Back to Question Center
0

E-ticaret için entegre Ücretli Semalt ve SEO stratejisi geliştirmenin yolu

1 answers:

Entegre PPC ve SEO yaklaşımı ile dijital pazarlama erişiminizi en üst düzeye çıkarmaya ilişkin örnekler ve en iyi uygulama önerileri.

Dijital pazarlama söz konusu olduğunda, tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılık ve arama motoru optimizasyonu (SEO), muhtemelen aynı madalyonun iki yüzüdür. Semalt, çoğu zaman şirketler, birinin pahasına odaklanacaklardır.

ClickThrough Marketing'de entegre bir dijital pazarlama yaklaşımı sunuyoruz. Semalt'ı büyük ölçekli e-ticaret siteleri ile birlikte kurarak, daha fazla müşteri ve pazar bilgisi edinmek ve aynı zamanda kendi iç faaliyetlerimizi düzene sokmak için PPC ve SEO faaliyetlerini birleştirmenin önemini öğrendik.

How to develop an integrated Paid Semalt and SEO strategy for e-commerce

Burada, PPC ve SEO'nun birlikte daha iyi sonuçlar elde etmek için birlikte çalışabilecekleri dört yola bakıyoruz.

1. PPC verileri ile SEO fırsatları bulma

PPC'nin SEO'yu destekleyebileceği ve dijital pazarlamacının SEO stratejisine ücretli aramaları entegre etme yollarını araştırması gereken birçok yol vardır. Aşağıdakileri öneririz:

 • Anahtar kelime verilerini paylaşma - 'sağlanmadı' nedeniyle, SEO ekipleri artık bir kullanıcıyı bir siteye organik olarak hangi terim getirdiğini raporlayamaz. Bununla birlikte, SEO uzmanları, kullanıcıyı hedefleyen bir içerik oluştururken hangi anahtar kelimeleri ön plana çıkaracaklarını belirlemek için AdWords'teki "Arama Sorgusu Raporlarını" kullanabilir. Bu, özellikle e-ticaret müşterileri için ürün açıklamaları veya marka sayfaları yazarken değerlidir. Arama Sorgusu Raporu'nu kullanmak, SEO uygulayıcılarının hangi arama terimlerinin hangi terimlerde olduğunu tanımasına ve bu terimlere yönelik sayfa içeriğine uyarlanmasına izin verir. Örneğin, SEO ekibi, enformasyon ve e-Kitaplar gibi yaratıcı içerik üretmek için popüler "Nasıl Yapılır" sorguları bulmak için arama sorgusu raporunu kullanmış olabilir. Gösterimler, tıklamalar ve satışlara odaklanarak PPC anahtar kelime verilerini incelemekten yeni açılış sayfaları veya genişletilmiş açılış sayfaları oluşturmak için fırsatlar bile olabilir.
 • Yeniden pazarlama - SEO uzmanları, ürettikleri yaratıcı içeriği desteklemek için PPC yeniden pazarlamacılığını kullanabilirler. Örneğin, bir şirket mevcut kullanıcılarına, yeniden indirilme ve daha fazla katılımı teşvik etmek için kısa bir süre önce bir beyaz sayfa veya e-kitap başlattıklarını yeniden pazarlamaya karar verebilir.
 • Site bağlantıları - SEO ekibi, blog gönderilerini desteklemek için site bağlantılarını Google AdWords kampanyalarına uygulamak için PPC ekibi ile birlikte çalışır. Bu yöntemin bu blogların normalde olduğundan daha fazla ziyaret üretmesine ve daha geniş bir kitleye ulaşmasına neden olduğunu görüyoruz. Bu aynı zamanda reklamlarda daha yüksek bir TO ve etkileşim oranları getirir ve blogun anlayışlı bilgisi sayesinde daha fazla satış yapmanıza yardımcı olur.
 • Reklam Öğeleri - AdWords PPC ekipleri hızıyla, kopyalamanın iyi çalışıp bulunmadığını hızla keşfedebilir ve daha sonra bu verileri SEO ve içerik pazarlama arkadaşlarıyla paylaşabilir. Belirli USP'ler veya harekete geçirici mesajlar (CTA'lar), tıklama oranı ve dönüşüm oranlarını artırıp artırmadığına bakın? Ardından, bunu içerik ekibine geri gönderin ve bunun, organik girişler ve dönüşümler üzerindeki etkisini izleyin.

2. SEO verileriyle PPC olanaklarını bulma

PPC verileri, e-ticaret müşterileri için SEO ve içerik pazarlama faaliyetlerini desteklemek için kullanılabilir, SEO verileri PPC'yi destekleyebilir.

 • Bütçe sıkı olduğunda - PPC anahtar kelimelerinin pahalı olduğu durumlarda, özellikle büyük miktarda trafik çekmek için potansiyel varsa SEO ve içerik çabalarını bu anahtar kelimeler üzerinde yoğunlaştırmak akıllıca olabilir. Doğal olarak, sonuçların filtrelenmesi daha uzun sürer, ancak bu, sıralama kazanımlarını görmenin maliyet açısından etkili bir yolunun yanı sıra, geçerli trafiği ve satışları yönlendirmek için hangi arama terimlerinin gerçekten çalıştığını anlamanıza yardımcı olabilir.
 • Kalite Puanı - Düşük kalite puanlı anahtar kelimeleri iyileştirmeye yardımcı olmak için SEO içerik yazma becerilerini kullanın.
 • PPC stratejinizi planlamak için organik verileri kullanın - Organik trafik eğilimlerini gözden geçirin ve PPC harcamanızı planlarken bunu faktörize etmeyi düşünün. Örneğin, hafta sonu organik trafik zirve yapıyor ancak PPC harcamalarınız bunu yansıtmıyorsa, bunun hafta sonlarında PPC'deki performansı artırıp artırmadığını görmek için daha fazla bastırmaya başlamanız iyi bir fikir olabilir.

3. Organik ve ücretli arama için çapraz kanal düşünceleri

Dijital pazarlama çalışmalarınıza sembolik bütüncül bir yaklaşım kazandırır, ancak dış güçlerin kampanyalarınıza olan etkisini hafife almayın.

 • Site kesintileri - Site problemleri yalnızca SEO'yu etkilemekle kalmaz aynı zamanda PPC üzerinde çok pahalıya mal olabilir. Bir site çökerse, PPC kampanyasının duraklatılması gerekir. Sürekli site sorunlarının SEO performansı üzerinde bir etkisi olacak ve anahtar kelime sıralamalarını düşürebilecektir. PPC ve SEO ekiplerinizin sürekli iletişim kurduğundan ve böylece hizmet dışı kalma süresinin azaltılabileceğinden ve kampanyaların tamamen optimize edilmiş olduğundan emin olun. Kesin bir sayfaya potansiyel bir tüketici göndermenin bir anlamı yok - bu kötü PPC hesap yönetimi ve sürekli tekrar eden bir mesele olduğunda UX ve marka değerini kötüleştirecek.
 • Rakip araştırması - Yarışmacılar hem SEO hem de PPC için farklı olabilir. Bununla birlikte, herhangi bir noktada bir SEO rakibi haline gelebileceği için bir PPC yarışmacısının da bir SEO rakibi olarak görülmesi önemlidir.
 • PPC, yeni rakipleri belirlemek veya bazı rakipler zorlaştığında vurgulamak için birçok veri sunmaktadır. Rakip gösterim payını artıracak şekilde AdWords'teki "Açık Artırma Analizleri" raporunu çalıştırın. Ardından, bu verileri SEO ekibinizle paylaşın.
 • SERP hakimiyeti için toplam strateji - Hem SEO hem de PPC stratejilerini birleştirmek artan maruz kalma ve SERP hakimiyetini sağlayacaktır. Bu genel trafiği artıracaktır. Bunun üstesinden gelmenin bir yolu yerel stratejilerdir. Yerel PPC kampanyalarını, çevrimiçi ve mağaza içi trafik çekmek için özel yerel açılış sayfalarına bağlayın.

Dijital gayrimenkulünüzü paralı ve organik arama konusunda en iyi üç noktaya ayırın ve işletmeyi izleyin.

4. Yer değiştirme

Belki de SEO'yu ve PPC'yi bir araya getiren en önemli zamanlardan biri, bir site taşımak içindir. Web sitenizi bir platformdan diğerine taşımak veya tamamen yeni bir site oluşturmak, pek çok pazarlama yöneticisi tarafından korkulan zorlu bir görevdir. Semalt, PPC ve SEO faaliyetlerini birleştirerek, sorunsuz bir şekilde birkaç glitch ile geçiş yapabilmelisiniz. Taşıma işlemlerinizi gerçekleştirmek için sessiz bir zaman tanımlamak için birlikte çalışın, geçiş yaparken PPC kampanyalarınızı duraklatın ve taşındıktan sonra önemli SEO düşüncelerini tanımlamak için birlikte çalışın.

 • URL eşleştirme belgeleri - URL haritalama belgeleri, kampanyalardaki URL'leri değiştirirken PPC'ye yardımcı olacaktır.
 • Anahtar kelime sıralamaları - Organik anahtar kelime sıralamaları göç sonrasında dalgalanabilir. PPC bütçesini artırın ve organik olarak acı çeken anahtar kelimeleri itin.

PPC ve SEO'nun birlikte çalışmasını sağlayın ve işbirliğine dayalı bir yaklaşımın faydalarını göreceksiniz. Aynı dilde semalette bulunmak, aynı hedef kitlenle konuşmak ve anahtar kelimeler, içerik ve hatta site kesintisi gibi konularda sürekli iletişim kurmak çeken ve dönüştüren daha güçlü bir dijital pazarlama öneri sunacaktır.

March 1, 2018