Back to Question Center
0

Semalt: SEO: Sayfaları son eğik çizgi ile yeniden yönlendirmemiz gerekiyor mu?

1 answers:

i Semalt SEO REPORT CARD üzerinde bu arama motorları için bu sayfa okudum:

http: // www. domain. com / somepath

, bundan farklı olan bir sayfadır:

http: // www. domain. com / somepath / (' / ' in son kesişimine dikkat edin)

Bu doğruysa, pek az sorum var:


A) Ev sayfası yolu i için de bu doğru mu?. e - game server cheap. http: // www. domain. com .

Ben zaten 301 http: // domain'i yeniden yönlendiriyorum demek istiyorum. domain. com , ancak nasıl da yönlendirebilirim http: // www. domain. com ila http: // www. domain. com / (son eğik çizgi ile) ??? Aslında Apache sunucusu veya tarayıcı istemcisi (kimin bunu yaptığını bilmiyorum) eklemezsem, zaten bu tür yönlendirme yapıyor gibi görünüyor http: // www. domain. com tarayıcı çubuğunda daima otomatik son bölü ekler http: // www. domain. com /

Bu yüzden kafam karışık, bir şey yapmam gerekiyor mu?


B) Hâlâ dosya uzantıları kullandığımdan, yönlendirme konusunda pek endişe etmiyordum alan adı. com / somepath ila alan adı. com / somepath / çünkü sitelerimdeki tüm sayfalar somepath / page şeklinde. htm .

Ancak yine de beni şaşırtan garip bir şey farkettim. URL olarak bir somepath / sayfa girersem. htm sunucu aynı sayfayı döndürür somepath / page. htm / (son eğik çizgi ile) hata yerine. Bence normaldir, çünkü http: // www. php. Net / docs. php, http: // www ile aynı sayfayı döndürür. php. Net / docs. php / (son eğik çizgi), ancak bunlar daha sonra arama motorları için iki farklı sayfa olarak değerlendiriliyor ???

Sonra tekrar ayar yapmam gerekiyor mu?.

February 5, 2018

Alan adındaki son eğik çizgiler , sonundaki eğik çizgiyle aynı şekilde ele alınmış i. e. http: // www. domain. com = http: // www. domain. com / .

Fakat tek istisna budur. URL başka zamanlarda tamamen farklı içerik döndürebilir ve bu nedenle farklı bir URL olarak değerlendirilir.

Geri döndürülen herhangi bir dosya (uzantılı . htm veya İşte bu Apache'nin işleyişi; URL örneği. com / dosya. php / abc / xyz dosyasına geri dönecek . com / hello , örneğine yeniden yönlendirmelidir. com / hello / .

.

A ) Evet, alan adı olmasına rağmen yine de farklı URL'ler. Aşağıdaki kodu sizin için faydalı bulabilirsin. htaccess dosyası:

  #RewriteBase'ü aktarıma / sonra değiştir
RewriteBase /#Bağlantıyı www dışına yönlendirir
RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ domain. com
RewriteRule (. *) http: // www. domain. com / $ 1 [R = 301, L] 

B ) Bunlar farklı URL'ler olarak düşünülür, ancak tarayıcı hala doğru olarak yorumlayan olsa bile dosya uzantısından hemen sonra bir eğik çizgi kullanmamalısınız. Bir dosya uzantısından hemen sonra eğik çizgi gördüğümü sanmıyorum, bu nedenle kendiniz sayfalarınıza bu şekilde bağlanmadıkça çok fazla endişelenmem.Uzantıdan sonra eğik çizgi kullanmayın.

Genel olarak, URL şemalarınızla tutarlı kalın. Bir yol seçip onunla sopa.

Google SEO Rehberi'ne ve ayrıca sağduyu'ya göre, web sitesi yolları bir dizin yapısına benzemektedir.

Yani, eğik çizgi bazı klasör kökünü belirtir. Güçlü kullanıcılar ayrıca aşağıdakileri yapmaya teşebbüs edeceklerdir:

  • kullanıcı girer http: // domain. com / articles / 2009 / güzel ayakkabı. htm
  • kullanıcı bir dizin listesine girmek için son parçayı silecek, örneğin: http: // domain. com / articles / 2009 / , 2009'dan itibaren tüm makaleleri görmek için umut ediyor.

URL'lerinizi buna göre ayarlamak, bir hiyerarşinin taramak ve dizin oluşturmak için daha net olmasını sağlayacaktır.

Bu düzeltmeyi,. htaccess mod_rewrite for both, ihtiyaçlarınıza göre sondaj eğik çizgi ekleme veya kaldırma. Kontrol:

http: // www. Google. com / search? q = htaccess + kaldırma + sonlandırma + eğik çizgi

http: // www. Google. com / search? q = htaccess + ekleme + sonlandırma + eğik çizgi

Umarım bu yardımcı olur.

.

İnsanlar sitenize bağlandıklarında eğik çizgiyi kaldırmak için yeniden yönlendirme en iyi seçenek bence onlar iki yoldan birini yapıyorlar, URL'yi manuel olarak yazıyorlarsa bu durumda arkalarında eğik çizgi bulunmamaktadır veya kopyalanırlar ve bu durumda sondaj eğik çizgi eklenecektir, bu yüzden eğer iki URL arasındaki bağlantılarınızı bölerek baştaki eğik çizgiyi bırakırsanız (Google'ın iki sayfanın aynı olduğunu tanımak için yeterince sofistike olacağı düşünülürse de, kolay bir düzeltme öylesine güvenli daha sonra üzgünüm).

Erişemiyorsanız. htaccess dosyasını açın ya da bu şekilde başka bir yöne yönlendirin, kurallı etiketi kullanabilirsiniz, ancak gerçekten de son bir çare olmalı çünkü kodunuzu doğru almanız her zaman daha iyidir, daha sonra bant yardımlarıyla bunu kapsamaktadır.

.

Bir eğik çizgi var mı yoksa olmaz mı? Tabii ki, özellikle alt klasörlerle uğraşırken bunu yapmalısınız.

Talep ederken http: // örneği. com / foo , sunucu önce bir kaynak çağrısı foo aramak zorunda kalacaktır; onu bulamazsa genellikle foo adlı bir dizin arar ve onu bulursa varsayılan belgeyi döndürür. com / foo / , sunucu hemen foo'nun bir dizin olduğunu bilir ve bu nedenle bu klasör için varsayılan belgeyi sıfırlar.

Bu küçük bir verimlilik, ancak her küçük yardımcı olur, IMHO.

Bkz .:

  • http: // www. alistapart. com / articles / slashforward /
  • http: // www. davidroessli. com.google / logs / 2007/06 / watch_that_trailing_slash /
  • http: // sebastians-broşürler. web sitelerimden /
  • numaralı virüslerden /