Back to Question Center
0

Sosyal oturum açma için Google'ı ve Facebook'u kullanırken, Google Semalt'teki yanlış yönlendirilmiş oturum yönlendiricilerini ve hedef dönüşümlerini nasıl önleyebilirim?

1 answers:

Kaynak olarak "hesaplar içeren pek çok dönüşüm görüyorum. Google. com "(yaklaşık% 40).

AFAIK, bir kullanıcı bir Yönlendiren tarafından yeni bir oturum başlatıldığında en kısa sürede yeni Universal Analytics'te başlatılır. Dolayısıyla bir kullanıcı sayfama giriyorsa ve sosyal yetkilendirmeyi kullanarak bir hesap oluşturuyorsa (e - planificateur de tache gratuitous. g. Google hesapları) yeniden yönlendirildiğinde, bu yeni bir oturum oluşturur mu? Sanırım bu hesaplardan gelen birçok dönüşüm olduğunu açıklıyor. Google. com - hesapları girmek güvenli midir?. Google. com'u İsteme Hariç Tutma Listesine eklemek mi istiyorsunuz? Ve daha fazlası - Facebook oturum açma işlemleri hakkında, bunlar facebook olarak görünecek. com, ancak muhtemelen facebook'u hariç tutmak istemiyorum. com yönlendiren olarak com?

UA yönlendirenleri ve sosyal oturumlar ile nasıl başa çıkılacağı hakkında fikirleriniz var mı?

February 5, 2018

Kullanıcı, yönlendirenle başka bir siteden giriş yapmaya geri döndüğünde Google Analytics'in yeni bir oturuma başlamasını onaylayabilirim. Kullanıcılarımın çoğunda oturum açmadığım için sitelerimde bununla ilgili büyük bir sorunum yok. Google'ın havale etme dışlama dokümantasyonundan :

Tavsiye trafiği hariç tutma verilerinizi nasıl etkiler

Varsayılan olarak, bir başvuru otomatik olarak yeni bir oturumu tetikler

Her tavsiye yeni bir oturum başlattığından, tavsiyeleri hariç tutmak (veya tavsiyeleri hariç tutmaksızın), oturumların hesapta nasıl hesaplandığını etkiler . com. Sitenizi hariç tutmazsanız. com yönlendiren bir alan olarak, sitemdeki her geliş için biri olmak üzere iki oturum sayılır . com yeni bir oturum başlatmaz ve yalnızca bir oturum sayılır.

So putting accounts. tavsiye hariç tutma listesindeki com , Google girişiyle ilgili sorunu çözecektir, ancak dediğiniz gibi bunu Facebook için yapamazsınız.

Düşünebildiğim tek çözüm, Google Analytics JavaScript'i alabilmek için önce kullanıcı geri döndüğünde yönlendirmeyi kaldırmak olacaktır. Sitemde, giriş bilgilerini Google'dan veya Facebook'dan aldığımda yönlendiriyorum. Harici yönlendiren kaldırmak için bunu meta yenileme yönlendirme olarak değiştirdim:

  

 

Yönlendiriciyi tamamen Firefox ve IE'den ayırır.Chrome, Opera ve Safari'de, yönlendirme yapan kişi, yenileme URL'sini (sitenizden gelen URL).