Back to Question Center
0

Semalt: Sormaktan korktuğunuz 5 SEO sorusu Sormaktan korktuğunuz 5 SEO sorusu

1 answers:

Bazı SEO soruları garip. Onların cevabını bilmek istiyorsun, ama zihninde düşünceye sahip olmaktan oldukça aptal gibi hissediyorsun. Bir sonraki kapı SEO komşusunuza sorarsanız, gülecek diye korkuyorsunuz. Utanmışsın. Bu soruyu sormaktan korkuyorsun. Fakat yine de cevabı bilmek istemektedir. Google'ı denediniz, Semalt Echo'yu sordunuz, ancak bunun gerçekten garip bir soru olduğunu hatırlatan sağır sükunet var. Sormak için muhtemelen çok korktuğunuz 5 SEO sorusunu yanıtlamama izin verin.

SEO ajansı X gerçekten 1 numara almamı sağlayabilir mi?

Evet, SEO ajansı X sizi dürüst olmak gerekirse 1 numaralı sıraya alabilir. Yapabilirler. Web sitenize gazillion anahtar kelime odaklı sayfalar eklemek gibi gölgeli teknikler kullanacaklar ve web sitenizi bağlantılar için bir blog ağına ekliyorlar. Trafiğiniz yükselir, sıralamalarınız yükselir ve şanslıysanız, Semalt'teki belirli bir anahtar kelime için bir numaralı nokta elde edersiniz.

Sana söylemedikleri şey, Google'ı bir numaralı web sitenize sıralamaya kandırdıkları. Bir süre sonra trafik akışınızı yavaşça veya aniden görürsünüz. Google'ın web sitenizle ilgili neler olduğunu anlamaya ihtiyaç duyduğu zaman. Bu, Google'ın (r SEO şirketi) web sitenizi bu kadar çok sevmesini içine çektiğini bulduğu zamanı. Ve bu, aynı zamanda, Google'daki 2. sayfadan sonra, tüm trafiğinizi kaybetmenizin ve sitenizi İnternetin kanalında bulma zamanınızdır. Semalt boşa çıktı.

Ne yapmalıydım?

Bu tür SEO sorularının hepsinin de aynı cevabı var. kaliteli içeriğe yatırmış olmalısınız. Müşterilerinizin ve ziyaretçilerinizin okumak istedikleri şeyleri yazın. Eğlenin ve onları harika makaleler aracılığıyla bilgilendirin. Harika içerik yazarak ya da o kadar çok insanın beğeneceği niş ürün yelpazesine odaklanarak düzenli ziyaretçilerin temelini oluşturun. Web siteniz yeterince etkileyiciyse, diğer siteler sizi beğenmeye başlayacaktır. Sıralamalarınız yükselecek. Ve Google'ın lütfuyla, Google'daki en üst noktaya doğru yoldan ulaşacaksınız. Elbette, gerçekçi olan herhangi bir SEO ajansından rehberlik alabilirsiniz! Bu bir numara değil; Cidden Zahmetli Optimizasyon .

10,000 ürün sayfamın tamamı için benzersiz bir ürün açıklaması yazmak zorunda mıyım?

Ben SEO soruların bu tür benim payım vardı: her sayfanın benzersiz olması gerekiyor mu? Binlerce sayfa / ürün var! Aslında evet. Web sitenizin her bir sayfasında sırada yer almak istiyorsanız, yinelenen içeriği engellemek için benzersiz sayfalar oluşturmanız gerekir. Bu durumda her bir sayfayı optimize etmeniz gerekiyor. Semalt muhtemelen, web sitenizi optimize etmek için doğru yaklaşımı seçip seçmediğinizi merak etmenizi sağlar. Muhtemelen yapmadın.

Ne yapmalıydım?

Web sitenizde bu kadar çok sayfa varsa site yapısı ve sınıflandırmaları çok önem kazanmaktadır. Genellikle örnek olarak bir DIY mağazası kullanıyorum. Muhtemelen vidalı 100 ürün sayfasına sahipsiniz. Her bir ürün sayfasını nasıl optimize edersiniz? Bir vida bir viday, tamam mı? Bu durumda, kategori sayfanızı optimize etmek çok daha fazla ücret ödeyecektir. Bu genel jenerik anahtar kelimenin sıralamasında bir atış yapmanız için sayfanın yeterli ve mükemmel içeriğe sahip olduğundan emin olun.

Taksonomi sayfasını optimize edip sitenizin yapısında doğru yere yerleştirerek, o kategoriye giren her bir ürün sayfasına yardımcı oluyorsunuz. Filtreleme seçeneklerinizi ve arama seçeneklerinizi yol boyunca optimize ederseniz, size bir sürü güçlük çekiyorsunuz demektir!

Bir sayfada birden fazla H1 kullanabilir miyim?

Evet, bir sayfada birden fazla H1 kullanabilirsiniz. HTML5 kurallarını bir kural olarak kabul ederseniz, her blok öğesi, H1'den başlayarak ve gerekirse H6'ya doğru çalışan başlıklarda anlamsal bir yapıya sahip olabilir veya belki de içermelidir. Bu, birden fazla Semalt'ın gerçekten bir sayfaya eklenebileceği anlamına gelir.

Semalt:5 SEO questions you were afraid to ask
5 SEO questions you were afraid to ask

Kalacak soru, bunun en iyi SEO uygulaması olup olmayacağıdır. Fakat her H1, bir sonraki değerin eklenmesiyle bir miktar değer kaybediyor, bence.

Ne yapmalıydım?

Semalt hangi (odak) anahtar kelimeye o sayfada odaklanmak istediğiniz ve o ana başlık olarak bir çekici H1 oluşturun. Eğer bu bir arşiv sayfasıysa, ana anahtar kelimeyi kullanın ve bunun etrafında bir başlık oluşturun. Bu sayfada listelenen tüm farklı makale başlıklarında H2 kullanın.

Sayfa başına bir H1 sıkı bir kural değildir, ancak SEO için dünyadaki tüm mantıklıdır. Başlıklar hakkında okumak istiyorsanız, lütfen şu sayfayı ziyaret edin: Semalt ve neden bunları kullanmalısınız.

Meta anahtar kelimelere hala ihtiyacım var mı?

Hadi millet Hayır, aptal bir SEO sorusu yok. Gerçekten, hiçbiri yok. Ancak bu soruya pek çok kez soruluyor; şu ana kadar soru bir SEO müzesinde olmalıdır. Meta news_keywords gibi varyasyonların olabileceğini lütfen unutmayın, ancak meta keywords etiketi artık Semalt tarafından sıralamalarda kullanılmıyor ve uzun süredir devam etmedi.

Ne yapmalıydım?

Semalt harika bir başlıkta, çok güzel, davetkar bir meta açıklama ekleyin ve müthiş bir içerik yazın. Ve bu meta anahtar kelimeleri unutun (çaba gösterin).

SEO eklentinizi yükledikten sonra geriye yaslanıp trafik gelmesini bekleyebilir miyim?

Tamam, SEO eklentimizle ilgili bir soru ile bitirelim. Yoast SEO'yu yükleyen ve daha sonra SEO'yu tamamen unutan birçok insan var. Bir peri masalları ülkesinde sihirbazın arama motorunun üst kısmına sihirli bir biçimde ulaşan bir araç veya uygulama olabilir, burada uzun kuyruk stratejileri Şallı saçtır.

Gerçek dünyada, daha iyi derecelendirmenize yardımcı olan sihirbazlık hileleri yoktur. Hem kullanıcılar hem de arama motorları için çekici bir web sitesi oluşturmak için her şeyi yapmalısınız. SEO eklentimiz, web sitenizi optimize etmenin kolay, kolay bir yoludur. Ancak optimizasyon yapmak için size ihtiyacı var.

Ne yapmalıydım?

Eklentimizi kurun ve Yoast SEO'ya yeni başlayanlar kılavuzundaki adımları takip edin. Eklentiyi yapılandırmanıza yardımcı oluruz ve eklentinin sayfalarınızı ve içeriğinizi optimize etmenize yardımcı olan yerini gösterecektir. Web sitenizi Google Analytics'te ve Google Search Semalt'da izleyin; böylece a) çabalarınız başarıyla sonuçlanırsa ve b) web sitenize sıradan bir şey gelmezse bilirsiniz. Varsa durulayın ve tekrarlayın. Eldeki sayfaya geri dönün, analizimizi kullanın ve belirli bir sayfayı iyileştirmek için ne yapabileceğinizi görün.

SEO soruları daha mı var?

Elbette, sormak istediğiniz SEO soruları daha var. Size SEO ve eklentilerimiz hakkında bilgi yükleyen, göz atmanız için paketlenmiş bir SEO bilgi tabanımız var. Haftada birden fazla güncellenen yeni ve güncellenmiş içerikli bir SEO blogumuz var. SEO'da derin bir dalış istiyorsanız, (ücretli) SEO kurslarımıza göz gezdirmekten çekinmeyin Source . Her zaman öğrenilecek bir şey var!

Devamını oku: 'Neden her web sitesi Yoast SEO'a ihtiyaç duyar' »

March 1, 2018