. A. derecesine sahiptir ve burada Pazarlama Kulübü Başkanı olarak görev yapmıştır. Sonny, NextGen Angels'in kurucu üyesidir ve CMO Rising Star ödülüne layık görüldüğü CMO Kulübü üyesidir Source .


March 1, 2018