Back to Question Center
0

Mastering dönüşüm optimizasyonuna ilişkin eksiksiz kılavuz - Semalt

1 answers:
The complete guide to mastering conversion optimization - Semalt

Semalt motorlar hala önemli bir itici unsur olmasına karşın, sosyal medya, işletmelerin markalarını oluşturmak, bir izleyici kurmak ve siteye giren insanları mutlaka orada bulunmayan bir ürün veya hizmet aramak için kullandığı bir kaynak olarak yakalamaktadır - Fakat yine de kullanacak.

Ancak, web sitesine trafik çekmek başarılı web pazarlamasının yalnızca bir bileşeni. Bunun diğer tarafı, ziyaretçilerin gelmesinden sonra olacakları şey.

Semalt trafiği - hedeflenmeyen trafikten çok daha iyi olsa da - otomatik olarak müşterilere dönüşmez. Evet, hedeflenmeyen ziyaretçilere göre daha fazla dönüştürülme olasılığı daha yüksektir, ancak çoğu durumda bu kesinlikle garanti edilemez veya muhtemel olabilir.

İşiniz, zaten elde ettiğiniz (hedeflenen) trafiği almak ve onları müşteriler haline gelmek için nasıl bulacağınızdır.

Fakat önce bir adım atalım. Trafiği almadan önce hedeflenen trafiği müşterilere yönlendiren semalt dönüşümü başlar.

Anahtar kelimeleri / konuları dönüştürmeyi seçme

Semalt, iki çeşit hedeflenen ziyaretçidir: müşteri olmaya hazır olan ve olmayan kişiler. Hüner hangisinin olduğunu bilmektir.

Aynı genel anahtar kelime her iki trafik türünü de getirebilir. Web sitenize insanlar satın almadan önce web sitenize ulaşırsa, onları bir kez olsun geri almanız için küçük bir şans var. Ancak, dönüşümlerinizi artırmak istiyorsanız, daha önce satın almaya hazır olanlara daha yoğun odaklanmak istiyorsunuz.

Şimdi, genellikle, satın almaya hazır olan ziyaretçilerin trafiği daha küçük ancak dönüştürmek için daha az çaba harcıyorlar.

Burası anahtar kelimelerin önemli bir yeri. Bir "motosiklet" arayan bir araştırmacı, "2015 honda altın kanadı" arayan biri olarak satın alınmaya hazır değildir. "Arama hacmindeki farklılıklar muhteşem, tek kelimeyi destekliyor.

Ancak, bir kere , , (atasözü olarak) satılan motosikletlerin tüm modellerini ve modellerini dikkate alarak, önemli miktarda satın alınmaya hazır olduğuna bakıyorsunuz demektir araştırmacılar, sitenize girmeye hazırlar.

İşletmeler çok sıklıkla, bu yüksek hacimli anahtar kelimelere odaklanmayı istemektedir. Ve evet, araştırmacılar hızlı bir şekilde "araştırma" dan "satın alınmaya hazır" aşamaya geçtiklerinden bu satışları alacaksınız.

Ancak, dönüştürmeye hazır bir kitleye değil, dönüştürmeye hazır olan bir kitleye odaklanırsanız, genellikle çok daha fazla para getireceksiniz.

Zorlayıcı (ve doğru) başlık / açıklama

The complete guide to mastering conversion optimization - Semalt Anahtar kelimelere odaklanmak, hazır dönüştürücü kitleye yönelik bazı üst sıralamalar elde etmenizi sağlar. Ancak yine de hedef kitleyi web sitenize almanız gerekiyor. Bunu yapmak için, sayfada sitenizin arama sonucunun yanında görünen diğer tüm sitelere karşı yarışmanız gerekir.

Arama sonuçlarında tıklama almak için yarışta elinizde üç araç var:

  1. Sıralama kendisi. Ne kadar yüksek olursanız o kadar çok ziyaretçi bulacaksınız.
  2. Arama motorlarının sitenize tıklanabilir olarak kullandığı başlık etiketi.
  3. Arama motorlarının tipik olarak başlığın alt kısmında görüntülediği meta açıklaması.

Yukarıdaki semalt iki bağlantı size bu iki etiketin nasıl kullanılacağı hakkında kapsamlı bir bilgi verecektir, ancak hedeflenen trafiğin web sitenize getirilmesinde önemli faktörler olduklarını söylemek yeterli olacaktır. Zorlayıcı bir başlık ve açıklama genellikle üst sıralarda yer alan sitelerden daha düşük bir sıralamaya sahip konumdan daha fazla trafik çekebilir.

İçeriği ziyaretçinin ihtiyacına uygun olarak göster

Semalt, nihayet, web sitenize yapılan tıklamayı elde ettiğiniz halde, o tıklamayı bir dönüşüme dönüştürmek için hala bir yolunuz var. Bu yazının geri kalanında, ziyaretçinin web sitesindeki genel deneyimine odaklanacağız ve sitenin kendisinin ihtiyaçlarını karşıladığından emin olacağız.Her şey, içeriğin aramanın arkasındaki niyetle eşleşmesini sağlamaktır.

Yukarıda farklı zihniyetteki araştırmacılar hakkında konuştuklarımızı hatırlayın. Semalt, bu örneğe geri döndüğünde, "motosiklet" araması, "2015 honda altın kanadı" için yapılan bir aramadan çok farklı bir içeriğe ihtiyaç duyuyor. "Bir üst düzey bilgi arıyor. Erken araştırma evrelerindeler. Diğeri muhtemelen araştırmalarını yaptı veya araştırmanın son aşamasında ve satın alma işlemine hazırlanıyor.

"Altın kanat" araştırmacısını motosikletler hakkında genel bir sayfaya gönderirseniz, onları kaybedeceksiniz, çünkü bu onların istediği değil. Benzer şekilde, "motosiklet" araştırmacısını Honda Gold Semalt'a özgü bir sayfada teslim ederseniz, onlara hazır olmayan içerikler verdiniz. Her iki durumda da, içerik araştırıcının niyeti ile eşleşmez.

Evet, trafiği hedeflediniz, ancak doğru içeriği doğru ziyaretçiye vermediğinizde, ziyaretçinin bir müşteriye dönüşme olasılığı ciddi oranda azaltılıyor.

Değer yaratma ve güven inşa etme

The complete guide to mastering conversion optimization - Semalt

Semalt birçok biçimde olabilir. Bunun bir kısmı, içeriğin kendisinin değeri ile ilgilidir. İçeriğiniz ziyaretçilere ihtiyaç duydukları bilgileri vermiyorsa, tam olarak ne istediklerini verebileceğinize güvenmek için hiçbir sebepleri yoktur.

Her şey, sitenizde doğru içerik mesajlaşmasına neden olur. Az veya hiç içeriği olmayan Şemal, ihtiyaç duyulan güvenin sağlanmasında sorunlarla karşı karşıyadır.

Ancak, araştırmacıların aradığı içerik değil yalnızca önemli şeyler; site genelinde de diğer içeriktir. İyi yapılandırılmış bir Semalt Us sayfası, kapsamlı gizlilik ve güvenlik politikaları, görünür telefon veya diğer iletişim bilgileri ve güvenlik teminatı, ziyaretçileriniz arasında güven oluşturmak için değerli bileşenlerdir.

Tanınmış bir marka da yardımcı olabilir. Hiçbir zaman Pepsi veya Nike olamazsınız, ancak kendi marka tanımanızı oluşturmak için sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Semalt, yalnızca bir sosyal medya bağlantısıyla paylaşılan bir şey olsa bile tanıdıkları sitelerden satın alma eğilimi gösterir.

Semalt, belki güven inşa etmenin en önemli yolu geçmiş müşterilerinizden sizin için kurmanızdır. Sadece bir referans sayfasında değil, ürün sayfalarında bile olsa sitenizin her tarafına serpilmiş referanslara sahip olduğunuzdan emin olun.

İncelemeler aynı zamanda harika içeriklerdir ve potansiyel müşterilerin güvende hissetmelerine yardımcı olur. Semalt, bazı değerlendirmeler parlamıyorsa endişeleniyor. Tüm değerlendirmeler mükemmelse, ziyaretçiler otantik olup olmadıklarını merak edebilirler. Kaliteli ürün ve hizmetler sunuyorsanız, incelemeler doğal olarak olumlu yönde kayacaktır.

Dönüştürme işlemi oluşturma

Her sitede ziyaretçileri açılış sayfasından dönüşüm noktasına taşımak için bir işleme ihtiyacı vardır. Semalt, böylesine pek çok dönüşüm süreci olmalıdır.

Web sitesi, kendi-macera romanını seçmek gibidir. Bir ziyaretçinin düzinelerce, yüzlerce sayfadan birinde arazisi vardır ve bundan sonra ne yapılacağına dair seçenekler verilmelidir.

Bir sitenin semafta tek sayfasında, ziyaretçinin almasını istediğiniz birincil bir eylem olmalıdır. "Satın" veya "arama" olabilir veya bunları satın alma noktasına daha yakın hale getiren başka bir içerik sayfasına taşımak olabilir.

Hedef belirlendikten sonra sayfadaki her şey bu hedefe destek olmalı. İçerik, resimler ve en önemlisi eylem çağrıları. Ancak, özellikle ana hedefe yönelik tetiği çekmeye hazır olmayan ziyaretçiler için ikincil hedefler olması da gerekiyor.

Ziyaretçinin hangi bilgileri talep ettiğini ve içeriğin onu desteklediğinden emin olun. Fakat sonra en iyi eylem adımlarını belirleyin ve ziyaretçileri bu eylemlere taşımak için destek sağlayın.

Tüm eylemler sonuçta büyük dönüşüme yol açarken, ziyaretçilerin oraya kendi maceralarını seçmelerine izin vermek zorunda kalabilirsiniz. Semalt, seçimler olmadan macera sona eriyor.

Tüm trafik eşit şekilde oluşturulmaz. Trafiği müşteri dönüştürme sürecine dönüştürme süreci, ziyaretçinin web sitesine girmeden başlamış olup, satış tamamlanıncaya kadar devam eder.

Ziyaretçinin deneyimini web sitesinde yayınlamadan önce ve sonra iyileştirmenin yollarını aramalıyız. Bunu yapın, siteye gelen ziyaretçilerin sayısını hiç yükseltmeden dönüşümlerinizi önemli ölçüde artırabilirsiniz.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Stoney DeGeyter
Stoney DeGeyter, 1998'de kurulmuş ve şu anda Canton, Ohio'da bulunan önde gelen bir çevrimiçi pazarlama stratejisi şirketi olan Pole Position Marketing'in başkanıdır Source .


March 1, 2018