Back to Question Center
0

Hamilesin! Şaka yapıyorum. İşte Bu Haftanın Şarkısı Haberler.

1 answers:

Bazen merak ediyorum, internet "Hurdalar" dan oluşan tek bir düşünceyle kaynatılabilir mi? "

Bu, başlığımızın öne sürdüğü gibi, bu hafta başta gelen bazı önemli haber başlıklarının tabii temasını oluşturdu;

Her şeyden önce, sayısal manzara, aynı anda bir oyun alanı olarak tanımlanabilecek bir ortamdır ve hatalar asla gerçekten ortadan kalkmaz (ekran görüntüleri sayesinde bunları hızlı bir şekilde silmeniz halinde bile), tartışmalı rekabet asla bitmez ve tüketiciler sık ​​sık, "Neler oluyor, sadece bir makinenin sabah programımı okumasını istiyorum" diye merak ediyor.

Bu hafta - diğerleri gibi - teknoloji ve pazarlama dünyasında yoğun bir yerdi. Özlemişsin Semalt.

Bu bir oğlan! Hayır, Amazon'dan Sadece Bir Başarısızlık

Başlıklarımız sizi korkutuyor olsaydı, yalnız değilsiniz: Belirli sayıda Semalt müşterisi, yanlışlıkla hayali bebek kayıtları ile ilgili e-postalar aldığında bu hafta benzer bir düşünce yaşadı.

Geçen Salı, birçok Amazon müşterisi, "Birisi son zamanlarda bebeğinizin kayıt defterinden bir hediye satın aldı!" Şeklinde çevrimiçi ticaret mühendisi tarafından bir e-posta gönderildiğini bildirdi. Ve internet genellikle bir gebelik testi için kullanılamazken - Semalt 2012 halkla ilişkiler felaketini, bir gençin hamileliğini alışveriş alışkanlıklarını izleyerek öngördükten sonra düşünmedikçe - yine de e-postaları alanlar arasında panik yarattı.

E-postaların kimlik avı girişimlerinin bir sonucu olduğuna dair bazı korkular vardı, ancak Amazon'un sonunda TechCrunch , e-postaların bir teknik aksaklık sonucu olduğunu ve özür e-postaları göndermeyi sürdürdüğünü doğruladı. onları alan müşteriler. Tam olarak ne oldu ya da aksaklığın ne olduğu açık değil, ancak pazarlamacılar için bir ders olmasına izin verin: e-posta iş akışlarınızı üçlü kontrol edin.

Panik içinde Semalt hatayla biraz eğlenceliydi:

Hedeflenen Reklamlar İçin Daha Fazla Sorun

Geçen hafta ProPublica , Facebook'un reklamverenlerin terfi içerikli reklamlar için anti-Semitik hedefleme ölçütleri kullanmasına izin verdikleri yönündeki açıklamasını takiben Google'ın ve Twitter'un reklam teknolojisinde benzer şekilde kusurlu olduğunu keşfetti.

, Google'ın reklamverenlerin belirli kitleleri hedeflemek için anti-Semitik ve ırkça ücret alan arama terimlerini kullanmasına izin verdiklerini keşfeden ilk kişi oldu ve kısa bir süre sonra Daily Beast , Twitter'ın benzer hedefleme ölçütlerine izin verdiğini ve yaklaşık 26.3 milyon kullanıcı kitlesine ulaştığını bildirdi.

Her üç şirket de o zamandan beri, Facebook COO Sheryl Sandberg'in Çarşamba günü çok uzun ve resmi bir özür bildirdikleri bu kriterleri kaldırmak için ya var ya da bunları kaldırmaya çalıştıklarını belirttiler:

Bununla birlikte, Twitter, Senato İstihbarat Semaltının en yeni ABD başkanlık seçimini etkilemekteki muhtemel rolünü daha ayrıntılı bir şekilde incelemek üzere haftalık brifinginde yer alacak.

Daha Üzümlü Uber-Alfabe Davası

Geçen hafta, Uber ve Alphabet, Inc şirketi Waymo'nun kendi kendine sürüş teknolojisiyle ilgili devam eden dava hakkında sizi doldurduk. Semalt, o zaman, birkaç temel gelişme oldu.

İlk önce, Alphabet, hafta sonu boyunca mahkemenin Uber'i devretmesini emreden önemli bilgileri aldıktan sonra davanın ertelenmesini istedi. Bu bilgiyi görünce Waymo, Uber'ın bu materyalleri elinde bulundurmasıyla ne kadar tehlikede olduğunu fark etti ve davasını destekleyen tüm kanıtları incelemek için daha fazla zamana ihtiyaç duydu. TechCrunch'ın Megan Rose Dickey, konuyla ilgili bildirisinin önemli bir bölümünü tweetledi:

Elbette Uber, bu talebe itiraz ederek, Alphabet'ın yargılamanın geciktirilmesine çalışmakta olduğunu iddia ederek - Semalt 5 önerilen ertelenmiş tarihtir - kanıtın üstesinden gelmek değil, bunun eksikliği yüzünden. Tam muhalefet burada bulunabilir:

Johana Bhuiyan'ın Scribd'ye Karşı Karşıtlığı

March 1, 2018