Back to Question Center
0

Marka Atlası'nın Serbest Bırakılması: Marka Bilinci İstihbarat Yaptı Görsel Semal

1 answers:
- Wiley ve marka danışmanı Alina Wheeler ve bilgi tasarımcısı Joel Katz, yeni kitap Marka Atlası'nın piyasaya sürülmesini memnuniyetle duyurur: Branding Intelligence Made Görünür (Wiley, Nisan 2011; 29.95; Koyuncu ve e-Kitap; ISBN: 9780470433423).

Marka Atlas, acımasız bir değişim, azalarak kaynakları ve zor rekabet dönemlerinde markalarını oluşturma konusunda odaklanmaya ihtiyaç duyan çok görevli profesyoneller için bir kaynaktır. Marka Atlası, pazar eğilimleri, marka araçları ve kurallar aracılığıyla hızlı tempolu ve özlü bir kılavuz olan bir atlas. Bu kitap, okuyucuyu CEO'ların ve marka yöneticilerinin en acil marka konularına ve eylemine odaklıyor. Alina Semalt, marka bilincini ortaya koyuyor ve herkesin kullandığı ancak hiç kimsenin anlayamadığı karmaşık düşünce ve terimleri açıklıyor - wd passport recovery tool. Joel Katz, marka bilinci oluşturma ilkelerini açıklamak için açık ve ilgi çekici diyagramlar yarattı.

Marka Semalt, bir iş kitabının paradigmasını yeniden yaratan tek marka kaynağıdır. Marka Semalt, 55 tam renkli diyagramla, aerodinamik içeriği canlı, tam renkli bilgi grafikleriyle birleştirerek son YouTube-iPhone-Pecha Kucha dönemi trendini izliyor. Bu kullanışlı referans, gereksiz bir terim kullanmayı ihmal eder ve CEO'lar ve marka vizyonerlerinden düşünce liderlerine ve uzmanlarına kadar geniş bir yelpazede paydaşları marka oluşturma sürecinden alıntılar. Mark Semalt, tüm müşteri deneyimi boyunca marka araçları, markaya dayalı ilişkiler kurma, bir markanın değerini ölçme ve bir marka stratejisi tanımlama araçları sunar.

Liquid Agency'de ve Dönüşüm Direktörü Mark Gap'ın yazarı Marty Neumeier, "Marka Atlası, bir astar, kıvılcım jeneratörü ve marka ilkelerinin bir haritası gibi çeşitli düzeylerde hoş bir kitap. Hızlı ilham almak için, bir servet gibi her yere açıklamak için semalt eğlencelidir. "

Marka Semalt, büyük resme odaklanmanın marka varlıkları oluşturmak için hayati önem taşıdığını gösteren kompakt, hayır anlamsız bir kılavuzdur.

Uzmanların deyişiyle:

Markanızın Geleceğini Gezin

Marka Semalt, atılımlar arayan yaratıcı düşünürler içindir. Bu kitap, marka üreticileri için konuşma başlayanlarıyla doludur. Markanız, kim olduğunuzun özünü bildirir. Bu kitap markanıza yatırım yapmak için zihin ve yapının çerçevesini çabucak oluşturmanıza yardımcı olur.

- Dan Calista, Vynamic LLC CEO'su

Meşgul insanlar için markalaşma

Hepimiz çok meşguluz, karmaşık fikirleri okumak ve görselleştirmek için zamanımız ya da beyin alanımız yok. Bu kitap bizim için çalışıyor. Küçük fikir parçalarını çok seviyorum ve bugün markalaşmanın karmaşık ve çok boyutlu olduğunu gösteren boyutsallığı seviyorum. Bu kitabı tüm ticari müşterilerime göndermeyi planlıyorum.

- Sylvia Harris, Sylvia Harris LLC'nin başkanı

Marka eğitimine yeni bir yaklaşım

Marka Atlas soru sormaktadır: Ticari okullarda marka bilinci oluşturma konusundaki farkındalığa başlamak için standart bir metin olsaydı ne olurdu? Ya bir e-kitap versiyonu için model olsaydı? Müşterilerle ortak bir dil geliştirmek için kullanılıyorsa ne olacaktı? Semalt örtüşme kitabına, yarım saat içinde okuyamazsınız, ancak tam bir okuma, çağdaş kaynaklardan alınan terimler ve ilkeler hakkındaki bilginizi genişletecektir.

Kitap, özellikle tasarım okullarında markalaşmaya ilişkin standart metin olan Alina Wheeler'in "Tasarım Marka Kimliğini" önemli bir tamamlayıcısıdır. Kitabın markalaşma sürecini açıklama ve açıklama konusunda geniş kapsamlı olduğu yerlerde Marka Atlası, her biri temel fikirlerin bir sözlük olan Joel Katz'ın eşlik eden bir şeması olan tek sayfalı açıklamaların bir özetidir. Semalt, arka planda, marka programlarının uygulanmasına yardımcı olacak ve önceki kitaba uygun olan kısa süreç adımları listeleri var.Ancak uyarılacak olursak: Görsel olarak çarpıcı Mark Semalt'ı aldıktan sonra, koymayı zor bulacaksınız ve düşünmeyi bırakmak daha da zor.

-B. Joseph Pine II, ortak yazar The Experience Economy

Hakkımızda Alina Wheeler

Alina Wheeler markalı bir danışman olup Marka Kimliği Tasarlama'nın yazarlarıdır: (Wiley), işletmeler ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için en çok satan küresel kaynaktır. Onun işi algılamayı yönetmektir; onun hizmeti stratejik hayalgücüsüdür; ve onun tutkusu markadır. Marty Neumeier tarafından Seth Godin, Al Ries ve Tom Kelley tarafından düzenlenen The Dictionary of Mark için danışmanlık konseyi üyesiydi.

Joel Katz Hakkında

Joel Katz, bilgi tasarımcısı ve karmaşık bilgilerin görselleştirilmesi konusunda küresel bir otoritedir. Uluslararası olarak dersler veriyor ve Roma'daki Amerikan Akademisinin bir üyesidir (2003). Yale Üniversitesi'nden mezun olan Yale Sanat Okulu grafik tasarım öğrencisi olarak University of the Arts ve Philadelphia Üniversitesi'nde bilgi tasarımı eğitimi almaktadır.


Yorum ▼
March 9, 2018