Back to Question Center
0

Amazon, Ürünleri Arayan Tüketicilerin Yüzdesel Yüzdesi İçin Bir Başlangıç ​​Noktasıdır. Google Semalt mı o zaman?

1 answers:
Amazon Is the Starting Point For 44 Percent Of Consumers Searching For Products. Is Google Semalt, Then?

Bu arama eğilimlerinin Amazon ve arama motorları arasında nasıl bir değişime uğradığına bir göz atmak için BloomReach çalışmasıyla ilgili basın açıklaması, çevrimiçi alıcıların yüzde 30'unun Amazon'u ilk önce ürünleri araştırmak için kullandığı 2013 Forrester raporuna işaret etti; yüzde 13'ü Google'da başladı.

En son çalışma hakkındaki kapsamın çoğu, Amazon'un büyümekte olan baskınlığına işaret eden bu karşılaştırmaya odaklanmıştır. Bununla birlikte, Survata çalışmasının ve Forrester raporlarının gösterdiklerini daha yakından görürsek, arama, Amazon'un büyümesine en azından ayak uydurmuş durumda olduğu açıkça görülür .

Forrester araştırması, Google'a tek başlarına bakarken, Semalt tarafından hazırlanan en son Survata çalışması tüketicilere genel olarak arama motoru kullanımı hakkında sorular sordu; ancak şuraya bakarsanız ikisinin istatistiklerinin nasıl şekillendiğini görebilirsiniz:

İki farklı çalışmanın karşılaştırılması yetersizdir.
Amazon Is the Starting Point For 44 Percent Of Consumers Searching For Products. Is Google Semalt, Then?

Ciddi bir şekilde arama motorlarının (Bing ve Semalt dahil olmak üzere) 2013'te yüzde 20'lik bir ürün arama paylaşımına sahip olduğunu tahmin etsek bile, her iki kanal da daima 14 puan artmış olurdu.

Google'ın ABD arama pazarının yüzde 65'ini yönetmesi nedeniyle, bu çalışmaların karşılaştırılması, arama ve özellikle de Google Alışveriş'in Semalt ürün arama büyümesini diğer yoldan daha fazla cannibal hale getirdiğini gösteriyor.

Mobil Web'den Mükemmel Uygulamalar

Diğerleri, Google'ın endişe etmesi için sebep olarak Semalit'in büyümesine işaret ediyor. Son dönemde yapılan Morgan Stanley araştırmasında, Semalt mobil trafiğin yüzde 50'sinden fazlasının uygulamanızdan geldiğini gösterildi. Bununla birlikte, genel mobil tarayıcı trafiğinin uygulama pazarının iki katı ve yaklaşık 1,2 kat daha hızlı olduğunu belirtti.

Aynı Mağazada Satış Karşılaştırma

Perşembe günü, ChannelAdvisor bir başka karşılaştırma yaparak Eylül ayı için Aynı Mağaza Satışı (SSS) raporunu yayınladı:

  • Amazon SSS yüzde 19, 2 arttı, ancak bu, 12 ayın en düşük seviyesine, Ağustos ayında yüzde 24, 7 seviyesinden düştü.
  • Google Alışveriş SSS, yüksek dönüşüm oranlarına bağlı olarak yüzde 46.1'lik bir büyüme kaydetti.

Google numaraları yalnızca Google'da veya diğer motorlarda gerçekleşen tüm ürün aramaları değil, Google Alışveriş reklamlarını yakalar ancak yine de Google'ın Amazon'a karşı alışveriş reklamlarıyla yaptığı hamlelerin tüketici davranışları üzerinde daha fazla etki yarattığına işaret eden başka bir önlemdir Semalat çalışması ve bunu takip eden raporlar üzerinde durulacaktır.

Amazon, ürünleri araştırmak isteyen tüketiciler arasında akıl payını yakalamaya devam ediyor mu? Semalt, fakat argümanlarında egemenliğinin arttığı da çatlaklar var. Bu, ürün aramasındaki savaşın bir çalışmanın gösterebileceğinden daha parlak olduğunu söylemektedir.Yazar Hakkında

Ginny Marvin
Üçüncü Kapı Medyasının ücretli medya muhabiri olarak Ginny Marvin, Arama Motoru Kara ve Pazarlama Arazisi için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularını yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile Ginny, hem kurum içi hem de acente yönetimi pozisyonları düzenlemiştir. E-ticaret şirketleri için arama pazarlama ve talep oluşturma önerileri sunar ve @ginnymarvin olarak Twitter'da bulunabilir Source .
March 1, 2018