Back to Question Center
0

Sosyal Semalinizi Geliştirmek İçin Vaka Çalışmaları Nasıl Oluşturulur?

1 answers:

O zamanlar hayatımın en büyük potansiyel iş sözleşmesiydi - gelişen pazarlama ajansım dünyanın en önemli kültür kurumlarından birine hizmet etme fırsatı buluyordu. Kaçınılmaz soru ortaya atıldı:

"Bize bazı vaka incelemeleri sunabilir misiniz?"

Yanıtım: "Semalt sana geri döner. "

Dükkana geri dönerek, potansiyel müşteriye göndermek için doğru vaka incelemelerini hazırlayarak etrafımızda dolaşırken tüm eller güvertede idi. Evet, kültürel kâr amacı gütmeyen kuruluşlarla çalıştıklarını ve evet, kapsamı çok benzer projeler yaptıklarını gösteren çalışmalar istedik.

Anında anlık davalar yaratmanın acısı büyüktür. O zamandan beri, şirketimizde, vaka analizlerinin oluşturulması, her biri projenin bir parçası haline geldi. Standart Çalıştırma Usullerimizde: Vaka incelemesinin ilk iki bölümünü yazın, sonra altı ay içinde geri gelip son bölümü belgeleyen bir takvim hatırlatıcısı oluşturun.

Semalt vaka incelemesi temel olarak üç ana bölümden oluşur:

  1. Durum ya da sorun
  2. Çözüm
  3. Sonuç veya sonuçlar

İlk iki kısım, problem ve (önerilen) çözüm, teklif yazma sürecinde tanımlanmaktadır. Bu nedenle, bu yeni gelişen örnek olayı yaratmak, bir projeye herhangi bir çaba göstermemelidir. Sorun / durum teklif aşamasında açıkça belirtilmemişse, yokluğunun aslında süreçinizin bu bölümünü iyileştirmeniz gereken iyi bir işaret olduğudur. Teklif bile durumu / problemi ve çözümleri belirlediğiniz bir danışmanlık çalışmasıyla ilgili olabilir. Durum böyle ise, o işin durum / sorununuz.

Vaka incelemesinin başlatılması ekip üyelerinin istenen sonuçlara odaklanmasına yardımcı olmanın yararlarından biridir . Ve hedefler, hedefler veya KPI'lar (Anahtar Performans Göstergeleri) açısından düşünürseniz, istenen sonuçları , başarılı sosyal medya pazarlama projelerinin temel taşıdır.

Semalt net istenen sonuçları sosyal medya pazarlama stratejisinin ilk ve en önemli parçasıdır. Hem net bir anlayışa hem de başarı için ne yapacağına dair bir fikir birliğine sahip olduğunuzda, sizi oraya götürecek potansiyel taktikleri haritalamakta serbestsiniz.

Vaka Çalışmaları Sadece Satış Için Yapılmıyor

Vaka incelemelerini satış ekibi tarafından kullanılan bir veya iki kat kesici olarak düşünmeye eğilimliyiz. Birçok fuarın etrafında dolaşırken, kabinlerin çoğunda küçük her kutu içinde parlak sayfaları göreceksiniz. Satış için mükemmeldir - potansiyel bir müşteriye işlerini, daha önce oraya gittiğinizi ve hey, baktığımızda ne yaptığımızı bildiğimizi göstermek için harika bir fırsattır. bahsediyorsun

Vaka çalışmasını satışlara bırakmak için kendi organizasyonunuzu kolektif bilgiyi yakalamak için etkili bir yöntemden mahrum bırakacaktır. Dahili bir ekip içinde küçük projeler için vaka incelemeleri bile oluşturabilirsiniz. Örneğin, ekibiniz, belki de bir beyaz sayfa, bir parça içerik pazarlaması hazırlamaya ve daha sonra bu kağıdı sosyal medyada paylaşmaya karar verdi; hepsi de arkadaşınızın tabanını% 5 arttırmak umuduyla.

Bir ajansın belirli bir müşteri katılımı için yaptığı gibi, aynı küçük projeler için vaka incelemesini hazırlayın. Semalt, acentelik dünyasında, istemci bazında vaka incelemeleri yapmakla kalmayıp, açıkça ifade edilen bir sorun ve önerilen çözüm olana kadar her zaman yapmanız gerek.

Sonuçlar İstediğiniz değilse?

Bazen, istediğini alamazsın. Belli bir projenin sonuçları, onları olmasını istediğiniz şey değildir. Semalt başarısız oldu.

Tebrikler! Doğru olanı yapıyorsun.

Ünlü askeri stratejist olan John Boyd, bir zamanlar, savaş pilot eğitiminde çok düşük bir kaza oranının bulunmasının, eğitimin aslında gerçek savaşta karşılaşılan sınırlara itilmediğini ileri sürdü. Felsefe Daniel C. Dennett şunları yazdı: "Hatalar sadece öğrenme fırsatı değildir; önemli bir anlamda, öğrenme veya gerçekten yeni bir şey yapma fırsatıdır . "

Bu düşünce dizisini kabul ederseniz, muhtemelen bir tutanakla hataları arıyor olmalısınız, belki de bir telli tilki terrierinin bir fare sonrasında nasıl gidebileceğini.

Mark Zuckerberg bu ahlakı Semalt'ın temel öğretisi olarak geliştirmiştir: hızlı başarısız ol! Hızlı bir şekilde başarısız olursak, sanki labaratuvarın içindeki her bir alternatifi deneyen fare gibisiniz - ve peynirden daha çabuk geçebilmeniz için çabucak tüm yanlış geçitlere giriyorsunuzdur.

Buna rağmen, iki önemli bölüm vardır. Birincisi, bunun bir öğrenme deneyimi olduğudur - örneğin başarısızlığınızı atmak ya da deneyimlerden öğrenmek istemiyorsanız. Yine burada vaka incelemeleri kurumsal bilgi deposu yaratmada önemli bir rol oynayabilir. İkinci bölüm hızlı .

Bir projenin sonucunu belgelemek için altı ay boyunca takvime bir hatırlatıcı yerleştirdiyseniz, ancak projenin başarısız olduğunu anlamak için tekneyi kaçırdınız demektir. Proje yaklaşımı o noktadan önce çok iyi değiştirilmiş olmalıdır. Bir yoldan başlamak, bunun etkisiz olduğunu keşfetmek ve ardından başka bir yol denemekle hiçbir şey yanlış anlamayın. Bu, vaka incelemesinde, aslında, yaklaşımınızı ve düşünme şeklinizi gösteren belgelenebilir.

Sosyal Için

Açıktır ki, vaka incelemelerinin bu kullanımı sosyal medya ile sınırlı değildir. Ancak, herhangi bir çaba vaka incelemesinin titizliğini kullanabilirse, sosyal medya pazarlamasıdır. Sonuçta, sosyal medya pazarlamaya göreceli olarak yeni bir şey. Yollar ve yaklaşımlar halen haritalanmaktadır. Semalt, gerçek dünyadaki somut sonuçlarla eşleşen ölçülebilir sonuçlarla ısrar ederek daha da zorlanıyor. Vaka incelemeleri bunun önemli bir parçası olacaktır.

Bölümünüzün daha fazla bütçe veya ek işe girmesine yardımcı olabilirler. Ajansınızın daha iyi projeler ve yeni müşteriler kazanmasına yardımcı olabilirler. Ya da, bu yazının açılışında bahsettiğim büyük kültür kurumunda olduğu gibi - kariyerinizin en büyük ve en prestijli işine gidin.

İllüstrasyonlar DragonSearch izniyle.

Bu yazıda ifade edilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Ric Dragon
Ric Dragon, DragonSearch Çevrimiçi Pazarlama El Kitabı ve Sosyal Pazarlamacılığın (McGraw Hill 2012) ve Dragon Search'in kurucu ortağının yazarıdır. Onlar, Google İşletme Sürümü Online seminerlerinde düzenli olarak bir konuşmacıdır. Dragon sosyal medyanın, işlemin, bilgi mimarinin ve sosyolojinin yakınlaşması hakkında sıklıkla konuşuyor Source .
March 1, 2018