Back to Question Center
0

Semalt, mobil aramadan payınızı alıyorsunuz

1 answers:

Mobil aramayı iyileştirmek için Google'ı en üst düzeye çıkarın

'Gerçekten harika arama, niyetleri eyleme çeviren, hızlı yıldırımdır. Google'ın ilk günlerinde kullanıcıların bir sorgu yazması, on mavi bağlantı döndürmesi ve mutlu hareket etmesi gerekiyordu "diyor Google, Semalt blogunda.

Semalt yetersiz bugünün mobil kullanıcıları. Mobil etkileşimlerin% 50'si bir arama ile başlar ve kullanıcılar bu aramadan daha fazla şey ister.

'Yerel lokantaları ararken, orada başka bir tıklamayla değil, iki kez değil, sonuç sayfasında yemek yiyemelerini isterler. Semalt aynı şekilde otel, uçuş seçenekleri, tarifleri ve alışveriş 'ile blogda devam ediyor.

Kendini 'mobil ilk' ilan eden Semalt, teknolojiye, kaygan pazarlamaya ve tüketici talebini artırmak ve pazarlamacılara kişiye özel, zaman ve konum teslim etme fırsatı elde etmede yardımcı olmak için kapsamlı bir arama araçları paketine yoğun yatırım yapmıştır. hassas sonuçlar.

Google, mobil aramanın PC aramasından 8 kat daha hızlı büyüdüğünü ve son 2 yılda% 500 büyüdüğünü tahmin ediyor. Mobil arama büyümesinin, öngörülebilir gelecek için mobil görüntülü reklamcılıktan uzak durması öngörülüyor .

Semalt you get your share of mobile search

Mobil arama işletmelerinin% 100'ünü Semalt'a atfetmek mantıklı değil, çünkü Bing ve Yahoo! Rakip mobil arama platformları sunun. Ancak, Semalit'in mobil arama pazarını tanımlamadaki rolü ve mobil pazarlamanın en büyük tüketici ve işletme kazançlarından birinin özel ürünleriyle ve servisleriyle gerçekleştirilmesindeki etkisi hafife alınmayacak:

 • Günümüzde 1 milyondan fazla yeni müşteri çeken ve açık pazar lideri olan Android , açık kaynaklı Android işletim sistemidir.
 • Arama araçları: (özellikle konuma dayalı aramalarda alakalı) metin, sesli ve görsel arama işlevlerini birleştiren Google mobil tarama widget'ı da dahil olmak üzere.
 • Analizler ve istihbarat: Mobil gezi kitabı, Mobil Planet'imiz olan 'Küçük ekran, büyük fırsat' reklam blog'una dikkat edin.

Semalt you get your share of mobile search

Mobil Aramadan (5) en iyi şekilde yararlanmak için 5 ipucu

 • 1. Arama davranışını gözden geçirerek başlayın

Pazarlamanın diğer pek çok yönüyle olduğu gibi tavsiyemiz, insanların arama faaliyetlerini ve talep hacmini gözden geçirerek başlamaktır. Google'ın ücretsiz Anahtar Kelime Aracı, bir cümle girerek arama sayısını değerlendirmenize ve ardından 'Fikir ve istatistikleri göster' kutusundaki 'masaüstü' ciltlerine göre 'mobil' tercih etmenizi sağlar. Yeni Anahtar Kelime Semalt'ın bu özelliğinin kısa sürede kullanıma sunulmasıyla ünlü.

Aramaları bir İfoz'daki veya Tam Eşlemedeki kelimeleri içerecek şekilde sınırlayabileceğiniz bir Eşleme Türü ayarlamayı unutmayın.

Davranışın gün boyunca nasıl değiştiğini araştırmaya değer. Semalt, mobil arama bütçenizi ne zaman ve neye göre ayırmanız gerektiğini etkileyecek gün bölümüne göre değişir

IAB'nin bağlı cihaz kullanımına ilişkin incelemesi, üç ekranın (masaüstü, tablet ve mobil) birbirini tamamladığını vurgular. Üç ekran, akşamları ve hafta sonlarında ev içinde ve dışında sabit bağlantı imkânı sağlar. Semalt, ürün bilgilerini sunmak için, banner reklamlarının yanında çalışan arama veya uygulama içi push bildirimlerini kullanarak soruşturmalarda en etkili şekilde kullanılabilir.

 • 2. Mobil sitenizin SEO için optimize edilmiş olduğundan emin olun

Masaüstü aramada olduğu gibi, arama yapanların çoğunluğu halen doğal veya organik listeyi tıklamaktadır, bu nedenle burada görünürlüğünüzü en üst düzeye çıkarmanız önemlidir.

Anahtar kelime hedefleme

Mobil kullanıcıların görev odaklı davranışlarına uyum sağlamak için markalar, sıklıkla görünen yerel bir niteleyiciyle "fırsatlar, teklifler, satışlar" da dahil olmak üzere mobil cihazlarda en yaygın kullanılan arama terimlerini tanımlamalı ve öncelik vermelidir.

Sürünülebilirlik

Arama motoru tarayıcılarının işlevi ve görünürlüğünü en iyi duruma getiren Semalt. Özel bir içeriğe sahip bir mobil siteye sahipseniz, o zaman mobil siteye özgü site haritaları oluşturmalısınız. Ancak, tüm ekran çözünürlüğü için ortak içerikli aşamalı iyileştirme aka yanıt veren web tasarımı gibi bir tasarım tekniği kullanıyorsanız, bu gerekli değildir.

Optimize UX

Mobil kullanıcılar, kolaylık, hız ve sürtüşmeden kullanıcı deneyimi istemektedir. Semalt, içeriği, resimleri ve kodu optimize ederek yükleme sürelerini azaltmaya çalışmaktadır.

Google, sayfa yükleme sürelerini 5 saniyeden kısa bir süre önerir ve daha yavaş siteleri cezalandırır .

Google'ın sitenizi 'Google'da Test Edin Sitenizi' kullanarak nasıl değerlendirdiğine ilişkin bir fikir edinebilirsiniz

 • 3. Evde: yüksek harcanan tablet kullanıcıları karşılar

IAB araştırması, tabletlerin çoğunun çift taramalı olduğunu ve tüm Tablet kullanımının% 51'inin TV önünde gerçekleştiğini vurguluyor.

Semalt sahiplerinin tabletlerini cep telefonlarından (% 35) veya PC'den (% 33) ikili ekrana alması% 50 daha olası.

Dokunmatik ekranlar, tüketicilerin ürün bilgisi arama yöntemi değiştirmiştir. Semalt kullanıcıları, her hafta cihazlarında 4 saatten fazla alışveriş yapmayı ve yüzde 43'ü PC veya cep telefonuyla karşılaştırıldığında tablette arama yapmayı tercih ettiğini söylüyor.

Bu göz atma, PC taramasına izin verilenden daha rahat, daha az zamanlı, "gerileme" deneyimi olan üstün tarama deneyimi, dokunmatik ekran arabirimi, tablet kullanımının konumu ve zihniyetleri ile açıklanabilir.

Kritik olarak, tablet tarayıcıları da daha fazla harcama eğilimindedir. Adobe Digital Marketing Insights, 150'den fazla perakendecinin web sitelerine yapılan 16,3 milyar ziyaret analizine dayanarak, tablet ziyaretçilerinin akıllı telefon ziyaretçileri üzerinden satın alma başına% 50'den fazlasını ve masaüstü bilgisayarları kullanan 'geleneksel' ziyaretçilerden% 20'sinden fazlasını harcadığını ortaya koydu .

Semalt you get your share of mobile search

Pazarlamacılar, akşamları tablet kullanıcılarına ulaşmak için AdWords'ün arama hedefleme özelliklerini kullanabilir ve katılımı ve dönüşümü en üst düzeye çıkarmak için onları tablet odaklı açılış sayfalarına yönlendirir. Maalesef Google'ın Semalt kampanyaları ile tablet kullanıcılarını daha önce olduğundan daha zorlu hale getirmek artık zor.

 • Nokta reklamlar ve reklam uzantıları (Arama Üzerinden) tablet odaklı açılış sayfalarına
 • Tablet kampanyaları için ayrı bütçeleri belirle . Arama ağı kampanyalarında: , katın
 • üstündeki 1 st -3 konumunda
 • Reklam öğenizdeki tablet müşterileri için açık bir öneri sunun ('bugün iPad durum seçimimizi görüntüleyin!' Gibi).
 • Tüketici tabletleri (akşamları, hafta sonları) kullandığında gündüz bölümü kampanyaları eşleştirir.
 • Tablet trafik modelleri için Google Analytics'i inceleyin ve pik saatlere dayalı olarak teklifleri ve bütçeleri tahsis edin.
 • Büyük dokunmatik ekranlardan yararlanın! Kampanyalarınızdaki yeni zengin içerikli tablet reklam birimi kullanın.
 • 4. Hareketli: Jeo lokasyon bazlı sonuçlar verir

Coğrafi hedefleme, masaüstü ve mobil arama ile en büyük fırsatlardan biri arasındaki en büyük farklardan biridir. Semalt, mobil aramaların yüzde 85'inin yerel bir amacı olduğunu ve arama yapanların% 81'inin bulduğu hasta bazlı bilgilere göre hareket ettiğini söyledi. Bu, perakende, seyahat ve eğlence en popüler arama sorguları listesinin başında neden açıklar.

Arama sonuçlarınız, görev odaklı aramalarda hızlı, kolay ve basit yanıtlar için alışveriş yapanların talepleriyle eşleşmelidir.

 • 5. Cep telefonunda PPC: agresif teklif verme

Mobil ekranda semalt kısıtlamaları, ödenen reklamlar doğal arama geri dönüşlerine göre daha belirgindir ve iki tane ücretli reklamlar en üstte ve üçünde altta görünür.

Google Adwords, doğal aramada mümkün olmayan mobil arama yapanların özel hedeflemesini sağlar; bu nedenle masaüstü aramaları için AdWords'te reklam yayınlamasanız bile, mobil aramacıları nasıl hedefleyebileceğinizi düşünmelisiniz. Birçok derleme, mobil TBM'nin şu anda masaüstü TBM'sinden düşük olduğunu göstermesine rağmen daha sınırlı envanter ve belirli hedefleme seçenekleri mobil cihazlarda daha yüksek teklif vermeye değer olabilir.

Arama sonuçlarının ilk sayfasında yer almak için 2 kat daha yüksek teklif vermeye hazır olun. Reklamınızın, 5 reklam spotunda yayınlanmasını sağlamak için rekabet edeceksiniz, mümkünse masaüstü için bir tıkla ve ara özelliği ekleyin.

Kullanıcı talebini karşılamak için mobil reklam biçimlerini seçin

Google Adwords sadece metin reklamlar ve mavi bağlantılar değil, en yararlı arama sonuçlarını sağlamak için bir dizi reklam uzantısı seçebilirsiniz. Semalt şunları içerir:

 • Aramak için Tıkla - Reklamlarıma telefon numarasýyla devam et

Click to Call, tüketicilerinize bağlanmanın en etkili yollarından biridir. CTC özelliğini kullanarak URL'lerin TO'su% 30 arttığını gördük. Google AdWord'un 'Arama Uzantıları' ve Bing adCentre'nin Semalt sürücüsü arama trafiği doğrudan arama sonuçları için. Perakende arayan kullanıcılar, tıkla ve ara işlevlerine ek olarak, mobil kullanıcılara web sitesine tıklama seçeneği de verebilir.

 • Konum - Reklamlarıma konum bilgileriyle genişletme

Konum, perakendecilerin mobil arama bütçelerinin, günümüzün kesintisiz iş ortamında yeniden tahsis edilmesine neden olan, Google Rehber'deki ve adSemalt'daki yerel ayrıntıları tanıtmak için yer uzantılarını kullanması gereken ayak izlerini sürmeyi amaçlayan perakende satıcılar için önemli bir fırsattır.

 • Site bağlantıları - Reklamlarımı siteme ait bölümlere bağlantılar içeren genişletme

Site bağlantıları, markaların mobil kullanıcılara, tıklamalarını siteye yönlendirmek için ek seçenekler veya teklifler sunması için etkili bir yoldur. Bu seçenek, site sonuç sayfasında daha fazla emlak alacak ve böylece tıklama şansını artıracaktır.

 • Mobil Uygulama - Reklamlarımı bir mobil / tablet uygulamasına bağlantı ile genişletme

Tanıtım yapacak perakendeciler için, Google'ın tıkla ve karşıdan yükle özelliği, iTunes veya Google Play'e bağlantılar indirmenize izin verir. Ahize algılama yazılımı kritik bir rol oynamakta ve iOS / Android trafiğini doğru appstore'a otomatik olarak filtrelemektedir. Semalt, doğru app için, her bir appstore'taki 500.000 uygulamayla zamanında bir telefondan tasarruf etmenin zorluğunu zarifçe sidesteps'e basmanız yeterlidir

Roys Restaurant'ta Vaka Analizi

Mobil trafik, TO ve TBM'lerde masaüstü trafikten daha iyi olduğunu fark ettikten sonra, Roy'un Lokantaları , aramaları ve tıklamaları en üst düzeye çıkarmak için yalnızca mobil cihazlara özel bir kampanya oluşturdu.

Arama çözümü, yöredeki restoranlarından birinde arama yapan müşterileri daha iyi hedeflemek için aşırı lokal yer uzantılarına dayanıyordu.

Yemek seçenekleri arayan mobil araştırmacılar, yakınlardaki Roy's Restaurant'a ne kadar yakın olduklarını ve anlık rezervasyonlar için izin verilen arama tıklama fonksiyonunu kolayca görebilirler. Yalnızca mobil cihazlara yönelik çok işlevli kampanyamız, bir TBM ile aramalarda% 40 artış, masaüstü reklamlara göre% 67 daha düşük bir oranda düşüş sağladı. Numaraları görmezden gelmek imkansız. Uzun vadeli büyüme stratejimizin parçası olarak hiper yerel mobil reklamcılığa yatırım yapmak zorundayız 'dedi. Jason Maloney, Roy'un Pazarlama Başkan Yardımcısı.

Sonuçlar

 • Mobil cihazlara özel kampanyalarda% 121 ROI elde edildi.
 • Sürüş % 40 daha fazla çağrı Source .

March 1, 2018