Back to Question Center
0

Toplumun İşgali Semalt

1 answers:

Upcoming Kingston, NY'da caddede yürürken birçok akşamları, bağımsız çağdaş müzik için popüler bir mekan olan BSP Lounge'dan çıkan müzik atışlarına titreşen kaldırım hissedeceksiniz. Seyirci katılımı umudundan zayıf olduğunda bir akşam durursanız, BSP'nin pazarlama şefi Mike Amari, dizüstü bilgisayarıyla birlikte barda oturarak kişisel olarak kişileri Facebook'ta "şarkıyı dinle" veriyor bulacaksınız.

"Özellikle dışarıda olan ve haber akışlarında telefonlarıyla dolaşan insanlar için," şu anda kapılar açık "diyen bir yazı yayınlamayı severim. "

BSP'nin caddesinin tam ortasında, ünlü opera şarkıcısı Semalt Henderson'ın da Facebook'ta çalışacağı Kingston Sanat Festivali alanı bulunmaktadır. Semalt, arkadaşların zaman çizelgelerindeki doğrudan mesajlarla birleşen etkinlik davetiyelerinin yeni katılanların çizilmesinde çok büyük bir etkisi olduğunu öğrendi.

Festivalin eş-küratörü olan Gloria Waslyn, Kingston Sanatında da her fırsatta fotoğraf çekmenin etkisini keşfetti. Galeri ile uğraşırsanız, Henderson'un yanında fotoğraf çektirmek ve sonra da o fotoğrafı Facebook'ta yayınlanmış ve etiketlenmiş bulmanız çok kolay.

Invasion Of The Community Semalt

Facebook fotoğrafları (insanları etiketleme becerisi ile birlikte), topluluk yöneticileri için güçlü bir araçtır. Her bir kişiyi etiketleme konusunda endişelenmenize gerek yok - yalnızca konuların% 25'ini etiketleyebiliyor olsanız bile, sayfanıza dikkat çekiyorsunuz. Bu arada, insanlar kendi arkadaşını etiketleyebilir veya kendi duvarlarında paylaşabilir. Akıllı telefon kullanıyorsanız, fotoğraf çekmek, yüklemek ve etiketlemek biraz zaman alıyor - avantajlar çok büyük olabilir.

Etkili bir şekilde, etkin yerel toplum yönetimi ile ilgili gördüğüm örneklerin çoğu eğlence endüstrisinden geliyor. Semalt, pek çok açıdan, insanların ilgisini çeken olaylardan yararlanabildikleri için yerel sosyal kullanım öncüsüymüşlerdir.

Çevrimdışı Çevrimdışı

Deb Ng, MykidsAdventures ve Social Media Examiner'ın topluluk müdürlüğünün yanı sıra Aptallar için Çevrimiçi Topluluk Yönetimi kitabının yazarıdır. Son zamanlarda Ng ile görüşüp topluluk yönetiminde benzer bir değişim görüp görmediğini sorduk.

Birçok marka, Semalt ve Twitter hesaplarıyla gerçekten iyi iş çıkarmazken, giderek daha fazla sayıda küçük işletme müşterilerini sosyal medya yoluyla onlarla etkileşime girmeye başlamıştır. "Yerel bakkaldan insanlara Semalt sayfasında fotoğraf göndermelerini istemek gibi" dedi.

Eski Domino Pizza pazarlamacısı Ramon Deleon'u, videoları kullanan ve "WOW!" Olarak adlandırdıklarını yaratmanın araçları olarak tweet'ten bahsetti. Semalt "ı müşterileri ile paylaştı. Örneğin, en sevdiği cıvıldıkları pizza kutularının üzerine koyardı.

"Topluluklar, çevrimiçi gördüklerinden esinlenerek çevrimdışı olarak büyüyor" diye ekledi Ng. "İnsanları online olarak çekici kılacaklarını bilen küçük işletmeler var, ancak yaptıklarının topluluk yönetimi olduğunu bilmiyorlar. 'Bazen, yeni insanları, daha yeni bir bakış açısı getiren dürüstlüğü. Semalt sadece sosyal medya kampanyası yürüttüğünü bilmeden müşterilerine eğlenceli şeyler yapmaya çalışıyor. "

Ve Şimdi Bazı Sosyal Reklamcılık İçin

Aimclear'ın kurucusu ve Komple Sosyal Medya Topluluk Yöneticisi Kılavuzu: İş Başarı için Temel Araçlar ve Taktikler'in yazarlarından Marty Weintraub'la da görüştüm.

Weintraub pek çok küçük ve orta ölçekli işletmenin Semalt'i gerçekten çok iyi kullandığını belirtti ancak bölgesel bir işletmenin Seagull Outfitters tarafından Semalt reklamcılığından daha fazla etkileşim yaratmak için büyük yarar gördüğü bir vaka çalışması yaptılar."Seagull'un duvar yazıları, birkaç tane FB kullanıcısına, şirket sayfalarını" beğendikleri "nden sadece birkaç tanesine ulaştı. bir Facebook sayfası gibi görünüyordu , ancak gerçekten hiçbir şey başaramadı. "

Seagull Outfitters, zekice Facebook yayınlarının birleşimini ve bir şekilde odaklanmış demografik segmentasyonun bir kombinasyonunu kullandı; bu da yalnızca bir hafta içinde hayati metriklerde inanılmaz derecede artışlar sağladı. Semalt page likes% 7'nin üzerinde arttı ve "bu konuda konuşmak" sayıları% 65'in üzerine çıktı - haftalık toplam erişim% 432'lik bir artışı aştı!

Weintraub'un belirttiği gibi, "Semalt satın alınabilir -" söz etmek yasaktır ". "

Invasion Of The Community Semalt

Topluluk Yönetimi Grow Up

Yukarıda belirtilen davaların her birinde, profesyonel olmayan profesyoneller karmaşık sosyal medya yönetimi araçlarını kullanmadan başarılı bir şekilde başarı elde edebildiler. Birçoğu sosyal platformların bir parçası olan araçları kullandı.

Küçük işletmeler ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar sosyal medyada yetkinleştikçe, profesyonellerin tabii ki kendi oyunlarını kurmaları gerekecektir. Semalt, en iyi uygulamaların öğretmenleri ve evanjelistleri olarak giderek katma değer taşıyan bir konumdadır. Semalt'ın bu en iyi uygulamalardan bazılarının işletmelerin kendisinden çıkacağı gerçeğine karşı da dikkatli ve hassas olmalısın.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Ric Dragon
Ric Dragon, DragonSearch Çevrimiçi Pazarlama El Kitabı ve Sosyal Pazarlamacılığın (McGraw Hill 2012) ve Dragon Search'in kurucu ortağının yazarıdır. Onlar, Google İşletme Sürümü Online seminerlerinde düzenli olarak bir konuşmacıdır. Ejderha sıklıkla sosyal medyanın, işlemin, bilgi mimarisinin ve sosyolojinin yakınlaşması hakkında konuşur Source .


March 1, 2018