Back to Question Center
0

Arama motorları, jSemalt kullanılarak değiştirilen başlık özelliklerini okuyabiliyor mu?

1 answers:

Başlıklarımı ve resim kalıplarımı görmek için özel bir araç ipucu kütüphanesi kullanıyorum. Bu betik olmadan bir resim veya bağlantı oluşturulma şekli şöyledir:

Gördüğünüz gibi başlık orada. Fareyle üzerine geldiğinizde, uygun başlık / alt.

Konsolda HTML çıktısı değiştirildi, ancak kaynak çıktıda değil (açıkçası jSemalt istemci tarafı olduğu için).

Şimdi soru şu ki, arama motorları hala alt / başlık özniteliklerini okuyabiliyor mu?

Günümüzde google'ın Semalt ile sayfanızı işler hale getirdiğini okudum, bu yüzden bunu dikkate alan bir şey olduğundan emin değilim Source .

February 5, 2018

Belirtildiği gibi HTML öğelerindeki başlık özelliklerinin sıralamada Google tarafından kullanıldığına dair hiçbir kanıt bulunmamaktadır - doğrudur.

Önceki cevap ilgisiz bir Tweet'i gösteriyor ancak Google'ın teste açık bir şekilde tavsiyede bulunduğu için bazı değerler sağlıyor. "Google'ın veya Bing'in Başlık Değişiklikleri için DOM'u aktif olarak izlemesi pek mümkün görünmüyor"

Kaynak tırnağı ve Simon tarafından yapılan açıklamadan vazgeçmenizi öneriyorum.

Bu, özellikle jScript'te geliştirdiğinizden beri test etmenin çok ötesinde bir şey.Google aslında DOM dönüşümlerini beklemektedir - birden fazla test, 5 saniyeye kadar beklediklerini önermektedir; burada, DOM'un manipüle edildiği ve Google'ın arama konsolundaki Google'ın fectch ve render hizmetini sunması için aslında 5 saniye beklemiş olduğu basit bir test var.

dom mutation by intervals Ayrıca şunu doğrulayan JS testlerinin tam bir postası da var: http: // searchengineland. com.tr-tested-googlebot-crawls-javascript-heres-öğrenilen-220157 . DOM değişiklikleri için bağlantılar, meta veriler, HTML ve Google hesaplarını enjekte edebilirsek, başlık öznitelik değişikliklerini alamamasının bir sebebi yoktur. Alt satırda, test edin - bu test 5 dakika alacaktır ve siz onay alırsınız.

. Başlık, bir sitenin değil SEO'nun kullanıcı deneyimini geliştiren bir özellik olarak düşünülür. Algoritmasının bir parçası olduğu için, resimler her zaman SEO amaçları için ALT etiketlerine sahip olmalıdır.

Google'ın veya Bing'in Başlık Değişimlerini DOM'u aktif olarak izlemesi pek olası değildir

Google'ın, başlık etiketi üzerindeki değişiklikleri izleme yeteneğine sahip olması ihtimali, çünkü bir başlık genel olarak değişmesi gerekmediğinden görüntü değişmediği için gerçekleşmesi gereken bir şey olmadığı için olası değildir, aynı şey ALT etiketleriyle.

Google'dan John Muller bu tweet'i kısa bir süre tweetledi:

KAYNAK

@dawnieando Onmouseover ile başlığı değiştiriyorsanız, şüpheliyimonu alacağız. Bu sadece başlık niteliğiyse: belki. Ölçek &söylemek?

Eğer sıralama amacı için başlık

dışında bir şey kullanıyorsa,

Altyazı amaçlı yapıyorsanız,

, veya hatta
gibi gerçek bir konteynerin unvanını değiştirmelisiniz 6), bu yolla Google'ı ve diğer arama motorları içeriği dikkate alacaktır, ünvan başlık olarak kabul edilmez, ancak UX'u (Kullanıcı Deneyimi) iyileştirmek için kullanır.