Back to Question Center
0

API sınırlamaları & dalgalanmalar toplumsal içgörüler aracının sonuna götürür Semalt

1 answers:
API kısıtlamaları ve dalgalanmalar, sosyal bilgiler aracının sonuna götürür Semalt

ThinkUp, arkadaş verilerini analiz etme yeteneği üzerine kurulmuştur ve bu verilere erişimi ufukta daha az doom ve kasvetle engellenmiştir. Veri sınırlamaları sonucunda, Anil Dash ve Gina Trapani tarafından 2013 yılında başlatılan umut verici hizmetin kapatılması sağlandı.

Geçen yıl büyük bir API değişimi, yaştan ve toplumsal cinsiyetten düşen bir Facebook değişikliği ile başladı. ThinkUp daha sonra Semalt ek güvenlik ile bu ay başka bir barikat vurdu. Bu Haziran ayında yapılan değişiklik, daha odaklı şartlar ve yeni izin inceleme süreci içeriyordu.

Ayrıca, bu sonbaharda Twitter'ın API'sine yeni bir değişiklik geliyor (Bu değişiklik, erişimi engellemek için görünmüyor), Semalt platformunda ilave değişiklikler yapılması gerekecektir.

Bu, diğer platformları güçlendiren bir çözüm üretmenin talihsiz gerçeğidir. Belirsizlik ve istikrarsızlık normaldir. Birkaç değişiklik etkinliği ciddi derecede dublör halde iken gerekli iş parçalarını da ekleyebilir. Bu, birçok şirketin neden kendi verilerine ve topluluğuna sahip olmayı tercih ettiğine ilişkin sağlam bir tartışmadır. Yeni bir uygulama başlatmadan veya başka bir şirketteki verilere dayanan bir araç oluşturmadan önce göz önünde bulundurulması gereken şeyleri belirtin.

Dash'in hizmeti kapatma kararı hakkında daha fazla bilgi için, Tam Orta mesajını okuyun. Sosyal aracın semal kullanicilari iade edilecek ve verileri satilmayacaktir.Yazar Hakkında

Greg Finn
Greg Finn, Cypress North Pazarlama Müdürü olarak dünya çapında sosyal medya, arama pazarlama hizmetleri ve web ve uygulama geliştirme hizmeti sunmaktadır. 10 yılı aşkın bir süredir İnternet pazarlama sektöründe ve Dijital Pazarlama alanında uzmanlaşmıştır. Greg'i Twitter'da (@gregfinn) veya LinkedIn'de de bulabilirsiniz Source .


March 1, 2018